Foorumi kodukord ja õigekiri!

Ettepanekud, probleemid

Moderaatorid: Henn, Leho

Anton
Foorumlane
Postitusi: 65
Liitunud: 20 Veebr 2011, 08:11
Asukoht: Läänemaa

Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas Anton » 24 Veebr 2011, 10:21

Tere, olen küll uus liige ja ei teagi palju sõnaõigust on, aga mul oleks üks ettepanek! Nimelt teemade peakirjad: võiksid olla täpsema kirjeldusega st. Mida konkreetselt pakutakse juba pealkirjas kirjas! Näiteks ostuabis soovitati mulle et, otsi S40 teemasid ostuabil (tahan nimelt osta üht sellist diislit). Aga pealkirjad sellised et, pean vaatama läbi kõik teemad kus s40-st või V40-st vähegi pealkirjas juttu! Näide võiks olla selline: Ostuabi: Volvo S40, 1,9 diisel. 2000a. Tegelikult ju kõigil oleks palju lihtsam! Olen kasutaja ka Mb foorumis, no seal juba aetakse ikka nui juba seitmeks:) kui teemat üldse alustad.

Ette tänades.

Anton.
I like to live in my OWN WORLD! (tõlkimatu rõve sõim) the regular life...I have my own La-la-land!

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Veebr 2011, 11:36

Sa oled erakordne uus, kes leiab et pealkirjad võiks olla informatiivsed. Me püüame kõik sinna poole, kuid küllaltki palju on neid, kes ei saa aru, et a la "suur mure" või "aita osta autot" ei ole informatiivsed pealkirjad. Ühest küljest kehvad pealkirjad raskendavad otsimist, teisest otsast jälle kui viitsitaks veits ringi vaadata, siis on tõenäoliselt juba üldteema a la s40 head vead juba 5 või 10 korda käsitletud.

Isiklik ettepanek oleks tekitada stickyd teemad ühe perekonna volvode jaoks, et seal oleks kirjas üldine jutt ja seda ei peaks ajama igale küsijale uuesti seletama, et vaata, et käigukast ei nõksutaks ning et automaatkäigukasti nõksud võivad seda ja seda tähendada. Samuti oleks sellise asja koostamisel eeldus, et modereeritakse suht karmilt, et igasugune mula, mis tekib eemaldataks võimaldamaks tõesti sisutiheda ploki tekkimist.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas sipelgas » 24 Veebr 2011, 12:53

Tegelikult võiks olla eraldi ka S40/V40 Igen ja S40/V50 IIgen alafoorumid. Samuti ei sobi kokku 850 ja II ning III gen V70 näiteks, totaalselt erinevad autod ikka. See omakorda teeks asja mõnes mõttes väga kirjuks.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas vanapeer » 24 Veebr 2011, 19:08

Alamfoorumid ei anna eriti kvaliteeti juurde. Pigem oleks vaja fänni, kes tõstaks käe või astuks kaks sammu ette ja teeks praegu teemaks olevate autode ostuabi nii nagu Tanel on eeskuju näidanud.
:unibrow:

Kasutaja avatar
andresko
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 30 Nov 2008, 22:07
Asukoht: Harku
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas andresko » 25 Jaan 2012, 00:23

Tere lugupeetavad.

Olles uut teemat "asjakohane käitumine foorumis" just õigekirja jms. mitte-teemasse-puutuva-läbu pärast tegemas, leidsin käesoleva teema, mida siis täiendan.

Kirjutama ajendas Ksf! Rootor postituste, kus ta oma auto probleeme kirjeldas, kallal ksf! Kaak ja Loff tänitamine.

Kui mulle kellegi postituste sisu või vorm ei meeldi, siis harilikult saadan sellekohase isikliku teate, olles mitte administraator, mul rohkemaks voli ei ole.
Administraatoril on veel lisaks kohustus uurida mittesobiva postituse postitamise põhjuseid, võtmaks kasutusele just asjakohaseid meetmeid, tagamaks mittesobivate postituste mitte kordumist.

Olukorras, kus foorumi kasutaja ei kirjuta oma vanust profiili, ei ole loomulikult võimalik teada, kas tegemist on 14-aastase tatikaga, keda võib emme juurde õigakirja õppima saata, või vanema meesterahvaga, kes enam hästi kirjutada ei näe.

Kui Volvo Club Eesti foorumist abi saamise asemel vaid mõnitamise osaliseks saab, leiavad senised foorumi kasutajad muid foorumeid, kus suhtumine ei ole nii vaenulik (või teevad solvudes oma serverisse ise omale foorumi). Seda on Eestis mõne teise foorumiga ka juhtunud...
Kõigi tagaveoliste Volvode ajude softi vahetus/uuendus ( "flashimine" ) ka ootetööna.
Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas torms » 25 Jaan 2012, 00:37

andresko kirjutas:Tere lugupeetavad.

Olles uut teemat "asjakohane käitumine foorumis" just õigekirja jms. mitte-teemasse-puutuva-läbu pärast tegemas, leidsin käesoleva teema, mida siis täiendan.

Kirjutama ajendas Ksf! Rootor postituste, kus ta oma auto probleeme kirjeldas, kallal ksf! Kaak ja Loff tänitamine.

Kui mulle kellegi postituste sisu või vorm ei meeldi, siis harilikult saadan sellekohase isikliku teate, olles mitte administraator, mul rohkemaks voli ei ole.
Administraatoril on veel lisaks kohustus uurida mittesobiva postituse postitamise põhjuseid, võtmaks kasutusele just asjakohaseid meetmeid, tagamaks mittesobivate postituste mitte kordumist.

Olukorras, kus foorumi kasutaja ei kirjuta oma vanust profiili, ei ole loomulikult võimalik teada, kas tegemist on 14-aastase tatikaga, keda võib emme juurde õigakirja õppima saata, või vanema meesterahvaga, kes enam hästi kirjutada ei näe.

Kui Volvo Club Eesti foorumist abi saamise asemel vaid mõnitamise osaliseks saab, leiavad senised foorumi kasutajad muid foorumeid, kus suhtumine ei ole nii vaenulik (või teevad solvudes oma serverisse ise omale foorumi). Seda on Eestis mõne teise foorumiga ka juhtunud...
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
andresko
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 30 Nov 2008, 22:07
Asukoht: Harku
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas andresko » 25 Jaan 2012, 00:50

Väga mugav on rünnata ebameeldiva teema püstiajat isiklikult, saab sujuvalt juhtida tähelepanu mujale.

Ehk leiab keegi veel mõne vea mu eelmisest postitusest? Kirjavigadele viitavaid teateid (ka muud ainult minu isikuga seonduvat teavet, mis teiste foorumikasutajate jaoks on kasutu läbu) ootan PS'ina.
Kõigi tagaveoliste Volvode ajude softi vahetus/uuendus ( "flashimine" ) ka ootetööna.
Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja

Kasutaja avatar
kaak
Jupp traati ja väljamaa näpitsad
Postitusi: 1004
Liitunud: 23 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas kaak » 25 Jaan 2012, 08:17

:) milline dramaatika ja pessimism!
Kui nüüd võtta näitena taas härra rootori postitus, siis see et ta oleks olnud 14 aastane pole mingi vabandus, ta peaks siis käima vähemalt 7. klassis ja seal peaks grammatikat ja arvuti kasutust juba päris hoolsasti õpetatama.( kui mina käisin 7. klassis 12 aastat tagasi, juba siis oli 33mhz turbo nupuga arvutiga võimalik õigekirja teha ja eestikeele tunnis sai kirjutada pastakaga.

Kelle poolele sa nüüd astuda tahad andresko?

See et ma tõin ühe inimese teiste vägagi paljude seast lihtsalt teile näitamiseks oli eesmärgiga.
Üks demonstratsioon võiks panna paljusid teisi oma enda postitust uuesti üle lugema ja vajadusel korrigeerima! Olgu pigem natukene vähem kasutajaid ja kvalitatiivsem seltskond. Kelle jaoks on õigekirjaliste ja informatiivsete postituste tegemine üle jõu käiv ja teiste vihjed korrigeerimistele on solvavad- ehk ei olegi avalik keskkond nagu foorum nende jaoks?
1800s T5
e36 T5

ddig
Foorumi veteran
Postitusi: 1439
Liitunud: 19 Veebr 2006, 10:30
Asukoht: Tallinn - Pärnu

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas ddig » 11 Veebr 2012, 00:28

Pean siinkohal märkima, et ka minu õiglus/eetika/huvid/jms olid riivatud kasutaja rootor aadressil avaldatud kriitikat lugedes. Ausalt öeldes tekkis küsimus, et kui muidu pole isegi aega administreerimisega/modereerimisega tegeleda ning foorumite korrastamise asemel keeratakse lihtsalt kraanid kinni, siis nüüd on aega selliseid epistleid kirjutada sisuliselt tühise rikkumisega kasutajale!?

Kui "seadustes" näpuga järge ajada, siis on loomulikult kõik korrektne (ning isegi vähe sai), kuid arvestades millist sisutut joga aetakse väga paljudes teemades ja kui palju tehakse seejuures keele- ning kirjavigu, siis oleks justkui klapid adminnidel/modedel silme ees.

Üks asjalik, kuid keeleliselt ennast ebakorrektselt väljendav, foorumikasutaja kaalub üles igasuguse filoloogi, kelle ainsaks pärliks on uute velgede ostmine või nahahoolduse tegemine! Kas foorumile (perspektiivis võib-olla ka klubile) on vaja valgekraesid, kes enne kohaletulemist pea ära kammivad või reaalselt asjast huvitatud inimesi, kes ei pruugi igal hommikul triiksärki selga panna!?

Siinkohal meenutaksin, et klubi nimega foorumikasutaja on mulle kunagi isikliku ähvarduskirja saatnud, sest julgesin avalikult kritiseerida foorumi korrashoiupoliitikat. Tuletaksin siinkohal tegijatele meelde, et foorum on ennekõike kasutajate jaoks, mitte vastupidi.

Soovin jõudu foorumi meeskonnale, kuid tahaksin omalt poolt näha et sisu olulisus seataks vormist kõrgemale.
Nüüd: 960 B204FT ´91; 960 ´92; 965 ´96; 945 B230FT ´96; 960 '96; V90 ´97
Enne: 244 B21E ´78; 740 B234F ´90; 945 B200FT ´95; 960 B6304S ´95; 965 B6304F ´91; 965 '96; 960 Executive ´96

Kasutaja avatar
kaak
Jupp traati ja väljamaa näpitsad
Postitusi: 1004
Liitunud: 23 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas kaak » 11 Veebr 2012, 00:38

Jah, hakake kõik vastu ja kirjutage nii vigadega kui suudate- kusege pika kaarega reeglitele, õigekirjale ja nende peale kes julgevad vastu midagi öelda.

Sisu ei tule korrapäratusest. Puhas kuld täiesti valesti kirjutatuna on ikka väga jabur lugeda.
Et laseme reeglid lõdvaks, ignoreerime õigekirja ja loodame et siis tuleb rohkem infot siia?
Kui sul on visioon foorumist ja selle korrektsusest, võta minuga ühendust, räägime läbi ja teeme asja ära. Niikaua kuni lihtsalt käed taskus vahitakse on meil, adminnidel ja modedel täielik õigus. Kuskilt peab piiri tõmbama asjadele ja kui need piirid ei sobi mis siin tõmmatakse, tuleks ehk mõni lõdvema kummiga pleiss leida? Või kui näed viga siis tule aita mitte ära vahi ega targuta. Kui meie korda ei hoia, kes siis hoiab?
1800s T5
e36 T5

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas Liiwaannus » 11 Veebr 2012, 00:53

Ei aja taga filoloogilis peensusi a la ploki kaan vs ploki kaas jne ... aga elementaarne õigekiri võiks olla. 10 realise posti peaks ikka igaüks olema võimeline üle lugema,vastupidine käitumine näitab lihtsalt viitsimist ja suhtumist üritusse mu meelest. Samuti ei saa aru, asjast, et tehakse vahet probleemi sisu järgi, kõik ei pea mootorite kapitaalremonte tegema või autole uut veermiku ehitama, nahahooldus või velgede otsimine on samasugune mure inimese jaoks. Foorum on ikkagi autode kasutajatel, mitte ainult hardcore remondifännidele. Vormiliselt võiksid postitused sõltumata teemast olla korrektsed ja kergesti hoomatavad, mitte eeldada 5 rea mõistmiseks 15 minutit dešifreerimist, sõltumata siis sellest, et kas selle põhjustab puudulik õigekiri või olematute algandmetega segane probleemikirjeldus.
Ühel või teisel juhul võiks postitaja ette austada vastajaid nii palju, et koostaks oma postituse viisil, mis lubaks seda kiiremini lugeda, kui selle kirjutab.

PS Ei ole mõeldud otseselt kasutaja rootor pihta vaid pigem pean silmas üldist korrektsust, mis vahel kipub ikka täielikult kaduma nii pealkirjades kui ka sisus. Lihtsalt hakkas häirima, et keerulisemad tehnilised küsimused peaksid õigustama vajaka jäämisi formuleerimises. Mõningane õigekirja puudujääk häirib isegi vähem kui postitused, mis "sülitatakse" seinale a la midagi on kuskil katki aidake!!!!!!!! Organiseetud ja korrektne foorum annab parema kasutajakogemuse ja lihtsutab informatsiooni leidmist.
Tänan tähelepanu eest.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas Leho » 11 Veebr 2012, 01:43

See ajab tegelikult täiega närvi kui loed esimeset postis APPI AUTO KATKI: Aidake.
Järgmised kümme posti on stiilis Mis autoga on tegemist jne.... ja siis kuskil kolmandal lehel jõutakse lõpuks asjani...., et auto kumm tühi ja pumpa ei ole mujal kui statoilis.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
smurf
Foorumi veteran
Postitusi: 1261
Liitunud: 18 Aug 2010, 11:49
Asukoht: Tartu

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas smurf » 11 Veebr 2012, 10:41

Liiwaannus kirjutas: .... Samuti ei saa aru, asjast, et tehakse vahet probleemi sisu järgi, kõik ei pea mootorite kapitaalremonte tegema või autole uut veermiku ehitama, nahahooldus või velgede otsimine on samasugune mure inimese jaoks. Foorum on ikkagi autode kasutajatel, mitte ainult hardcore remondifännidele.


+1 , vahepeal tundub küll siin, et ainult haardkoor remondivennad ongi foorumi tegijad

ddig
Foorumi veteran
Postitusi: 1439
Liitunud: 19 Veebr 2006, 10:30
Asukoht: Tallinn - Pärnu

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas ddig » 11 Veebr 2012, 13:14

Kas kriitika ja arutelu foorumi teemal peaks käima eraviisilistes vestluses, samas suvalise foorumikasutaja suhtes võivad kõik ennast avalikult tühjaks haukuda!?
Kas ei oleks piisanud kasutajale privaatsõnumi saatmisest või kasvõi teemasse lühikesest märkusest: "Palun tee teema pealkiri sisule vastavaks ja väldi kirjamärkide korduvkasutamist! Foorumi reeglid leiad ... . Parimate soovidega, administraator."
Milleks selline sallimatus ja materdamine!?


Mul ei ole absoluutselt midagi selle vastu, et foorumis räägitakse ka igapäevasest tilu-lilust (veljed jne), see on täiesti normaalne osa autofoorumi teemavalikutest. Küll aga seaksin oma filtris prioriteedi nendele teemadele, kust midagi kasulikku ka pikemas perspektiivis üles noppida on. Velgi müüb sada firmat ja üheksakümmend nendest on mõne aasta pärast uksed kinni pannud. Mingi tehniline probleem, millele ühiselt proovitakse lahendust leida, on aga üsna hindamatu väärtus. Ideaalses maailmas oleksid loomulikult kõik teemade pealkirjad stiilis "M90 käigukasti kolmanda (3.) käigu sünkronisaatori seib". Reaalsus on pigem selline, et kirjutakse "kasti probleem" või "sünkro läbi". Kas paneme need viimased kõik seina äärde ritta, et oleks ilus teemade loetelu vaadata?


Kui ei ole piisavalt ressursse ja huvilisi kes saaksid foorumi korrastamisega tegeleda, siis ei maksa iga kriitikanoole peale kohe ärrituda. Puudujääke kasutajate ründamisega kindlasti ära ei kata ning kriitika eesmärk (vähemalt minu puhul) ei ole kellegi peal enda välja elamine. Pigem olekski see minu tagasihoidlik panus foorumi arengusse. Rohkemaks mul lihtsalt ei ole praegusel eluperioodil ajalisi võimalusi.
Olen ühe suure külastajate arvuga autofoorumi vabatahtlik administraator juba ca 9a ning olen üsna hästi kursis kui palju ja erinevat informatsiooni kasutajad võivad postitada. Kui hakkaks kõiki pooma ja laskma, siis võiks üsna kiirelt uksed kinni panna. Selleks, et asi toimiks ja kasutajate suhtes mingisugunegi objektiivsus oleks on vaja teinekord ka paindlik olla ning asja just sisuliselt hinnata.
Loomulikult tekib ka olukordi, kus mingi kasutaja ligipääsu foorumile tuleb piirata, tema postitusi kustutada või teemasid sulgeda.
Kasutaja rootor postitused olid minu jaoks ilma igasuguse pingutuseta arusaadavalt loetavad. Selline kirjamärkide kasutus küll paneb muigama, kuid sellele mingit eritähelepanu pöörata ei ole põhjust.
Nüüd: 960 B204FT ´91; 960 ´92; 965 ´96; 945 B230FT ´96; 960 '96; V90 ´97
Enne: 244 B21E ´78; 740 B234F ´90; 945 B200FT ´95; 960 B6304S ´95; 965 B6304F ´91; 965 '96; 960 Executive ´96

Kasutaja avatar
Loff
Ära roni, tapab!
Postitusi: 4958
Liitunud: 03 Jaan 2008, 16:42
Asukoht: Maal
Kontakt:

Re: Foorumi kodukord ja õigekiri!

PostitusPostitas Loff » 11 Veebr 2012, 13:28

Mida rohkem järgi anda, seda rohkem pähe istutakse!
https://www.youtube.com/@paavokaleva
244DL '82 B21A 74kW M45
745GL '87 B230F 85kW M46
745GL '88 B230F 85kW M47
745GL '88 B230F 83kW ZF4HP22
V70XC '01 B5244T3 147kW AW55-51
XC90 '04 B6294T 200kW 4T65


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist