vaakumi seos mootori tööga

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas ants » 20 Nov 2019, 15:29

Probleem on selles, et läbi interneeduse autot ei saa remontida.
Kui ise ei oska vigagi kirjeldada, siis tuleb pöörduda hooldusesse,
kus on teadjamad tegelased.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
suvechill
Foorumlane
Postitusi: 72
Liitunud: 09 Mai 2017, 21:42

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas suvechill » 21 Nov 2019, 09:17

Kui sama mootor mis mul ( D5244T7 - 93kw ) siis sellel minu teada puudub turbo geomeetria assisteerimine vaakumiga (kui õigesti olen vaadanud).

Mul vaakum:
- mingit EGR klappi liigutab ( viewtopic.php?p=332487#p332487 )
- 2 x padjad
- ja loomulikult pidurivõimendi

Milles seisneb üldse vaakumileke? St millest järeldasite seda või kuidas aru saite, et lekib? Kas mootor teeb midagi kahtlast nendel suvalistel hetkedel- mida kahtlast ta siis teeb?
S60, diisel, manuaal, D5244T7, 93 kW, model year 2007, Liigub tallinnas

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas toinoo » 24 Nov 2019, 11:29

Tere! Tänud vastanuile! Hr. suvechill, mu suksul sama mootor ja turbo nagu Teie omalgi, elektriline aga I-postituses ma ju nimetasin, et M-tõmme lahjem kui patjade vaakumvoolikutest on võimalik imeda-puhuda suuga (oma huulte abil) õhku, mida aga toimuda hermeetilisuse tingimustes ei tohiks ega polegi kui M-tõmme rahuldav. Lisaks M-tõmbe nõrgenemisele, nn lekke korral, lisandub ka piduri süsteemi tajutav (mitte eriti tugev) nõrgenemine ehk siis piduri ped. õrnal vajutamisel ei pidurdu masin nii efektselt kui lekke puudumisel. Nagu öeldud siis vaakumit kontrollisin peenikeste torukeste kaudu imedes neid ja sulgesin keele otsaga, korrasolekul jäi keele ots nö "lukku" (toruke hoidis keelt kinni) lekke puhul loomulikult seda ei juhtunud-juhtu. Äkki EGR jupsib ? Aga see "lahjus" tuleneb kuidagi seoses pikema pideva sõiduga, minu juhtumil 100-ja enam km ja siis mingi aeg linnas sõites, siia ka tsipa "paarutamist"-kiirendamist ja minek-pidurid taastuvad. Vabandan, ei saanud vahepeal arvutisse.
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas -kj- » 24 Nov 2019, 12:36

Sa väljendad end nii keeruliselt ning mingis enda mõeldud keeles, väga keeruline aru saada üldse. M tõmme ???

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas toinoo » 24 Nov 2019, 13:08

Tere! Kui midagi öelda ei taha, hr.-kj- siis küsige hr. O.Tänaku käest mis on mootori tõmme(M-tõmme) ja kes millestki aru saada ei taha-ei soovi siis osavõtt-sõnavõtt pole kohustuslikud ehk siis istuma hr. Ringmaa kõrvale ei panda-pane. On vaid minu isiklik,mitte mõjutatud palve nimetatud probleemi kohta.
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Nov 2019, 15:57

Toinoo, palun ära kasuta ide tehtud lühendeid ja ära kasuta kümmet sünonüümi probleemi edastamiseks. Su teksti on tõesti raske jälgida. Kui padja lekke osas on kahtlus, siis võta ots lahti, pane pime ette ja vaata, kas sümptomid kaovad.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas toinoo » 24 Nov 2019, 17:49

Tere! Tänud hr. Liiwaannus, Kohe näha, et konkreetne, võimalik viga. Kuid lisan veel mõtlemisainet: "lekke" olemasolul lisandub M-vibratsioon (mootori) paigalt startides, minu suksul peaks olema (ostmise hetkel oli) automaatne M-pöörete (mootori) tõus, pedaali (akseleraator) mitte tallamist ja mis hetkel, peale IA "külastamist", omal ajal, on kadunud. Kuid, hr. Liiwaannus, Te esitate mulle pretensioone ja nende olemuses ei tahaks kahelda kuid mis on minu teates-teadetes nö arusaamatu: kui ma ütlen, et mulle on midagi arusaamatut-häirivat siis antud probleemis on ikkagi peategelane MOOTOR. Kallid kaasmaalased, väga palun, ärge leiutage uusi probleeme ja äkki keegi on ka tõsiselt mind häiriva problaga silmitsi olnud ja sellest ka jagu saanud, öelda kellelegi, et ta loll on, on ilus= cool aga mõttetu- mina isiklikult olen TAARA usku ja usun MEIE tulevikku! Pikki sõnavõtte ei poolda, asjatundja saab ka "poolest" sõnast aru!
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7601
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Nov 2019, 18:01

Sain aru, et käid hiies vist, aga muus osas proovi palun uuesti. Kui kahtlustad vaakumileket, siis kontrolli ahelad üks haaval üle, et kust lekkida võiks.
Viimati muutis Liiwaannus, 24 Nov 2019, 20:38, muudetud 1 kord kokku.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas toinoo » 24 Nov 2019, 18:26

Tere! Tänud hr. Liiwaannus. Aga norin tsipa, vaakuminlelet on kindlasti superintertinterkinterpinter arusaam Teid-Mind, meid kõiki kummitavast V-ohust ( kes viitsib mõelda, mõelgu välja ja andku teada) , olete kõik "hirmus armsad" aga paluksin edaspidiseks ikkagi asjatundjate sõnavõtte-arvamusi kellele pole probleemiks "ide"? jne. Palun veelkord, süvenege probleemi, tähelepanelik juurdlemine aitab kaasa ja kinnitan-usun, et sellest on kõigile abi. Hr. Liiwaannus, olete ikkagi kuidagi peidus aga tänud!
Lugupidamisega T.

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas Mafka » 24 Nov 2019, 19:25

"ide" on väga selgelt arusaadav ja pahakspandamatu tükiviga kuid kui probleemi kirjeldavad laused on ebakoherentsed ja veidi ka esoteerilised siis peavad inimesed hakkama probleemi enda asemel püüdma aru saada, mida neile üldse öelda tahetakse ning kui paremal juhul ka vestlus tekib, siis kipub see pildi enda asemel keerlema ümber pildiraami.
Tonioo, sinu postitusi on väga lõbus lugeda alati, aga kui sul on tõesti mõni mure millele loodad kaasamõtlejaid leida, siis püüa asju kirja panna võimalikult sarnaselt eesti kirjakeeles kasutatud tavadele.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4313
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas Iceman » 24 Nov 2019, 19:27

Mafka kirjutas:"ide" on väga selgelt arusaadav ja pahakspandamatu tükiviga kuid kui probleemi kirjeldavad laused on ebakoherentsed ja veidi ka esoteerilised siis peavad inimesed hakkama probleemi enda asemel püüdma aru saada, mida neile üldse öelda tahetakse ning kui paremal juhul ka vestlus tekib, siis kipub see pildi enda asemel keerlema ümber pildiraami.
Tonioo, sinu postitusi on väga lõbus lugeda alati, aga kui sul on tõesti mõni mure millele loodad kaasamõtlejaid leida, siis püüa asju kirja panna võimalikult sarnaselt eesti kirjakeeles kasutatud tavadele.


Ma lisaks juurde, et foorumis kirjatähe koguselt raha ei küsita nagu telegrammi saatmisel telegraafi juures, seega võib rahulikult lahti kirjutada kõik sõnad. :)

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas toinoo » 24 Nov 2019, 20:42

Tere! Ei saanudki aru, kas oleme emakeele tunnis (passi-ID kaardi alusel olen eestlane) ja kas Mafka ja Iceman on aru saanud teemast või pean otsima teadjamehe (või on teema äkki proffide pärusmaal? äkki saavad "matsid" liiga targaks?) kes asja selgitaks ja kas on võimatu selgitada ( oleme emakeele-eesti meele tunnis), mis siis ikkagi on arusaamatu teemas: mootor teeb vigureid ja ikkagi on seos vaakumi olemusega-toimega ( kas emakeeles sidekriipsu kasutada ei tohigi nö "sidumises" mõttes, vahemärkus-- mis hinne emakeeles oli koolipingis olles?). Kordan veelkord, palun välja tuua omad kogemused-teadmised antud probleemis ja kui keegi leiab, et tema omandatud EESTI keele teadmised-oskused on "super" siis äkki lahkab minu vigu kirjas ja näitab õigekirja pädevat olemust antud teemas aga saan ka aru, et kui pole midagi teha siis, lase vilet.
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas taavi » 24 Nov 2019, 20:50

toinoo, tubli, ei ühtki lühendit! palun kirjuta nüüd oma mure lahti. mure lahtikirjutamisel pea silmas järgmist:
-me (teema lugejad) ei ole selgeltnägijad, sestap kirjelda täpselt ja ilma liigse ilustamiseta
- pane kirja oma auto mootor ja keretüüp (kuskil see küll lõpuks vist käis läbi)
- kirjuta mida oled juba teinud
- kirjuta, mis sind vaevab.

näidisprobleem võiks olla selline: "mure 97a v70 103kW diisliga: käivitades kerib akut väga kaua ja aku kipub tühjaks saama, enne kui auto tööle läheb. Olen juba üle vaadanud küünlad, need on töökorras, küuselatis rühku mõõta ei oska, kas see võib olla mure? Või on äkki välistemperatuuris mure? jamab selline 0 kraadi ümbruses."
Sellistele muredele enamasti pakutakse oma kogemusi ja lahendusi. Aga kui sul on probleem ilustatud-kaunistatud ilusate sõnadega ja siis on veel igasugused õ-filrid ja ja m-padjad, siis on kole keeruline aru saada, mis on nüd see mure ja mis selle teemaga tahetakse saavutada.

mina kahjuks praeguse postitusega targutan, aga lahenduseks pakun ikka, et vaheta kõik vaakumvoolikud välja, neid ei ole nii palju :)
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 874
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas Igor » 24 Nov 2019, 21:25

Ohh, mul ei ole siiani ühtegi lemmikteemat olnud, nüüd on!
Nagu delfi, ainult scrolli, lugeda pole midagi!
Pange samas vaimus edasi!
Вольво c cемëрки начинается!

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: vaakumi seos mootori tööga

PostitusPostitas Mafka » 24 Nov 2019, 21:33

Igor kirjutas:Ohh, mul ei ole siiani ühtegi lemmikteemat olnud, nüüd on!
Nagu delfi, ainult scrolli, lugeda pole midagi!
Pange samas vaimus edasi!

Naljakas - kõige sisutum postitus siin teemas enne minu praegust oli sinu oma Igor!
Nagu sõidad sõbraga võõras linnas ja ta loeb sulle kõiki mõõduvaid liiklusmärke ja lokaalinimesid ette. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist