Volvo s60 erinevad anomaaliad

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Valikas
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Veebr 2019, 17:20

Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas Valikas » 30 Dets 2019, 12:50

Tervist ja head vana aasta lõppu!

Umbes aasta tagasi sa soetatud Belgiast 2015a toodud volvo s60 2006a 2.4d "93" kw. Kui ma ostsin selle auto polnud ma volvodest väga teadlik ja suure hurraga ostsin volvo millel hooratas koliseb. Hiljem kui sain teada mis kolin see vasakul pool ratta juures on külmast peast, hakkasin ma uut hoortatast otsima aga siis otsustas volvo, et hakkavad tulema anomaaliad, mida mu pea veel ei võta. Auto sõitis kaks nädalat peale ostmist laitmatult.

Nimelt, tahhomeeter "hüppab" tühikäigul 700 pöörde juurest 1000 peale, kuigi mootori häälest seda kuulda ei ole. Kui see anomaalia hüppab välja siis tavaliselt jätan auto seisma (võtan võtme välja süütepesast) ning sulgen ja avan juhiukse, juhiukse kinni tõmbamisel see tahhomeetri seier nagu võpatab ja läheb oma normaalasendisse tagasi. Sai ka siis seda uuritud ja lahenduseks on spidoploki külmjoode.
Hiljem kord Tallinna sõites kevadisel ajal, hakkas turbo lambistel hetkedel ära kaduma tagant. Keset sõitu, lihtsalt autol kaob turbo tagant ära.Küsisin targemalt, ta pakkus, et mingi mootoripadi lekib, kuna turbo tõmbab vaakumit ju mootoripadjast, ei? Selleni pole ka veel jõdunud, et seda vahetada. Veel rohkem suve alguse poole hakkas kujunema selline viga nagu tulede vilkumine kus sai ära vahetatud generaator. Tuled enam ei vilkunud.

Nüüdseks on kõik üks suur kompott mida mu pea ei jaga.Tuled vilguvad, turbo kaob lamistel hetkedel tagant ära, tahhokas paneb hullu ja lisaks käivitus on maru pikaks läinud. Vaatasin kaitsmed üle, pooled kaitsmed on lihtsalt ära põlenud. Vahepeal vähe rohkem kiirendandes lööb ta mootori avariisse???Kõik need anomaaliad kujunevad siis kui ilm on natukenegi niiske. Ma ei kujuta ette mis tal juhtus sel kevadpäeval aga kas on võimalik, et CEM on küpse? Ja mis oleks nende anomaaliate lahendus. Kas see mootorivahetus mis kunagi tehtud on, võib olla põhjustaja nendel anomaaliatel ja kuidas nendest anomaaliatest lahti saada? Autot maha ka ei taha müüa kuna tegelikult ta sõidab aga tahaks saada nendest anomaaliatest lahti juba... Lisaks ta on nii hea auto minumeelest, et ei taha lahti saada sellest.

PS.
Miks ma panin 93 kw jutumärkidesse, on sellepärast, et tuli välja, et tal ei olegi 93 kw 2.4d vaid on vahetatud 120kw 2.4d vastu nii, et seda mnt ametis pole registeerud.
Viimati muutis Valikas, 30 Dets 2019, 15:18, muudetud 1 kord kokku.

Tags:

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4387
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas gljuk » 30 Dets 2019, 13:11

Kas peale tahhoka osuti mõni muu osuti hüpab? Üsna vähetõenäoline, et külmjoode põhjustab ainult tahhoka osuti hüppamist.
Kui pooled kaitsmed läbi oleksid põlenud, siis oleks enamus auto elektrist väljas ja "anomaaliaid" oleks palju rohkem. Volvol kaitmed niisama küll läbi ei lähe. Kui õhuniiskusega tulnub seos olevad, siis CEM võib uppunud olla.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Valikas
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Veebr 2019, 17:20

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas Valikas » 30 Dets 2019, 14:10

Ma täpselt ei mäleta peast aga minumeelest hüppab ka temp osuti...

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4387
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas gljuk » 30 Dets 2019, 14:22

Aasta tagasi sai ostetud ja nüüd ei mäleta, kas seier hüppab või mitte? Millist abi soovite saada? Kas midagi tehnilist ja konkreetset või lihtsalt kaastunnet?
Head vana aasta lõppu!
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Valikas
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Veebr 2019, 17:20

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas Valikas » 30 Dets 2019, 15:17

Jah, sooviks saada tehnilist nõuannet, kuidas asja korda saab.
Hetkel ajateenistus käsil, pole ammu vaadanud neid osuteid nii, seega ei tasu hakata koheselt riidlema. Ning jah, minu mäletamist mööda hüppavad mõlemad seierid, ehk tahhokas ja temp

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4387
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas gljuk » 30 Dets 2019, 16:33

Selge siis. Spidoka kõik seierid on ühe kiibi taga. Tõenäolisem on, kui hüpaks kõik korraga. Jääb väike tõenäosus, et ainult 1-2 hüppavad, aga seda saab juhtuda palju harvem. Igal juhul soovitan tegeleda teiste jamadega ennem. Cemi vaja üle vaadata, kas on vee kahjustusi sees või mitte.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Valikas
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Veebr 2019, 17:20

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas Valikas » 30 Dets 2019, 17:45

Selge, mingi päev teen seda

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas SvenR » 31 Dets 2019, 07:20

Turbo kadumine on mulle juba nii tuttavaks saanud et veakoodi nägin vahepeal juba unes ka. Pane vaakum patjade kolmiku juurest pimedaks, see voolik mis läheb öhulugeja juures olevasse klappi. Niiplaju kui olen ise abis käinud inimestel siis on sellega turbo probleem ära kadunud ning vahetust vajanud 1 vöi mölemad padjad. Ka käivitus vöib pikk olla justnimelt patjade töttu, kui hooratas ikka veel koliseb siis ka see vöib olla lisapöhjus. Lisaks tuleks ära mööta pihustite tagasivoolud ning soovitatavalt vaadata ka pölemise näite ning testida surveid.

Aga alustuseks soovitaks Vida järgi panna ja vaadata mis masinal üldse mureks. Olnud mitu juhust kus miskit vahetati, universaalse diagnostiga miskit kustutati kuid ikka ei tööta korralikult aga peale Vidaga üle käimist kadusid ka mured.
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Valikas
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Veebr 2019, 17:20

Re: Volvo s60 erinevad anomaaliad

PostitusPostitas Valikas » 02 Jaan 2020, 23:12

Jah, kõik seierid hüppavad samal ajal, just siis kui masin ärkab nn unest, Vidat koos pädeva isikuga pole kahjuks nii lähedalt võtta kuid uurin asja veel. Kaitsmete kohta sõnastasin valesti- kaitsmed on oma klemmidest tahmased kuid pesad pole sulanud ja läbi pole midagi põlenud. Anomaalia tekitab jah segadust kuna põuailmaga(+25) kaovad anomaaliad koos veateadetega, ilm vähe niiskem ja vead taastuvad. Massid üle kontrollitud, samuti suuremad plussid(gen. ja starter, kaitsmeplokid), juhtmestiku ka vaadatud ja leitud asju mida korrastada.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist