Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 18 Juul 2015, 20:47

Mnjah, mälu järgi puusalt tulistada tõesti ei maksa- kui nüüd vaadata, siis vist on sama jah. Ah sinna fiksaatorisse peaks ratavõti siis käima :) . Nojah, teisest küljest on see ka loogiline. Mina selle peale ei tulnud ja üritasin seda vänta sinna hoidikusse saada :mrgreen: Aga nurk jäi alati nii valeks, et andsin lõpuks loobumisvõidu tungraua kasuks. Ise veel mõtlesin endamisi, et normaalne värk, suur mees aga ei saa nüüd tungrauda kokku pandud. Nüüd siis tean milles asi oli. Rattavõtmest ma muidugi puudust ei tunne ka, selleks on mul üks rattarist pagasnikus. Tollega on reaalsem teepeal rattapoldid lahti saada, kui kuskil töökojas eriti innukalt kinni on täristatud ja äärmisel juhul võib seda ka külmrelvana kasutada :)
Mis puudutab aga taolist pidurite hooldust, siis selle kohta on mul ainult ühte öelda: rahulolematu kunde ärile kasuks ei tule. Veab, et Tallinnas on sadutuhandeid autosid. Spetsiifilisemas valdkonnas sel moel tegutsedes tuleks kiirelt maale kartuleid kasvatama minna. Jätke see lihtne tõde omale meelde :wink: Tehke kõik selleks, et klient oleks rahul ja tuleks uuesti tagasi ning teil läheb hästi. Viimased 14a olen sel moel äri jätkusuutliku hoidnud. Kui olete spetsialist, siis jutt hea töö ja teeninduse kohta levib nii kiiresti, et te ei usu seda isegi.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Leho » 19 Juul 2015, 00:44

tungist rääkides siis hüdrokat saab ka odavamalt. Endal ongi just sesama punane.
http://www.osta.ee/autotostuk-tungraud- ... rc=similar
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 19 Juul 2015, 11:18

Osta.ee`st võib jah huvitavaid asju leida ja kui on hea päev, siis võib saada ka väga hea hinnaga. Panin juba jälgimisse ära ja eks siis õhtul vaatame kuidas läheb. Tänud Leho :)
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 19 Juul 2015, 15:58

Üldiselt meeldib mulle tegemist vajavad asjad korraga ära teha, kui juba tegemiseks läheb. Ehk siis ostsin täna poest keermeliimi ära ja paigaldasin pooltelje poldid uuesti- nii nagu ette nähtud on. Kahtluseuss on, et nüüd teeb kolksu vasak pool ehkki see polt oli esimene kuhu liim vahele sai ja sõitu mineku ajaks oleks ta pidanud küll juba kuivanud olema. 45min kirjutati ajaks mil liim oma lõpliku kõvaduse saavutab. Nuh, proovib korra õhtul veel autot liigutada. Vasakul pool toimetades pälvis ühtäkki minu tähelepanu järgmine vaatepilt:


Pilt


Eeem... whaaat :o ? Really :mrgreen: ? Huvitav mis põhjusel nüüd niimoodi on juhtunud? Vanusest? Kergelt kaheldav. Või kas tõesti on asi kehvalt toimivates tagapidurites ja esipidurite üle koormamise tõttu on põhjustanud sellise anomaalia? Pagan, seda ma kah ei tahaks uskuda, sest sisemised klotsid töötavad 100% ja käejõuga ma pidurit peal hoides ratast ringi ajada ei jõua. Peaksin vist õnnelik olema, et see auto veel üldse pidurdab, sest mul pole tegelikult ka aimugi mis ajast see pidurimansett õhupalli meenutab. AVSK on õnneks ka pühapäev lahti, ostsin sealt juba uue manseti ära. Äkki õnnestub homme kiirelt ära vahetada. Jube lugu ikka kui mõtlema hakata :|
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Leho » 19 Juul 2015, 19:51

Pakun, et kolvirõngas laseb läbi. Ja kogu välja tulev õli on kogunenud sinna tolmukatte taha kuna kate ise on veel terve siis tekibki sinna väike õlipall.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 19 Sept 2015, 13:56

Jupp aega pole kriipsugi kirjutanud, sest pole ka midagi erilist juhtunud.

Aega natuke tagasi kerides sai tänu Lehole lõpuks minustki hüdraulilise tungraua omanik. Paar päeva hiljem korraldasin uuele töövahendile kohe väikese tuleproovi ja võtsin poolteljepoldid uuesti lahti, sest kolks polnud kuhugi kadunud. Väga lihtsalt õnnestus mõlemad poldid lahti keerata nagu polekski mingit liimi vahel. Nühkisin kõik keermed põhjalikult puhtaks, kandsin liimi pindadele ja ladusin uuesti kokku tagasi- täiesti tühi vaev. Kuna mõistus oli otsas pöördusin augusti alguses murega Volvodele spetsialiseerunud remondi töökotta. Esimene hommikune remondiaeg öeldi 15. septembriks. Nojah, mis teha. Kokkuvõttes võib öelda, et see käik läks siiski asja ette, sest kolksust olen nüüd lahti. Kuskilt vahelt oli veel liim puudu, äkki pandi poolteljeotsa nuutidele ka :roll: Poolteljeotsad pidid kõik korralikud olema. Ühtlasi tellisin uue eesmise supordi ära, see pandi kah nüüd külge. Kui auto juba remonti viisin palusin tagumised pidurid ka üle vaadata. Selguski mida olin kartnud- mõlemad tagumised supordid on õhtal. Tõenäoliselt tänu eelnevale pikemale seismisele ja vahetamata piduriõlile. Kuna vanu ei näinud mõtet elustada ja kasutatud pidurisadulaid ei ole ka pointi külge panna, siis läksid uued supordid tellimisse. Samuti pidid väidetavalt kolvi ja klotsi vahel mingid plekist lehed käima, aga minu saanil pole neid kohe kindlasti küljes. Lisasin need ka listi. Järgmine remondiaeg öeldi olevat 20. oktoober :roll: Näis kuidas siis auto pidurdama hakkab, kui need jupid ükskord külge saab. Siis peaks pidurid peaaegu uued olema.


Pilt


Muus osas sõidab jätkuvalt kenasti. Ülevaatusele tuleb lähiajal minna, selleks lasin tulekustuti ära taadelda. Ja ca 3,5 tuhande km pärast võiks järgmisele õlivahetusele hakata mõtlema. Talveks olen piilunud teisi korralikke 15" valuvelgi, aga pole midagi leidnud. 80-90Eur tk uusi ei raatsi kah osta, sest arutult pole mõtet sellesse autosse raha matta. V-o lasen siis nende samadega edasi mille peal talvekad praegu on.
Viimati muutis Priit_P, 28 Sept 2015, 18:05, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 27 Sept 2015, 18:37

Ühel kenal päeval anti service tule põlema süttimisega taktitundeliselt märku, et võiks kõnealuse isendiga hooldusesse pöörduda. Muretsemiseks olulist põhjust siiski polnud, sest õli vahetatakse omaniku poolt tunduvalt tihedamini kui tehas ette näeb. Nii see tuluke minu jaoks suvalisel hetkel põlema hakkab. Küll aga tuli sellega seoses meelde, et õhufiltrit vahetasin küll tükk aega tagasi. Vist 2013a september kui see auto ostetud sai. See on kui ei kirjuta üles millal midagi tehtud on... Selle vea parandasin kiirelt ära, ühtlasi on nüüd õhufiltri kopsikul läbisõit kirjas. Loodetavasti sellist apsu enam ei juhtu. Filter muidugi õnneks väga hull ei olnud, aga hea peremees kord aasta jooksul ikka õhufiltrit vahetab.
Eile sai nii muuseas ülevaatusel ära käidud. Tuli välja, et selle pilliga võib täitsa legaalselt järgmise aasta novembrini tänavatel liigelda :) . Kartsin küll, et tagumised pidurid võivad murekohaks saada, aga ei öeldud midagi. Heitgaasid nagu uuel autol, veatu veermik polnud just kah suur üllatus. Päris ilma märkusteta siiski läbi ei saanud: nimelt vajab vahetust parempoolse pooltelje simmer. Kuid seda ma teadsin tegelikult nagunii, natuke immitseb läbi. Tuleb kah veel sel sügisel lasta korda teha.
Mis veel... kuna sügis on kohal tegin klaasid ja tuled vett hülgava ainega üle. Suuremal kiirusel peaks klaasid nüüd suht puhtaks jääma. Abiks ikka ma loodan.
Korralik nahahooldus sai ka tehtud, tõmbas istmed jälle mõnusalt pehmeks ja näevad värskemad välja ka kui enne.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 28 Sept 2015, 18:28

Täna avastasin puht juhuslikult, et stange vasakpoolne võre on parandatud kohast uuesti katki läinud. Isegi kaua pidas vastu. Lisaks oli tal juba enne minu kätte jõudmist üks kinnitus sootuks puudu. Kõik see kokku oli piisav põhjus, et sammud Info-Autosse seada. Jubin ise oli täiesti laos olemas ja sai mõistagi ära ostetud. Kuna vanad on nii kulunud välimusega ja vahe parema poolega oleks märgatav jäänud, siis otsustasin osta kohe ka parempoolse võre. Seda kahjuks laos ei olnud, nii et läks tellimusse. Nädala pärast on vast kohal.

Uus vs vana


Pilt


Pilt


Pilt


Info-Autos käimisest oli veel nii palju kasu, et jõudsin selgusele mis ta jõuludeks saab. Omanik ootab seda aega vist küll rohkem, aga ega ennem vist ikka ei jõua. Ütleme nii et asi on ootamist väärt :)
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

bjorn
Foorumi veteran
Postitusi: 613
Liitunud: 16 Okt 2012, 15:10

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas bjorn » 29 Sept 2015, 06:34

Mitu raha selle eest IA-s küsiti kui saladus pole? Võib ka PS panna.

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 753
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas SinineVagun » 29 Sept 2015, 07:24

Kui õigesti mäletan, siis oli vist 15 euri tükk, koos vanema auto soodustusega.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 29 Sept 2015, 14:20

SinineVagun tulistas võre hinnaga suhteliselt kümnesse, isegi natuke odavam oli. Seetõttu ei oska ma küll ühtegi vabandust välja mõelda miks üks S/V70 peaks ilma nendeta või katkistega ringi sõitma.

Piduritulega antitiib külge panna pole muidugi ka paha mõte, aga sedapuhku oli siiski natuke teine plaan :)
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Martin460
Kreisi postitaja
Postitusi: 416
Liitunud: 29 Juun 2011, 15:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Martin460 » 29 Sept 2015, 23:42

Info autost saab Volli omale noorema venna? :D

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 30 Sept 2015, 21:11

Eksole... :D Paraku selles asutuses viibides minu mõttelennul nii uhket trajektoori siiski ei olnud :) Pealegi antud teema kangelane lubab endaga üsna muretult sõita, nii et ma olen temaga täna isegi enam vähem rahul. Midagi erilist ei ole, aga samas teenib hästi ja ei küsi selle juures ülemäära palju. Masinaparki ei ole hetkel kuidagi võimalik pidada. Tulevikus... noh näis.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas Priit_P » 02 Okt 2015, 19:01

Info-Autost üllatuslikult täna saadud sõnum tähendas, et parempoolne võre on kohal ja saab nospli ees ühtlaseks. Pilt seevastu kukkus välja nagu oleks läbi aluspesu tehtud. Peaks selle seebikarbiga kedagi viskama.... :roll:


Pilt


Ühtlasi kasutasin juhust ja ostsin uue tihendi täiteava korgile. Viimasel ajal olen tähele pannud, et sealt vahelt immitseks nagu läbi. Uue tihendiga läks kork mõnusalt tuugalt peale.


Pilt


Vana tihend sama nooruslik enam välja ei näe


Pilt


Pahalane oli mootorikatte aluse ikka korralikult täis lödistanud


Pilt


Kõrvaldasin selle läbu, aga katet igaks juhuks veel tagasi ei pannud. On hea jälgida kas leke sai kõrvaldatud või tuleb kuskilt veel õli läbi.

Kas keegi teab kust seda plastikrüüd saab osta, mis süütepoolide juhtmete ümber käib? Mul on praegune kate aja jooksul nii hapraks muutunud, et kipub ümbert ära pudisema. Paneks uue rüü asemele, kui teaks kust saab.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
paikas
Foorumi veteran
Postitusi: 1280
Liitunud: 19 Apr 2010, 22:01
Asukoht: Nõo

Re: Priidu Volvo V70 2,4 103kw`99

PostitusPostitas paikas » 02 Okt 2015, 19:57

igasugu autopoed aitavad, küsid jämeduse järgi(olen ise korra ostnud fixusest) aga nüüd tellisin IIBEIST saab värvi ka valida kui vaja :D
Taas Vidaga abistaminse võimalus, nüüd ka 2015+ v70 võimalus.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist