Foorumi kasutamisest !!!

Ettepanekud, probleemid

Moderaatorid: Henn, Leho

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Foorumi kasutamisest !!!

PostitusPostitas 760GLE » 19 Apr 2006, 03:38

Olen mõnda aega jälginud siin foorumlaste jutustamist ning iga päevaga üha rohkem ja rohkem leidub siin tegevusi mis eriti meeltmööda ei ole ja mis paneb ohkama iga kord kui foorumi lahti teen...

Väga raske on teemasid jälgida ja midagi meelde jätta kui ühes teemas räägitakse pikalt-laialt kolmest erinevast asjast.

Näiteid ma tooma ei hakka. Neid tuleks liiga palju.
Kes foorumit mõttega jälgib see saab ise ka aru millest ma siin sonima hakkan.

Seega panen kirja mõned punktid mille üle tasub paljudel sügavalt mõelda.


Enne kui postitad:

1) Kasuta OTSINGUT!
Suure tõenäosusega on keegi kuskil juba vastava teema teinud.
Lase oma fantaasial lennata otsingusõnade suhtes. (käänded, liited, alternatiivid jms.)

2) Kui otsinguga leidsid mingi umbkaudse teema siis loe teema korralikult läbi.
Kui juhtub, et teemas on sinu probleemist juttu paari sõnaga siis teise mehe teemat "röövima" ei tasu hakata. (v.a. juhul kui teise mehe probleem on ammendatud ja teema pealkiri ühildub sinu probleemiga)

3) Kui otsinguga kohe no mitte midagi ei leia siis otsi uuesti.

4) Kui ikka ei leia siis võib mõtlema hakata uue teema püstitamisele...


Kui hakkad uut teemat tegema:

1) Mõtle hoolikalt millises alajaotuses oleks õige seda teha.
Kui probleem on näiteks roostest vms. siis pane see alajaotusesse "Tehniline". Veidi üldisemad probleemid pange sinna.
Mingile mudelile spetsifilised probleemid käivad sinna kus mõeldud.

2) Vali teemale võimalikult ülevaatlik pealkiri. "tiksub" või "sihuke mure" pole mitte mingi pealkiri. Meil, moderaatoritel-adminnidel, on muudki teha kui neid pealkirju koguaeg muuta.

3) Teemat alustades maini ära kõigepealt Volvo mudel, aasta, mootor ja keretüüp. Selgeltnägijaid meil siin pole.
Seejärel võimalikult täpselt probleemi kirjeldus, mis on proovitud ja mis tehtud.

4) Kütusekulu ja mingi mudeli tüüpvigade küsimiseks pole eriti mõtekas jälle uut teemat teha. Internet on suur ja lai. Meie käsutuses on www.google.com ja foorumis vanemad teemad.
Kui su masin võtab 15l/100km kütet siis elementaarsete vigadeparanduste kohta on juba piisavalt vastuseid. Ja olen kindel, et sa niikuinii selleks mida ette ei võta.

5) Ostu-müügi-vahetuse kuulutused olgu korrektsed, informatiivsed ja VASTAVA PEALKIRJAGA.


Olemasolevasse teemasse postitamine:

1) NO OFFTOPIC! Ehk siis ära võta hoogsalt sõna kui su jutt ei lange teemaga kokku.
Sama kehtib ka siis kui keegi on enne sind juba teemast välja läinud.
Viimasel ajal on mul väga suur kiusatus kõik teemavälised postitused ära muuta. Siiani aga olen suutnud näpud eemale hoida.
Kes loeb kokku need teemad kus jutt on täielikuks ilaks või totaalselt teemast välja läinud?

2) Mõtle VÄGA VÄGA VÄGA hoolikalt kas sinu postitusest võib kellelgi kasu olla ja kas su postitus sisaldab ka mingit informatsiooni.
Kedagi ei huvita mis saia sa poest ostsid.

3) Kasuta nuppu "Eelvaade", et kontrollida oma postituse korrektsust.

4) Kui leidsid netist laheda Volvoteemalise lingi siis pane see sinna kus tema koht on.
Tuletan jälle siinkohal meelde, et iga asja jaoks uut teemat pole vaja teha!
Kui leidsid skeeme, käsiraamatuid jms siis tee selleks vastava mudeli alajaotusse uus teema.

5) Kuulutuste teemades tehnilist juttu EI aja!

6) Topeltpostitused (k.a. erinevates teemades) kuuluvuad kustutamisele!
Postitaja ise saab ka oma oma postitust muuta ja kustutada. Kui on probleem siis annad adminnile/moderaatorile sellest PS'is teada.

7) Kui avastad (vaevalt), et su jutt valgub laiali siis alusta uuesti.

Kordan veel. Teemavälise jutuga paluks mitte kaasa minna. Vastasel juhul tuleb hakata kasutusele võtma administraatoritele ja moderaatoritele antud võimu.

Ja mis kõige tähtsam....KONTROLLIGE ÕIGEKIRJA.
Ei ole sugugi raske toksida kirjavahemärke ja lause algusesse suurt tähte.
Raske on võtta kedagi tõsiselt kui ta kirjutab nagu raskes puberteedieas kooliplika.
Keeleteaduslane just olema ei pea aga oma parima võiks ikka anda.
Samuti võiks ka vältida terve jutu ühte ritta sattumist.

Neid punkte meeles pidades oleks foorumi kasutamine palju lihtsam, otsingud annaks soovitud tulemused ja üldmulje oleks palju meeldivam.
Meile tuleb pidevalt uusi kasutajaid ja ka neil oleks siis kohanemine veidi lihtsam.


Probleemide korral saada teade administraatorile või moderaatorile.

Niipalju siis selleks korraks.
Tänan Teid tähelepanu eest.

PS! Küsimused, kommentaarid ja vastukajad on teretulnud. Ega minagi täiuslik pole.
Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 19 Apr 2006, 09:29

Pealkirjades ja ka mujal lausetes ei peaks vaja olema kasutada topelt hüüu- ja küsimärke.
:unibrow:

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

PostitusPostitas JaanKaer » 19 Apr 2006, 10:48

Tüüpiline ja saatuslik osa foorumi juures on kätte jõudnud. Tõepoolest viimati vanapeeru poolt nimetatud liigne kirjavahemärkide kasutamine on üks element. Teiseks tuleks alati täpsustada võimalikult pealkirjas olevat teemat. Marulihtne oleks ju panna Tehnilisse foorumisse teema - APPI! või näiteks 240/245jne foorumisse teema "240" või "esitiib". Hoopis lihtsam oleks säästa kõiki teemasid eraldi läbi klikkamast kui täpsustada teemat - "240 generaator huilgab"; "kuidas kinnitub esitiib kere külge?" vms.

Olen ka märganud, kuidas üsna tihti lüüakse teemad lahku, osati adminnide poolt, osati kasutajate poole pealt. Nadi on tõesti lugeda "summutite" teema alt, kuidas pidureid parandada, kuna kolmekümne viies vastus juba ka seda kaasab.

Olles ise olnud analoogse foorumi admin, tean, et säärased probleemid tekivad varem-hiljem.

Kasutaja avatar
andrush
Foorumi veteran
Postitusi: 793
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:06
Asukoht: tln
Kontakt:

PostitusPostitas andrush » 19 Apr 2006, 22:55

no see on nagu asi, mis teeks foorumi tema praegusest olekust teatmeteoseks või infobaasiks, teemal "volvo". Kui nii, siis selleks olemas manuaalid, minu silmes igasugune korrektsus ja näpuga järje ajamine (ehe näide, -õigekiri) muudaks antud lehe külastuse või postitused siin suht mõtetuks.

Kui midagit on valesti, siis seda peaks-võiks parandada moderaator/adminn.

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas 760GLE » 20 Apr 2006, 01:21

Kas me tahame, et foorum oleks asjalik ja loetav või mingi läbustamise keskus kus mingit korda ei ole?

Olen suht algusest peale foorumit jälginud. Ennem käisin foorumis rõõmuga, et näha mida uut ja huvitavat täna pakutakse lugeda.
Viimasel ajal aga vahest isegi jätan päeva vahele sest tean, et nüüd juba lammutatakse seal kus juhtub. Ohkama paneb.

Teatmeteostest rääkides... milleks üldse siis foorumit hoida kui kõik andmed, info, õpetused, kogemused on kuskil raamatus kirjas ja kõigile kättesaadav. Paljud teist neid kõiki teatmeteoseid otsast lõpuni läbi on lugenud? Paljudel teist need targad raamatud üldse kodus on?
Ka Sina, Andrush, oled siin palju tarka juttu kirjutanud. Millest siis selline kommentaar?

Kellele meeldiks lugeda raamatut kui kogu kirjapilt oleks selline nagu siin juba kohata võib?
Silm puhkab kui keegi kirjutab nii nagu koolis õpetati.
Olen siin mõned korrad ka heast südamest mõne uue kirjaoskamatu posti täiesti nullist uuesti kirjutanud, et ise vähemalt aru saaks mida ta öelda tahab.
On ka olnud juhuseid kus tuleb korrale kutsuda.

Vaikselt nokitseme me muidugi.
Probleem on ka pidev modereerimine.
Heaküll. Teeme siis nii, et adminnid/moded hakkavad asja korrastama nii nagu õigem oleks.
Huvitav palju siis hakkaks tekkima proteste teemadel "Ma ei leia oma postitust üles" ja "Miks pool mu jutust ära on kustutatud".
Kastu siis seletada miks see või teine asjalik jutt selle asjaliku postituse teise poolde ei sobinud.

Mina soovin, et Volvodest peetaks lugu. Kuna Volvo foorum on Volvomaailma digitaalne esindaja siis peaksime ise ka vähe korralikumad olema.
Ükskõiksus ei ole lugupidamine.


Miks ma üldse siin jonnin?
Ärge mõelge, et ma siin üritan jubedalt seda foorumit nii formaalseks ajada kui võimalik.
Ma pigem tahaks selle sõnavõtuga kõiki "uljaspäid" veidi korrale kutsuda.
Sten
5 245 17kolm

arny
Foorumi veteran
Postitusi: 1427
Liitunud: 02 Apr 2006, 09:53
Asukoht: tartu
Kontakt:

PostitusPostitas arny » 20 Apr 2006, 06:50

täitsa nõus et kord peab olema. ise panin kah kahjuks ühe lingi valesse kohta kuna ei leidnud algul autode loetelust 850 ülesse. selle korra pealt tean ehedat näidet calibraclubi foorumist kus tõesti on eriline läbu. edu siinsetele adminnidele.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 20 Apr 2006, 19:32

Kell pool 1 öösel lähevad monoloogid pikaks Pilt

Meie ühine eesmärk on ju asjalikumat liiklust siia saada.

Pole siin nii hullu läbu olnud ju :D Võtke adminne juurde, kes viitsivad teemasid poolitada. Adminn peaks inimese sõber olema, kes poolitab nagu jaksab :D. Pole üldse halb, vastupidi hoopis kui teema areneb ja pärast poolitamist jätkub teises kohas.
Ja kui teema ära liigub, siis sest pole ka ullu, kuna me kõik tuleme foorumile läbi lingi "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid" eksju!

Nagu ka teises kohas ette panin: peaks hoopis foorumi teemade trendiga kaasa minema ja teistmoodi teemasid grupeerima. Minu meelest pole alati jutud kindla mudeli ümber vaid üldisemad: välimus, elekter :roll:
:unibrow:

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 20 Apr 2006, 21:56

Minu meelest pole siin foorumis hullu midagi. Vahel mõned teemad lähvad liiga laiali. Reeglid ja kord peab küll olema aga ei tasu ka nendega üle pingutada. Ei usu, et ükski Admin siin õigekeelsuses nii kõva on, et hakab foorumlasi parandama.
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242

Freezz

PostitusPostitas Freezz » 20 Apr 2006, 22:00

Täitsa hea Foorum ju. Pole karm ning pole ka suurt läbu. Samas soovitaksin tiba rangem olla ning foorumile võiks ilusa Volvodega kujunduse teha. Kui on soovi, siis selle võin ära teha. Olen hetkel 3 Foorumis Administraator. Ja kuskilt võiks otsida/lasta kellelgi teha, et Profiili saaks kasutaja oma auto pildi ning info lisada. Oleks tore teada mis kasutajal milline auto on.

Kasutaja avatar
andrush
Foorumi veteran
Postitusi: 793
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:06
Asukoht: tln
Kontakt:

PostitusPostitas andrush » 20 Apr 2006, 22:52

1. ei maksa kunagi midagit isiklikult võtta.
2. õigekirja õpetati koolis.
3. siinse foorumi mõte peaks olema ühendada volvo omanikke, mitte luua pedantsete inimeste infokeskust.
4. külastan siinset foorumit üsna mitu korda päevas, ja mulle meeldivad need inimesed, kes siin liiguvad, oma mõtteid vabas vormis kirja panevad ja mis peamine, sõidavad volvodega.
5. minge vaadake LHV foorumit, seal läbu piisavalt. Investeerimisel ja autondusel on vahe, loogiliselt eeldaks et siin läbu rohkem.

Aga tagantjärgi ütlen, et pole minu asi, olen siin kõigest külaline, ja tore, et selgi moel midagit olemas on.

:oops:

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas Volvo Club » 20 Apr 2006, 23:30

Eks iga foorum on tema kasutajate nägu. On hea meel et siinses keskonnas on läbustamist talutaval määral, võrreldes mõne teise foorumiga. Aeg ajalt on vaja turgutada meeli reeglite meeldetuletamisega. Seltskond kasvab ja palju on neid kes seda reeglite osa läbi loeb.
Uuenduste poolelt võib teha teema kus kõik saaksid selles osas oma arvamuse öelda ja lõpus teha konkreetne hääletus. Peale seda võib hakata alafoorumeid kokku liitma ja uusi tegema.
Päikest ja rahulikku meelt.
Urmas
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

Kasutaja avatar
Romm
Foorumi veteran
Postitusi: 2455
Liitunud: 05 Apr 2007, 10:32
Asukoht: rae vald,jüri lähedal
Kontakt:

PostitusPostitas Romm » 06 Juun 2007, 23:15

väike küsimus tekkis.
et kas meil foorumis üldse moderaatoreid on v:O?
pole minu noored silmad modesi näind,aint admineid
940 91a.
Volvo Amazon 62a.
Bmw 540i 99a.

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas Volvo Club » 06 Juun 2007, 23:21

Admin on ka moderaatori õigustega. Adminni õigused antud seose spammirobotite tegevusega foorumis ning nende kustutamiseks vaja adminni õiguseid.
Aga miks selline küsimus?
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

Kasutaja avatar
Romm
Foorumi veteran
Postitusi: 2455
Liitunud: 05 Apr 2007, 10:32
Asukoht: rae vald,jüri lähedal
Kontakt:

PostitusPostitas Romm » 06 Juun 2007, 23:25

Volvo Club kirjutas:Admin on ka moderaatori õigustega. Adminni õigused antud seose spammirobotite tegevusega foorumis ning nende kustutamiseks vaja adminni õiguseid.
Aga miks selline küsimus?

kuna muudes foorumeis on see roheline nimi silma jäänd,ja kuna siiin pole näind siiis mõtsin et ehk on mõni moderaator meie foorumis. :D
aga eksisin? ja siin kõik kes on,on aint adminid jh?
aga kui aus olla siiis pole meie foorumis nende nn modedega midagi teha,kuna suht kindlalt võin väita et siin on jutt ikka mõistlik ja pole vaja pila postitusi kustutada,sest siin tehakse neid vähe:D
see tähendab et kõik on nii kuida peab.
940 91a.
Volvo Amazon 62a.
Bmw 540i 99a.

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas Volvo Club » 06 Juun 2007, 23:46

Model pole tõesti suurt midagi teha , kuid adminnidel jätkub tööd küllaga.
Siis kui foorumis kõik korras on tähendab seda et adminnid on õigeaegselt jõudnud probleemidesse sekkuda. Probleemid enamalt spammirobotite reistreerimised, nende postitused ning vahel ka uute kasutajate registreerumine ning läbustajate korralekutsumine.
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist