Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 28 Nov 2015, 20:07

Salongist kah paar võtet. Ajalehte mati all pole mõtet tähele panna. Otsest vajadust enam ei ole, aga kuna veluurist matt oli altpoolt ikka tosoolist märg, siis las ta olla seal praegu kuniks keemilise tehtud saab. Kummist matid on vist uuema Volvo omad, kuna on natuke teistsuguse kujuga. Aga vähemalt originaalid ja suht uued. Väga ei häiri seega pole suurt mõtet neid hetkel välja vahetada.


Pilt


Pilt


Pilt


Sisu on isegi päris viisakas, aga istmetel on küll suur vahe. Nahkistmed on palju pehmemad ja mugavamad. Poolnahksed tunduvad nagu natuke sportistmete moodi kuigi spordiga pole neil mingit pistmist ega seost. Nahast tugitoolidega võrreldes siiski paremini paigal hoiavad, aga see tuleneb vast pigem kattematerjalist. Nahk on ikka üsna libe, eriti kui on hooldatud ja selle arvelt ma ei hoidnud kunagi kokku.
Siiski tuleb üks tagumine uksepolster välja vahetada


Pilt


Väga praktilised on võrkudega panipaigad. Antud isendil on nad isegi korralikud, mitte välja veninud nagu tavaliselt kipub juhtuma. Kes nende eest raha maksta raatsis sai, kes mitte pidi ilma hakkama saama. Murekohaks on 2kg kustuti. 2a olen mõelnud kuhu ta panna, kuid midagi tarka pole välja mõelnud. Muidu käib veel paks villane tekk pagasnikus nii et kustuti on nii palju fikseeritud, et ta päris mööda pakiruumi ringi ei pralleta. Kuid põhimõtteliselt on ta ikkagi lahtisena autos, mis pole üldse hea. Kas kellelgi on ideid kuhu ta panna võiks? Varuratta peal olevasse panipaika ta ei mahu, juba proovitud.


Pilt


Korralik ruloo on ka olemas


Pilt
Viimati muutis Priit_P, 05 Mär 2021, 00:02, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006


Kasutaja avatar
allar882
Foorumlane
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Juul 2013, 03:12
Asukoht: Tartu

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas allar882 » 28 Nov 2015, 22:18

Seda Priit muidu ütles ka.

Martin460
Kreisi postitaja
Postitusi: 416
Liitunud: 29 Juun 2011, 15:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Martin460 » 28 Nov 2015, 22:26

Tulekustuti on mul parempoolse esiistme esiserva all istme küljes.-

Kasutaja avatar
kenno
Kõva postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 22 Juul 2010, 12:29
Asukoht: Tartu

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas kenno » 29 Nov 2015, 06:01

allar882 kirjutas:Seda Priit muidu ütles ka.


Priit_P kirjutas:Salongist kah paar võtet. Ajalehte mati all pole mõtet tähele panna. Otsest vajadust enam ei ole, aga kuna veluurist matt oli altpoolt ikka tosoolist märg, siis las ta olla seal praegu kuniks keemilise tehtud saab. Kummist matid on vist uuema Volvo omad, kuna on natuke teistsuguse kujuga. Aga vähemalt originaalid ja suht uued. Väga ei häiri seega pole suurt mõtet neid hetkel välja vahetada.

Kasutaja avatar
Margus_
Foorumi veteran
Postitusi: 567
Liitunud: 06 Mär 2012, 22:23

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Margus_ » 29 Nov 2015, 09:31

Pildilt ei saa aru, kui suur kustuti on aga minul mahub 2kg-ne pagassi nurgas katte all olevasse panipaika.

Kasutaja avatar
allar882
Foorumlane
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Juul 2013, 03:12
Asukoht: Tartu

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas allar882 » 29 Nov 2015, 11:34

Moded võivad ila ära kustutada aga Kenno oskab lugeda, kuid teksti lahti mõtestada ei oska. Matid on uuema Volvo omad, kuid originaal Volvo tooted sellegipoolest. Loe nüüd seitse korda kõik uuesti üle, küll jõuab kohale ☺

Priit, kena auto igal juhul. Neid võrke oleks mul endal hädasti vaja olnud ning tulekustuti oli minul varuratta õõnsuses ning tungraua tõstsin panipaiga kaane alla.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 29 Nov 2015, 21:48

Tulekustuti on 2kg nagu kirjas on. Väiksemat pole mõtet osta- 1kg kustuti vastab küll nõuetele, kuid kasu temast vajadusel sisuliselt ei ole. Nii langeski valik 2kg kustuti kasuks ja üldiselt teda ka sõiduautosse soovitatakse.
Paigaldus, nagu kord ette näeb, on jah huvitaval kombel üllatavalt keeruliseks osutunud. Kui spetsiaalset kinnitust ei ole, siis esiistme külge ta ei mahu mingi valemiga. Kinnituse saab pandud, aga kustuti hoidikusse ei mahu- iste jääb ette. Üritasin küll hoidikut nii palju ettepoole tuua kui kannatas, aga ikka ei mahu. 1kg`sega poleks tõenäoliselt probleemi.
Varuratta pealset ruumi ma olen samuti mõelnud, aga miinuspoolena ei saa kustutile kiirelt ligi. Kui teda reaalselt vaja on, siis on juba tuli takus ja pole enam aega teda luukide ja katte alt otsida. Peab möönama, et nii palju on see koht etem, et avarii või äkkpidurduse korral ei saa keegi lahtise kustutiga pihta.
Kõige lihtsam oleks ta muidugi kruvida tagaistme seljatoe külge, aga see pole ka ideaalne lahendus. Kõik on hästi kui seljatoed on harilikus asendis. Kui seljatoed alla lasta, jääb kustuti segama. Ja pakiruumi suurendamise võimalust olen ma tihedamini kasutanud kui oleks osanud arvata.
Nii ta siis ongi mul seal kus ta parajasti on. Kui ette jääb, viskan lihtsalt esiistmete taha põrandale. Huvitaval kombel pole selle kohta ülevaatustel midagi öeldud. Vaatavad, et oleks taadeldud ja kogu lugu.

Auto läheb kindlasti kenamaks kui ta hetkel on. Praegu tahaks eelkõige tehnilise poole korda saada, küll hiljem on aega ka välimusele tähelepanu pöörata. Arvestades remondilisti võtan poleerimise ette eeldatavasti alles kevadel. Väike tuuning originaalosade näol on kah kindlasti plaanis.

Edit: Marguse jutus oli siiski iva sees, tuleb tunnistada. Mingi sisemise jõu sunnil lohistasin ennast garaaži, et veel kord katsetada. Proovisin igate pidi ja ennäe, kõige ette (seljatugede poole) mahub ta tõesti ilusti ära. Saab luugi kaudu ka kiirelt ligi. Pikka aega häirinud v-o mitte kõige suurem mure sai lõpuks rahuldava lahenduse. Tänud selle hea ja suunava mõtte eest :wink:
Viimati muutis Priit_P, 29 Nov 2015, 22:37, muudetud 2 korda kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
kenno
Kõva postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 22 Juul 2010, 12:29
Asukoht: Tartu

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas kenno » 29 Nov 2015, 22:02

Seda ma ju tahangi öelda, et minu arust nad küll Volvo originaalid pole.

Marcola
Foorumlane
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Sept 2015, 11:11

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Marcola » 29 Nov 2015, 22:34

Nende võrkudega panipaikadega on nii, et saad kasutada ainult siis kui pagasiruumis pole kummimatti. Nii kui mati paigaldad, siis enam ei saa korralikult kinnitada, sest luugi poolset alumist otsa ei saa korralikult õigesse kohta panna. Ei tahaks veel mati sisse lõhikut ka teha aga ilmselt see ainus lahendus...

Kasutaja avatar
Margus_
Foorumi veteran
Postitusi: 567
Liitunud: 06 Mär 2012, 22:23

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Margus_ » 30 Nov 2015, 20:00

Priit_P kirjutas:Edit: Marguse jutus oli siiski iva sees, tuleb tunnistada. Mingi sisemise jõu sunnil lohistasin ennast garaaži, et veel kord katsetada. Proovisin igate pidi ja ennäe, kõige ette (seljatugede poole) mahub ta tõesti ilusti ära. Saab luugi kaudu ka kiirelt ligi. Pikka aega häirinud v-o mitte kõige suurem mure sai lõpuks rahuldava lahenduse. Tänud selle hea ja suunava mõtte eest :wink:

Pidasin küll silmas pagassi nurkades katete all olevaid panipaikasid, mitte neid keskmisi suuri luugi aluseid. Nt see, kuhu tehase poolt käib esmaabi pakk. Seal, kus sul võrgud ees on, käivad põhjaplaadid samuti ära. Paremal pool peaks isegi riidest tõmbeaas küljes olema esmaabi sildikesega (tavaliselt plaadi all peidus). Aga hea siis, kui keskele ära mahtus.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 30 Nov 2015, 21:48

Või nii, noh see on kah siis variant kui sa ütled, et sinna ära mahtus. Ma ise ei hakanud hetkel katsetama kuna olen eile avastatuga täielikult rahul. Minu puhul poleks see koht juba võrkude olemasolu tõttu mitte kõige parem. Mida ma mõtlen, on hoopis see kas ma hakkangi nüüd peale igat Marguse postitust garaažis käima :D :roll: Nagu komöödia seriaal meil siin iga õhtu :) Seda ma tean küll, et need külgmised plaadid ka ära käivad, aga jutt tõmbeaasast ja esmaabi sildist tekitas koos ülejäänud ideega minus piisavalt uudishimu, et ma ennast jälle auto juurest leiaksin. Nii palju oskan nüüd kaasa rääkida, et minu autol neid ei ole, iseenesest see tõmbeaas tunduks seal loogilisena küll. Miks mitte isegi mõlemal pool. V-o sõltub siis aastakäigust vms. Tegelikult pole üldse raske need sinna vajadusel tekitada. Aga kui need plaadid juba ära käisid, sai aastate jooksul sinna alla kogunenud mustus eemaldatud. Vähemalt nii palju oli sellest pooltunnist kasu.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 11 Dets 2015, 11:30

Selle autoga peale sõitmise ja pesemise vahepeal midagi eriti pole toimunud.
Kõikidel lülititel armatuuris vahetasin pirnid ära kuna kolm olid läbi põlenud. Lihtsam juba kõik ära vahetada kui neid ükshaaval nokkida. Kompu lülitil aga vist ei saagi pirni vahetada. Võtsin lüliti lahti, aga pirnipesa jääb trükiplaadi alla nii et kätte ei saa. Panin uuesti kokku ja enam ei põle kah sunnik. Mine veel töötavat asja torkima... Kas tuleb nüüd uus lüliti osta või on mingi muu mõistlik lahendus olemas? Pirnide vahetuse käigus avastasin, et valgustugevuse reguleerimise ja tagumiste udutulede lülitite kinnitused on purud. Need lülitid tuleb asendada, aga pole veel olnud aega tegeleda.
Mootoriõli vahetasin kuu alguses ära ja sellega oli esimene läbipesu tsükkel lõppenud. Mootor töötab natuke pehmemalt küll, kuid mitte veel ideaalselt. Sisse läks Mobil1 3000 5W-40 kuna avastasin garaažist liitrise peaaegu täis pudeli. Läksin poodi, et 5L juurde osta ja oli tore juhus: 39,90Eur asemel oli kanku hind 29,90Eur. Mõeldud-tehtud.
Esimeste rattalaagrite vahetuseks sai 8. jaanuariks aeg kinni pandud, sest see probleem tundub hetkel kõige pakilisem millega peaks tegelema.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Priit_P » 19 Dets 2015, 20:15

Täna sain kätte järgmise sisuga paki:


Pilt


Tegemist siis tutika Skil poleermasinaga pluss kõik sinna juurde kuuluv. Aasta otsa olen seda sügelenud, nüüd tuli siis lõpuks ära. Jõulukingitus kui soovite. Pikas perspektiivis väga kasulik asi ja peaks ennast igati ära tasuma. Otsustava tõuke sain viimaselt kogunemiselt, kus puhtaks pestud auto näitas lampide valguses halastamatult kõik kriimud ja defektid välja. Kui tume auto on porisena kole, siis puhtana võiks ju kannatada vaadata :roll: Nii mulle hakkaski vaikselt tunduma, et kevadeni ei venita vist sel moel välja. Küljed on veel enam vähem, aga katus ja kapott on kohutavad. Trell on mul küll reguleeritavate pööretega ja proovisin kah, kuid sellega ma olekski jäänud seda autot poleerima. Igaks tööks olgu siiski õige tööriist. Loomulikult oli vaja kohe katsetada kas ja kuidas see riistapuu töötab. Prooviks tegin pool kapotti ära:


Pilt


Aega muidugi võtab, aga vähemalt peaks selle auto nüüd suht heaks saama ja ei pea enam kalli raha eest teenust ostma.
Viimati muutis Priit_P, 05 Mär 2021, 00:10, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a

PostitusPostitas Mario_L » 19 Dets 2015, 20:48

No nüüd ma tean, kui hotellis igav istuda, siis tuleb pakk roolimehejooki kaasa võtta.. Mul on ka muidu päris kabe tükk, aga eks CSI tasemel on mul ka samasugune kriimukraamu... Mis pastad sul olemas on?
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist