2010 S40 audiosüsteemi vahetus

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas PlaanB » 09 Jaan 2020, 10:29

On mõte oma 2010. aasta S40-le paigaldada uus audiosüsteem. Vana (originaal) töötab ja probleeme pole, lihtsalt oleks soov, et raadio ja CD-mängija asemel oleks suurem ekraan, Navi (või GPS, ma ei teagi kumb õigem nimetus on), käed-vabad süsteem ja Bluetooth võimalus. Hetkel on autos AUX-sisend, mille kaudu saab telefonist auto kõlaritesse muusikat ja muud suunata, aga ei viitis enam nende juhtmetega mängida ning lisaks pole uuematel telefonimudelitel ka AUX-väljundit. Mõistan, et täiesti pseudoprobleem, aga uurin, et kas keegi on enda originaal maki tänapäevasema vastu vahetanud? Kas see on üldse tehtav? Kas keegi pakub sellist teenust ka mõistliku hinnaga, sest ise ma küll ei hakka selle vahetusega jamama, raudselt keeran midagi untsu veel :D . Ühesõnaga, kui keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes on seda proovinud või teinud ja oskab miskit tarka nõu anda, siis olen juba ette tänulik :).
Viimati muutis PlaanB, 09 Jaan 2020, 13:08, muudetud 1 kord kokku.
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas gljuk » 09 Jaan 2020, 10:34

Parim lahendus on GROM adapter. Saab USB pealt muusikat kuulata. Lisaks on sellele saada bluetooth moodulit. Saab käed-vabad süsteemi.
See nö "Makk" pole ainult makk.

Kui suuremat ekraani vaja, siis on mõistlikum osta stiilne mobiilihoidja.

Taolised teemad ilmuvad aeg-ajalt foorumisse ja facebooki. Üldiselt jääb inimestel MIDAGI ostmata, sest et kallis on.

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas PlaanB » 09 Jaan 2020, 12:00

Kes tänapäeval USB peal muusikat hoiab? Mul on kõik Spotifys. Idee ongi selles, et ei peaks telefoni ekraani passima sõidu ajal. Et kõik oluline info oleks "maki" display peal, nii nagu uuematel mudelitel juba tehase poolt ongi. Jah, ma mõistan, et see pole odav lõbu ja võimalik, et polegi mõtet nii vanale autole hakata uut süsteemi sisse-ehitama, aga uurin võimalusi ja kuna siin iga teine paistab kuldsete kätega meistrimees (ilma jutumärkideta) olema, siis tegingi teema. Ise olen leidnud Blootooth adapteri, mis ka ehk asja ära ajaks ja mis pole kuigi kallis lõbu. Loomulikult tulekski sel juhul telefoni GPS-ina kasutada, mida ma siiani ka teinud olen.
Päriselt nii blondiin ka pole, et ei teaks, et "makist" saan ka kesklukku seadistada, kellaaega muuta ja sada muud vigurit. Küsisin, sest lootsin, et ehk on siin veel neid, kes kiviaegse süsteemi on hinnasõbralikult uuendanud.
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas Iceman » 09 Jaan 2020, 12:33

600+ euri ja Svenssonimaa onud saadavad sulle sellise asja, millest sa siin unistad. https://www.bluepower.se/en/product/aud ... id-71.html

Soovitan kindlasti Android Autoga versiooni võtta, siis on asjal gps jms suhtes ikka jumet kah.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas gljuk » 09 Jaan 2020, 12:35

Mina hoian USBi peal muusikat ja leian, et see on minu jaoks mugavaim viis. Spotify ja muude moodsete teenuste kasutamiseks on vaja Teslat või, äärmisel juhul, tutikat Oktaaviat. Seal on JUHTMEVABA Android Auto!

Blondiiniks ei tahtnud kedagi nimetaga, vaid lihtsalt vihjasin, et tegemist pole ainult makiga, vaid seadmega, mis autoga suhtleb.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas PlaanB » 09 Jaan 2020, 12:54

Iceman kirjutas:600+ euri ja Svenssonimaa onud saadavad sulle sellise asja, millest sa siin unistad. https://www.bluepower.se/en/product/aud ... id-71.html

Soovitan kindlasti Android Autoga versiooni võtta, siis on asjal gps jms suhtes ikka jumet kah.


Suur tänu asjaliku soovituse eest! Midagi sellist ma just silmas pidasingi :).
Volvotar aastat 2018.

cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas cuda » 09 Jaan 2020, 13:33

gljuk kirjutas:Parim lahendus on GROM adapter. Saab USB pealt muusikat kuulata. Lisaks on sellele saada bluetooth moodulit. Saab käed-vabad süsteemi.
See nö "Makk" pole ainult makk.

Kui suuremat ekraani vaja, siis on mõistlikum osta stiilne mobiilihoidja.

Taolised teemad ilmuvad aeg-ajalt foorumisse ja facebooki. Üldiselt jääb inimestel MIDAGI ostmata, sest et kallis on.


Maksta 289 dollarit liidese eest, millel pole isegi BT võimekust (ekstra 49.99!) ei tundu kuskilt otsast mõttekas. Lisa veel saatmine ja käive.
Selle raha eest saab hiinamaalt juba korraliku mudelipõhise androidseadne, mis ilusasti armatuuri istub
boxy, but good.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2010 S40 audiosüsteemi vahetus

PostitusPostitas gljuk » 09 Jaan 2020, 13:42

S40 armatuuri? Kas on näiteid tuua? Kogemust?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist