Volvo V70 2012 D3 EGR klapp

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Ozwald
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Mai 2020, 15:32

Volvo V70 2012 D3 EGR klapp

PostitusPostitas Ozwald » 29 Mai 2020, 15:53

Tere
Auto on 2012 a.V70 2,0 120 kw. D3
Autol läks mootori tuli põlema,sai arvuti taha pandud ja näitas vigast EGR klappi.Sai siis viga ära kustutatud ja öeldi et kui uuesti läheb põlema siis klapp lahti võtta ja ära puhastada.Nädal hiljem läks mootorituli uuesti põlema.Sai siis klapile lähenetud ja nii palju lahti võetud et saaks klapi ära puhastada.Klappis oli korralikult ladestunud õli ja oli ikka päris must.Peale puhastamist sai uuesti tuli ära kustutatud,kuid paar päeva hiljem läks uuesti põlema.Peale seda soovitas elekrik üldse selle klapi välja programeerida kuna spekuleeris ,et viga võib hoopis ajus olla.
EGR klapi hind ~250 euri
EGR väljaprogrameerimise hind ~150 euri
Sellest tingituna ka mõned küsimused:

1.Mis põhjustab EGR klapi ummistuse?(kütus,vale sõidustiil,mootori eripära,diislite üleüldine viga)
2.Kas on mõtet EGR klapp välja programeerida kui ei ole kindel et klapi enda vahetusest piisab ja viga võib hoopis ajus olla?
2.Kas on vajalik EGR alati koos DPF-iga välja programeerida ?
3.Kas ülevaatusel tuleb probleeme kui EGR välja programeeritud?

timmukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 381
Liitunud: 07 Juul 2012, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Volvo V70 2012 D3 EGR klapp

PostitusPostitas timmukas » 31 Mai 2020, 08:27

Viga ei ole ajus vaid EGR klapis ja sõidustiilis, diiselautoga on soovitav ikka sõita pikki otsi(20-30 km ei ole pikk ots).

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Volvo V70 2012 D3 EGR klapp

PostitusPostitas toinoo » 31 Mai 2020, 17:21

Tere! Omalt poolt täiendaksin, et kui pikka maad läbida ei saa/pole võimalik siis mingi võimalus oleks ka sõita madalama käiguga (ilmselt manuaali puhul siiski ainult sobiv) kõrgetel M-pööretel, et tagada sisselaske süsteemi elementide läbipuhumine/korrastamine tulevaseks/järgnevaks kulgemiseks ja rohelises viibimiseks.
Lugupidamiseks T.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Volvo V70 2012 D3 EGR klapp

PostitusPostitas kloox » 31 Mai 2020, 21:06

See ala naised saunas rääkisid jutt,aga mingit konkreetset veakoodi,mille põhjal otsus tehti?
Ma olen selliseid jutupaunikuid palju kohanud,kes väidavad,et odavan välja kirjutada,aga masin võiks ka korras olla.Ja aasta-paari pärast tuleb järgmine teema,et üv-d es läbi kuna tahmab nagu katlamaja korsten,mida soovitate.
Mina soovitaks diagnostikut külastada,kes oskab veakoodi põhjal adekvaatse soovituse anda.Minu mäletamist mööda on sellel egr-l 2 detaili,mida saab vahetada ja on ka muid detaile seal mootori küljes,mis egr-i viga võivad anda.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Mirx85 ja 20 külalist