Heitgaasi surve sensori juures tiksumine? (Turbo aktuaator?)

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

k2blik
Foorumlane
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Juul 2019, 07:32
Asukoht: Tartu

Heitgaasi surve sensori juures tiksumine? (Turbo aktuaator?)

PostitusPostitas k2blik » 24 Juun 2020, 11:38

Tere ja head jaani. Eile kui auto korraks seisma jätsin oli kapoti alt kuulda kummalist väga ühtlast nagu kella tiksumist. Natuke aega hiljem kui autol uksed puldiga lahti tegin kõlas veelgi kummalisem heli nagu miski ketraks ringi. Nii palju suutsin tuvastada et tuleb heitgaasi surve sensori juurest (sensori peal kirjas 6G9N5L200AB) ja kui kätt peal hoida siis on ka tunda kerget vibratsiooni. Lisasin video ka siia juurde. Ehk suudab keegi täpselt öelda millega tegemist. Kui on anduri probleem siis kuidas ma selle maha saan? Väga jõuga ei julgenud pistikud sikutada... Video link on siin: https://www.youtube.com/watch?v=ZA2zZ1w ... e=youtu.be

Autoks on 2008 XC70 D5 136kw
Viimati muutis k2blik, 25 Juun 2020, 20:09, muudetud 1 kord kokku.
2008 XC70

Silence is better than bullshit!

pompilius
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 19 Dets 2019, 11:49

Re: Heitgaasi surve sensori juures tiksumine?

PostitusPostitas pompilius » 25 Juun 2020, 16:53

Minu 2010 2.4d teeb ka iga kord kui auto "üles ärkab" sarnast kõrinat. Mulle on mulje jäänud, et kõrin tuleb vnt turbo aktuaatorist (asukoht sarnane, niiet võin ka eksida).
Kui keegi targem oskab öelda, kas / mis viga on, siis kuulan huviga

k2blik
Foorumlane
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Juul 2019, 07:32
Asukoht: Tartu

Re: Heitgaasi surve sensori juures tiksumine?

PostitusPostitas k2blik » 25 Juun 2020, 20:00

Ühes teises kohas sain sama vastuse niiet usun et ikka ongi aktuaator õhtal. Kahjuks minu masin teeb koguaeg sellist häält kui mootor töötab. Tekib aga küsimus et kui kriitiline see on. Enne järgmist nädalat autot remonti viia ei saa aga kas tohiks üldse edasi sõita? Googledades leiab igasugu hirmujutte kuidas turbo õhku võib lennata.
2008 XC70

Silence is better than bullshit!

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1067
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Heitgaasi surve sensori juures tiksumine? (Turbo aktuaator?)

PostitusPostitas kloox » 25 Juun 2020, 20:36

Ehk siis süüte sisse keerates peaks turbo aktuaator liigutama ennast lõppu ja tagasi.Kui hambad kulunud siis kõriseb,aga kui minek veel alles siis pole hullu seal miskit.Rõhuandurpeaks ju ülerõhu korral lukku panema masina.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

k2blik
Foorumlane
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Juul 2019, 07:32
Asukoht: Tartu

Re: Heitgaasi surve sensori juures tiksumine? (Turbo aktuaator?)

PostitusPostitas k2blik » 25 Juun 2020, 20:43

kloox kirjutas:Ehk siis süüte sisse keerates peaks turbo aktuaator liigutama ennast lõppu ja tagasi.Kui hambad kulunud siis kõriseb,aga kui minek veel alles siis pole hullu seal miskit.Rõhuandurpeaks ju ülerõhu korral lukku panema masina.


Täpselt nii teebki. Kui uksed lukust lahti teha siis kõriseb natuke aega nagu videos. Kui mootor töötab siis vahel kõriseb vahel mitte. Minekut on ja ei saa nagu arugi et midagi viga oleks. Ühtegi errorit pole ka veel visanud ega limp mode läinud. Mõtlengi just et nv mõned sõidud vaja teha aga kas julgen üldse...
2008 XC70

Silence is better than bullshit!

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1067
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Heitgaasi surve sensori juures tiksumine? (Turbo aktuaator?)

PostitusPostitas kloox » 26 Juun 2020, 20:07

Anna aga minna,kui otsa saab siis läheb limp modesse ja sõidad ilma turbota edasi
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist