D5252T Vaakumpump

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Liiwaannus » 03 Veebr 2016, 23:29

Leidsin lagiseva pumba ravi kohta sellise postituse väljamaa foorumist:
The vacuum pump on my 190k 1998 V70 tdi has been making the usual annoying tapping noises (taps loudly and stops temporarily when you press the brake pedal) so I decided to remove it and have a look.

Getting the lower nut off is the most difficult part. I tried several things including various sockets, curved spanners, internet research, three dimensional trigonometry, computer aided design, and having exhausted all that modern facilities had to offer, ………….. in the end, I used a 13mm ring spanner with stiff wire wound on it. Firstly I straightened the spanner in the vice as the ring end was slightly cranked and wouldn’t fit on the nut without the spanner catching on the fuel pipes. It needs to be nearly straight.
Pilt


I fed it down from the right, so I held the wire above the fuel lines and then used my left hand down the left of the pump to push the end of the spanner on the nut. One flat at a time but at least I got it off.

Pilt

As you pull the pump away from the engine studs, the push rod comes out so be ready to catch it.

I took the clamp off the vacuum line but couldn’t pull the pipe off, so I used a 22mm spanner to undo the brass fitting to get the pump free.

I dismantled the pump by taking off the six screws and the bottom cover plate and then undoing the bolt through the spring. I then washed all the bits in paraffin and laid them out as in the photo.

Pilt

There are some more valves still in the body which I later pushed out to wash in paraffin.

Unfortunately, I didn’t make a note of exactly where each valve came from and which way up it went, so re-assembly was fraught! Make sure you draw a diagram!

The piston is a flat disc which has a recess around the edge. There is a rubber seal in the recess and then a copper piston ring so that the squashed seal holds the copper against the cylinder wall. I cleaned the copper ring with fine emery cloth but be careful as it’s soft and bends easily.

The valves are nylon discs held in a little metal cages with a spring under the disc.

I inspected everything carefully and expected to see wear marks or burring but there was nothing visible. Something was stopping the piston returning to the top of it’s stroke before the cam hit it again. I can only conclude that the valves were blocked with thick oil and so the vacuum created below the piston was holding it down. This is pretty amazing when you feel the strength of the spring!

So I re-assembled, oiling the piston and ring, and then struggled to compress the spring. Eventually I hit on using my vertical drill stand and was able to compress it easily with one hand and put on the nut with the other.

I fitted the pump back on the car and now there’s no knocking! I think it will only last until the little valves become oiled up again though. What is amazing is that there didn’t appear to be any wear at all, so I think there must be many owners who have changed their pump for a new one when it wasn’t really needed.

If you think about it, my car has done 190k miles, say at an average of 35 mph. So the engine has run for 5429 hours. Say this is at an average of 2000 rpm. That means it’s done over 651 million revolutions! It’s quite amazing that the pump is still working let alone showing no signs of wear – even on the copper piston ring!


Küsimused oleks siis järgmised:
1. Parim viis pumba demonteerimiseks.
2. Kas keegi on midagi sellist teinud ka maarjamaal, kogemused?
3. Kas oleks võimalik pumpa pesta stiilis, lahustit täis ja siis tühjaks valada (brake cleaner/carb cleaner/atsetoon vms)
4. Kui tuleb ikkagi juppideks võtta, kas on komponente, mille vahetamisele tasuks mõelda (mingid tihendid nt?)
5. Mis on tööaeg sellisel asjal, kui pole õppinud mehaanik ja pealehakkamist on rohkem kui mõistust?
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Tags:

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Leho » 03 Veebr 2016, 23:58

Pumba vahetamisega mootori küljes olen korra tegelenud.
Kui nüüd uuesti teeks siis võtaks maha pihustite torud. Oleks oluliselt kiirem ja käsi säästvam selle alumise mutri kätte saamine.

Siinkandis keegi ka remontis neid aga hetkel ei tule meelde. Remontimine pidi muidugi olema selline poolik lahendus ja aasta-kahe pärast pidi jälle häält tegema hakkama.
Ise ostsin uue B osana ja siiani pole peale 100k sõitmist veel häält tegema hakanud.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Liiwaannus » 04 Veebr 2016, 00:05

Leho kirjutas:Pumba vahetamisega mootori küljes olen korra tegelenud.
Kui nüüd uuesti teeks siis võtaks maha pihustite torud. Oleks oluliselt kiirem ja käsi säästvam selle alumise mutri kätte saamine.

Siinkandis keegi ka remontis neid aga hetkel ei tule meelde. Remontimine pidi muidugi olema selline poolik lahendus ja aasta-kahe pärast pidi jälle häält tegema hakkama.
Ise ostsin uue B osana ja siiani pole peale 100k sõitmist veel häält tegema hakanud.

Küsiks uue jupi ja töö hinna suhet? Et mitu korda oleks nõus vana maha rookima, uue ostmise hinna eest?
Ilmselge on see, et pumbal võivad olla juba mehaanilised vigastused, ja sellisel juhul kindlasti mõtekam asendada.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 753
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas SinineVagun » 04 Veebr 2016, 00:06

Olen teinud, saabus ka vaikus mõneks kuuks. Olen teda puhastanud nii lahti võttes kui ka brake cleaneriga kinniselt läbi pestes. Arvutis peaks mõned pildid ka olema, homme peale tööd võin otsida ja pikemalt kirjutada.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Kasutaja avatar
valus.
Kreisi postitaja
Postitusi: 326
Liitunud: 30 Sept 2013, 13:10

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas valus. » 04 Veebr 2016, 07:54

90 euri eest vist mugavam variant uus b-osa osta. Mul on see kestnud praegu suvest saati.
MB W211 320CDI R6 2005
Jaguar XJ40 4.0 1990
V70 D5 2004
V70 TDI 1999 - ei sõida
S70 TDI 1999 - müüdud
944 2,3 b 1992 - müüdud

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4387
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas gljuk » 04 Veebr 2016, 08:47

Sain ka vahetatud. Tavalise võtmega sain hakkama, aga võttis küll aega. Sain uut Pierburgi peale. Maksin 270.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Leho » 04 Veebr 2016, 08:50

Minu pump maksis omal ajal 2700 eeku. Vahetuse kõige aegavõtvam asi on selle alumise kinnituse lahti saamine.
Esimese teema esimene pilt näitab sulle võtit millega tuleb seda veerand pöörde kaupa keerata.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
valus.
Kreisi postitaja
Postitusi: 326
Liitunud: 30 Sept 2013, 13:10

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas valus. » 04 Veebr 2016, 10:38

jap, selle traadijupiga võtme otsas ma ka selle alumise poldi kätte sain. Leidsin sama õpetuse netist toona. Arvasin, et see poldi kättesaamine hullem närvide söömine on aga u 15 min läks vast alumise poldi maha saamiseks ja teist samapalju külgesaamiseks. (tõlkimatu rõve sõim) oli ainult algul see polt korralikult uuesti pesasse tagasi saada.
MB W211 320CDI R6 2005
Jaguar XJ40 4.0 1990
V70 D5 2004
V70 TDI 1999 - ei sõida
S70 TDI 1999 - müüdud
944 2,3 b 1992 - müüdud

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 753
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas SinineVagun » 04 Veebr 2016, 16:15

Oma pumpa hakkasin lammutama sellepärast, et ei suutnud enam piisavalt vaakumit toota, selle nii öelda kolvirõnga otsad olid soonest paigast läinud ja ära kulunud ning vaakum lekkis läbi. Ja muidugi klõbin oli ka sees. Õnneks oli riiulis d24 pealt saadud pump olemas, sealt sain uue rõnga. Pump ise tundus natuke erinev olema. see varras, mis kolbi liigutab, oli pikemalt väljas ja ka korpuses oli mingi vahe sees. Kellegi teemas oli vist ka kaks pumpa erineva varda pikkusega.
Pumpa maha võttes oleks veel hea kui saaks nuka sellisesse asendisse, et pumbale avalduks võimalikult väike surve, pärast on lihtsam peale tagasi ka panna. Pumba enda laiali lammutamiseks tuleks ligi võtta kas kruustangid või pitskruvi. See vedru on ikka päris tugev, niisama lahti keerates lendavad tükid üsna laiali. Lahti võttes tasuks ka vaadata või teha pilti, mis pidi need väiksed klapid seal sees on, muidu on pärast kõvasti mõistatamist.

Ühe teise pumba seest, mis mul riiulisse tekkinud on, leidsin sellised klapid nagu pildil vasakpoolne. Tundub olema kellegi ise taastatud variant.
Pilt

Ja üks pilt veel sellest jamast, mis pumba sisse settib. See pilt peaks olema juba varem avatud ja puhastatud pumbast, kuna esimene kord oli seal siuke paks tatt sees, mis ise maha ei voolanud.
Pilt

Pumpa annab läbi loputada ka ilma lahti võtmata, kuid selle sama paksu tati pärast tasuks esimene kord kindlasti lahti võtta. Ja kui ta juba mootori pealt maha võtta, siis lahti võtmine on puhas oma lõbu.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

killer666
Kõva postitaja
Postitusi: 119
Liitunud: 30 Mai 2010, 20:10

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas killer666 » 27 Veebr 2016, 21:45

Kui ma suvel auto ostsin, siis mul tagus seepump päris korralikult. Võtsin huvipärast maha ja keerasin sellle pealmise korpuse lahti ja sealt tuli välja igavene lahmakas õli. Valasin siis pumpa sortus diislit ja loputasin suurema õli välja. Nüüd 30000 sõitnud ja pole enam kolisema hakanud. Kui hakkab, siis enam pumpa maha ei hakka võtma, ilmselt piisab pealmise kaane lahti keeramisest, et see õli sealt kätte saada.

nustu826
Kõva postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 10 Juun 2013, 20:41
Asukoht: Paide - Türi

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas nustu826 » 27 Veebr 2016, 22:04

Kusjuures mul aitas kah lahti võtmine ja õlist puhastamine. Praeguseks 35 000 kestnud vaikuses. Ja mul oli seal kah omajagu õli sees ikka....

Haymaker
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 15 Mär 2017, 16:41

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Haymaker » 21 Mär 2017, 12:55

Kõik ilus tore. Aga häda kokku tagasi saamisega, mis klapp kuhu läks. Ise vana loll ei joonistanud üles kah. Paluks abi! Kolb ja vedru süsteem on omas kohas, näpuvahel kaks klappi ja üks plastikust. Üks klapp tihendiga, teine ilma.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Leho » 21 Mär 2017, 14:20

Võin õhtul kodus mõned pildid teha kui huvi on. Mul üks pump vedeleb lahtisena riiulis
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Haymaker
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 15 Mär 2017, 16:41

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas Haymaker » 21 Mär 2017, 17:52

Leho kirjutas:Võin õhtul kodus mõned pildid teha kui huvi on. Mul üks pump vedeleb lahtisena riiulis



Oleks maru tore küll, loodan et ma pole ainust lammas ja on nendest piltidest ka tulevatele põlvedele kasuks :D :D

Kasutaja avatar
s70
Foorumlane
Postitusi: 79
Liitunud: 15 Sept 2009, 10:04
Asukoht: TLN/VIL

Re: D5252T Vaakumpump

PostitusPostitas s70 » 09 Mai 2018, 14:41

valus. kirjutas:jap, selle traadijupiga võtme otsas ma ka selle alumise poldi kätte sain. Leidsin sama õpetuse netist toona.


selle õpetuses sisalduvaid pilte enam ei kuvata ... praegu endal sama teema, peaks pumba maha võtma... aga hetkel ei saa pihta millise kujuga võtmest jutt on?

Palun kas keegi oskab juhatada mis võtit tuleb kasutada selle vaakumpumba mahavõtmiseks?
V70TDI ATM/2000
S70/1998


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline