S80 elektroonika probleemid

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Pafo
Uustulnukas
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Juul 2015, 23:34

S80 elektroonika probleemid

PostitusPostitas Pafo » 25 Sept 2023, 14:40

Tere.

S80, 2004, D5, automaat.

Ehk oskate aidata kuna ise olen juba nõutu. Ca aasta tagasi hakkas auto veidralt käituma (käigukast avarii reziimis, abs viga koos terve pidurisüsteemi rikkega, näidikuteplokis hakkasid ükshaaval seierid langema, kliima pump lõpetas töö). Peale internetis tuulamist oli arusaada, et tegemist on CEM ploki veaga. Kruvisin ploki maha ja viisin Akseroni remonti. Peale seda töötas masin laitmatult kuni käesoleva aasta kevadeni, mil viga naases. Kuna minu loogika oli, et autole tõsteti peale kasutatud plokk teiselt masinalt (infokiip vahetatud) siis kes teab, ehk on seegi vigane ning kordasin protsessi. Peale selle sai maina uuesti nädalaks-paariks tööle ja vead tulid tagasi. See juba viitab, et plokk ei ole ise see, mis seda viga põhjustab. Tuulasin veel internetis ja leidsin mingi dokumendi, mis väitis, et tõenäoliselt pärineb viga kuskilt raadio tagant juhtmestikust. Just seal oli mul peidus Parroti handsfree ja ipodi plokid. Võtsin need maha ja auto töötas jälle. Kuni selle nädala alguseni, kui 110 alas sõites käis autost (tundus, et ees kõrvalistuja pool) mingi nõks läbi ja sellepeale kadus püsikiiruse hoidja ning viskas ABS vea (kuna auto on hollandi keeles, siis ei tea täpselt mida ütles). Mõne aja pärast viskas jälle vana tuttava pidurisüsteemi rikke ette ja käskis auto ohutult peatada. Kuna Tartu mnt äärne 110 ala oli siiski suhteliselt hirmus koht, kus pimedas vihmaga teeääres seista, siis otsustasin riskida ja sealt ära sõita. Kuidagi jõudsin koju ja selleks hetkeks näitas näidikuteplokk vaid kütusekulu ja veateadet, kliimapump oli järelt ära ja tagurdustuli ei lülitunud sisse. Korra testides ei läinud auto enam käima. Paar päeva hiljem oli vaja autot liigutada ja siis oli jälle kõik korras.

Kuna ma olen juba väsinud selle vea taga ajamisest ja auto ei tundu usaldusväärne, siis tahaks selle maha müüa. Kuna mu südametunnistus ei luba katkist autot müüa, siis tahan selle enne korda teha. See aga on natuke raske kuna kõige nõmedam on otsida viga, mis tekib paar korda aastas.

Ehk oskate soovitada, mida järgmiseks ette võtta või isegi kelle kätte remonti viia.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4389
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: S80 elektroonika probleemid

PostitusPostitas gljuk » 25 Sept 2023, 15:27

Mina tegelen taoliste probleemidega Tallinnas.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist