Idiot Cornerist

Ettepanekud, probleemid

Moderaatorid: Henn, Leho

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Idiot Cornerist

PostitusPostitas Liiwaannus » 10 Sept 2010, 13:44

Peale lühikest töötamisaega on see alamrubriik kogunud juba päris mitu tegelast, kes on sinna häbiposti naelutatud. Isiklik arvamus hakkab tekkima, et kui iga väikese asja eest uustulnukas sinna risti lüüakse, siis muudab see foorumi neile ebameeldivaks. Eesmärk ei ole ometi ju inimesi eemale tõrjuda? Teen pigem ettepaneku, et ka antud alafoorumile kehtestataks reeglid nii selle kohta, millal võib sinna kedagi postitada ja kuidas oma postitusi vormistada.
Ettepanekuna teeks siis nii, et ühe postituse 2 korda vale teema valik, a la varuosa ostu soov alguses varuosa müügi teemas ja siis auto müügi teemas ntks, erinevate vigade puhul alates kolmandast eksimusest, a la eksib kord ühe teemaga nädal hiljem teisega ja kui siis kolmanda ka nimoodi puusse paneb, et eelmised veel inimestel meeles on, siis väärib ka vast naelutamist.

Õigekirja puhul võiks ka teha nii, et kas pidev kirjavahemärkide eiramine (nt. üks pikk postitus ilma komadeta, ühe lauselise kallal, kus koma ära jäänud on pole mõtet vast võtta, või siis pidev lühikeste postituste kirjutamine, eirates kirjavahemärke ja muid elementaarseid õigekirja reegleid (iga pisikese apsu pärast ei tasu veel risti lüüa, sest keegi meist pole täiuslik ja kui lasta profi keeletoimetaja peale siia, siis oleks enamuste postid punased)

Tolereerime alternatiivklavereid, on meil siingi võõrriikides pesitsevaid kasutajaid, no ei ole ü d, lubame kirjutada y, ei ole õ, kasuta 6 või o või ö, ei tapa need asendused, samas x i kasutamise ks asemel võiks mu arust välja juurida, sellel pole vabandust, sest k ja s on kõigil klaveritel olemas.

Postitused võiks Idiot corneris koosneda rohkem kui ühest reegleid eiravast näitest, võiks olla quote vormis ja ka kirjas võiks olla foorumi puu, et kus postitus asus, kui see tõenäoliselt kustutamisele ei lähe, siis võiks olla ka link. See mitme rikkumise kogumine vähendaks inimestel viitsimist, igaüht sinna loopida, tee sinna leiaks need kes põhjust annavad. Mida vähem pisirikkumisi, seda mõjusam on sinna kellegi nime üles riputamine, iga "see postitus ei meeldi mulle, kuna tegi õigekirja vea kogemata" ristilöömine devalveerib häbiposti.

Ootan tagasiside ja arvamusi. Loodan, et positiivse tagaside korral ka mingi korralduslik muudatus IC's tuleb.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas vanapeer » 10 Sept 2010, 14:12

Kõigega täiesti nõus.
Mina olen parandanud ja kohendanud ostu müügikuulutusi, kui vead on parandatavad olnud. Mina ka uute mõnitamist ei poolda. Kui siis vanade jobude, kes foorumis rumaluse päevikuna kasutavad.
:unibrow:

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas kirsipuu » 10 Sept 2010, 14:21

Viitsid kaeba delfis või perefoorumis.
Margifoorum olla autode teemasse.
Räägi Kaak'ile või kellelegi teisele kes foorumi põhja hallata suudab, et postitustele "prügikasti hääletamise nupp külge panna"
foe list or ignore list on vist selle asja nimi

Paras plediku sein tundub see koht viimasel ajal.
Sulli terviseks.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas vanapeer » 10 Sept 2010, 14:24

Ignore list hoiab küll närve mul mul uue foorumi algusest juba. Samas jooksevad nad rss-i siiski sisse.
:unibrow:

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas Liiwaannus » 10 Sept 2010, 14:30

kirsipuu kirjutas:Viitsid kaeba delfis või perefoorumis.
Margifoorum olla autode teemasse.
Räägi Kaak'ile või kellelegi teisele kes foorumi põhja hallata suudab, et postitustele "prügikasti hääletamise nupp külge panna"
foe list or ignore list on vist selle asja nimi

Paras plediku sein tundub see koht viimasel ajal.
Sulli terviseks.


See oli lihtsalt idee, kuna foorumil on see funktsionaalsus juba olemas. Põhimõtteliselt on tegemist, sama asjaga, mis on prügikasti hääletamine. Ignoreerimine on enda jaoks, aga mitte foorumi üldpildi jaoks, sest teiste jaoks jääb see risu ju alles.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
kaak
Jupp traati ja väljamaa näpitsad
Postitusi: 1004
Liitunud: 23 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas kaak » 10 Sept 2010, 16:30

Härrad Idiot Corner (edaspidi IC) vastu võitlejad.
Kõigepealt saagem aru, et kõikide alateemade ja jms kohtade lugemine on VABATAHTLIK. Nii, see peaks selge olema?
Järgmiseks, miks sai tehtud IC? Neile kellel puudub oma arusaam, seletan ühe näitega: Nähakse seda, mis on tehtud. Jääb aga nägemata see, mis on tegemata, Nt, enamus mehi ei pane tähele seda, kui nende naine on kodu ära koristanud sel hetkel kui tööl olite. Kogu see vaev jääb nägemata ja haaramata. Ja Mehele harivat pole seal midagi. Kui aga naine riputaks teie kakatriibuga trussikud ja voodinurga alla peidetud pesemata sokid teie lemmiknagisse või sinna asemele, kus te diivanis mugavalt lebos olete, siis mingi hetk võiks tekkida taipamine- selliste asjade eest ei pea mitte naine hoolt kandma, vaid selleks ripuvad need kaks kätt teil endal.

Nüüd, mida IC endas sisaldab? Enamasti uustulnukaid eksole? No Kuramus oled suutnud teha Volvoklubi foorumisse kasutaja, Tubli! Suure tõenäosusega pole see Sul esimene foorum, kus viibid. Ehk oleks aeg mõista- et VolvoClub Foorum pole järjekordne voodinurk või kakamaja sein. Kõik algab suhtumisest- Kui sa ikka oma postitust ei suuda nt "Eelvaate" abil parandada, siis loe see peale "Sisestamist" vähemalt korra läbi. Ja kui siis ka veel ei suuda teha teistega võrdväärset postitust- parem jäta postitamata ja kasuta CHAT funktsiooni foorumil.
1800s T5
e36 T5

Kasutaja avatar
risto
Foorumi veteran
Postitusi: 785
Liitunud: 06 Okt 2005, 09:12
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas risto » 10 Sept 2010, 16:42

Julgen väita ,et olen eelpool kõnelejaga 101% nõus!
No ei tõmmata ju lõpmatuseni selle ühe õnnetu koma või tähe pärast aga kui sa üritad midagi müüa/osta ja sinu kuulutusest kahjuks ei selgu mille kuradiga tegu on siis no ema laena padruneid...
Ei üritata ka siin õhutada vaenu uute ja vanade kasutajate vahel ,pigem üritatakse luua korda ja seda siiani ehk liigleebet suhtumist nende vastu kes isegi ei vaevu oma kirjatükki üle kaema enne kui näpuke juba enter´ile laksatab. Olgem siis modede ja adminnide vastu ka aupaklikumad ei ole nad terasest ega ka emakeele õpetajad... Peace!

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas Liiwaannus » 10 Sept 2010, 17:50

Seda teemat heietades tekkis veel üks uitmõte, kas registreerimisosasse saaks ntks sisse panna analoogse ideega asja nagu captcha teema. Pildil oleks siis mingid lubadused nt., et iga registreerija kirjutaks läbi, Ma loen oma postituse üle, ma väldin elementaarseid kirjavigu, ma kasutan kirjavahemärke, ma jälgin, et mu postitus oleks õiges alateemas vms. Ma nõustun nuppu on lihtne vajutada, parem oleks, kui oleksid sunnitud ilusas kirjakeeles ümber kirjutama pildilt peamised reeglid, et need pea sisse kuluks.

IC koha pealt nii palju, et ma ei ole vastane, lihtsalt tekkis küsimus, kas ta täidab oma funktsiooni? Mõtlesin, et peaks selle alateema kasutamist ka veits rohkem läbi mõtlema ja reguleerima.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
enta
Foorumi veteran
Postitusi: 1624
Liitunud: 18 Mär 2008, 18:48
Asukoht: tööl

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas enta » 10 Sept 2010, 23:56

peab vist Õ tähe selgeks öppima :(

Kasutaja avatar
risto
Foorumi veteran
Postitusi: 785
Liitunud: 06 Okt 2005, 09:12
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas risto » 11 Sept 2010, 13:35

enta kirjutas:peab vist Õ tähe selgeks öppima :(

Enta sulle olen vähemalt mina nõus selle ö andeks andma.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas Liiwaannus » 11 Sept 2010, 13:48

Saarlased on ka peaaegu välismaalased :)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Idiot Cornerist

PostitusPostitas Hunt » 26 Nov 2010, 17:09

Aga kas see, kelle postitus on liigutatud IC alla, saab ka ps teate, et tema postitus nüüd seal asub?

Hoiatus, vali hoiatus, IC, ban?

Tunduks loogiline jada?



Ei salli liigset "my way or no way" suhtumist.


Lihtsalt minu 2 senti.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist