S80 webasto kütusepump

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 18 Dets 2018, 11:30

Mul praegu seisab auto garaages ja kulgen igapäevaselt n.ö. parketikaga siis eile mõtlesin üle jupi aja auto käima panna, lasin korralikult mootori soojaks ja puht sportlikust huvist lükkasin seisusoojendi kangist käima ja gero raip hakkas tööle. Eest otsast hakkas suitsu ajama, jätsin auto mootori seisma ja läksin kapoti alla gero toimetamist kuulama, küll ajas hullult suitsu, võtsin tulekustusti juba ligi, garaage oli paksult suitsu täis (uksed olid muidugi pärani lahti). Suitses hullult ca 3-4 minutit ja siis hakkas asi paremuse poole minema, järk järgult hakkas korralikult kohisema ja suits kadus. Ei julgenud korraga seisma jätta, lasin mõnda aega töötada, salongi tuli ka sooja. Peale esmast käivitust proovisin veel 4x käima panna ja lasin mõnda aega töötada ja siis natu puhkust.
Milles see probleem seisnes ei oska spekuleerida.
Kui käima läks oli mootor soe, täna proovin kui mootor on külm, noh garaages küll praegu ca +2 sooja, aga vaatab mis teeb.
Mõtlesin siin veidi, et kui gero maas oli vast jäi ahju sisemusse õhku, aga autoga on peale seda sõidetud, aga kunagi ei tea, vähemalt tallasin enne gero käivitust natuke rohkem gaasi pedaali ka, vast lõi jahutuse ringluse korralikult käima, aga tegelt sai läbi arvuti veepumpa ka käiatud.
Võta nüüd kinni milles see probleem oli.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 19 Dets 2018, 09:42

Nüüd sai uuesti asja testitud- panin täiesti jahtunud auto gero kangist tööle, teeb läbi puhumised ja tööle ei hakka, ajasin mootori soojaks ja siis kangist seisu soojendi peale, auto mootor seisma ja gero hakkas ilusti tööle, salongi ka puhub. Mulle tundub et seisu soojendi alt gero käima ei pane.
Proovimata on veel menüüst käivitada Timer1 ja Timer 2 alt, kas siis hakkab tööle.
Proovimata on veel see nõks kus lubab panna extrawarmäre auto- kütab siis kui vaja sooja juurde anda. Kui see käsklus on aktiivseks tehtud siis gero peaks kohe tööle hakkama, kui külmalt mootorit käivitada.
Tundub et sunniviisiliselt ise gero ei saagi käima, või tahab mingi blok modimist saada.
Kui sellised kiiksud sellel masinal on siis Rootsis oli talle juurde poogitud Galixi ploki soojendus täiendavalt.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas Liiwaannus » 19 Dets 2018, 10:36

Kas oled proovinud mootor soojaks, kontrollid et käivitub koos mootoriga, siis gero välja, mootor välja ja uuesti gero sisse. Kui nii gero sisse saab, siis halkaks nuuskima, et mis võiks sõltuda gero ja sellesse jõudva kütuse tempist. Esmamulje on, et soojas mootoriruumis käivitub ja külmas mitte.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 20 Dets 2018, 11:00

Sai proovitud sedapsi-
Mootori abi soojus oli sisse lülitatud eelneval päeval, külma mootori käivitumisel gero järgi ei tulnud.
Panin Timer1 alt soojuse ajaliselt käima (mootor jahe), gero tegi ainult läbipuhumise ja vaikus.
Proovisin siis mootori soojaks ja seisu soojus peale, enam gero lutti suhu ei võtnud, oli vist vahepeal lukku jooksnud.
Arvutit pole jõudnud veel järgi panna, et vaadata mis viga näitab.
Väike kahtlus, et gero enda peal 2 temp andurit panevad villast (just külma andur).

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas Siim » 20 Dets 2018, 12:45

Jahutusvedeliku anduri takistus 20±6°C juures 2000-4000 oomi, ülekuumenemisanduril kuni 250 oomi.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 22 Dets 2018, 19:09

Siim kirjutas:Jahutusvedeliku anduri takistus 20±6°C juures 2000-4000 oomi, ülekuumenemisanduril kuni 250 oomi.

Kas need andmed on gero 2 temp anduri kohta? Deem kuda ma neid mõõdan, kisun gero maha? Kui juba maas siis lihtsam uued panna (ca 40 rutsi).
Kõige rohkem häirib mind see et sellel autol ei ole mootori töö temp. näidikut :x , pane või ise mingi anduri alt. Kunagi keegi siin foorumis küsis ka selle kohta ja armatuuri elektrooniliselt näitama ei saa panna, suvel kui mingi viga külge pookub siis võib keema lasta. Kuramuse nuti ajastu.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 22 Dets 2018, 21:51

Arvutiga lukust lahti, vead samad mis juba varem ette lugesin. Teeb samu asju nagu varem.
Auto motot soojaks ei ajand ja gero käima ei lähe.
VIDAS pakkus ka mingeid temp andureid.
Enam ei viitsi jaurata sellega, kevadel tõmban ahju maha ja vahetan ahju enda andurid ära, eks siis näha ole.
Case closed.

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas TiitR » 22 Dets 2018, 22:58

janekP kirjutas:Enam ei viitsi jaurata sellega, kevadel tõmban ahju maha ja vahetan ahju enda andurid ära, eks siis näha ole.
Case closed.

Weba mõte ikka talvel aidata ju? Mis tast kevadel enam purgad? :o
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 23 Dets 2018, 23:47

Puht sportlikust huvist lükkasin arvuti järgi ja kustutasin vead, moto soojaks ja mingi aeg võttis gero järgi (seisu soojendi).
Panin vana kooli "start" akulaadija järgi aku abistamiseks, laadimine päris kõva
(ampermeetri järgi vaadates) või ütleme n.ö- tarbimine. Lasin töötada kuni saba annab ca 50 min läks aega, siis kustus. Panin uuesti parkimis soojendile, töötab ilusti, suitsu ei aja jne.
Väike kahtlus tekkis nüüd laadija järgi vaadates, äkki on aku niivõrd nõrk, miks kohe külma motoga ei käivitu, kuiki ma olen alati laadija järgi pannud ja vaadanud, et aku täis. Gero enda aju pidavat ka testima aku powwerit, laseb mootori käivituda, aga gero järgi ei pane. Kui tagsiaegu mõtlen siis oktoobris nädal seisis väljas ja tunde järgi läks kuidagi "haledalt" käima.
Tegelt uus aku olemas ja pole seda veel peale pannud, kas võib olla selline keis, et aku pärast ei lase külmalt gero järgi?
Mingi aeg siis testin selle uue akuga ka ära, aga ikkagi, on mõni sellise tsombega kokku puutunud?

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Dets 2018, 10:28

Jah, kui aku nõrk lükkab välja, aga mu meelest peaks veateate ka andma, et aku pärast. Võimalik, et aku teate annab siis, kui juba käima läks ja aku kaitseks välja lükkab. Võid proovida, et paned auto, seejärel gero ja siis suretad mootori, vaata pikalt käima jääb ja kas annab aku kohta teate.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 26 Dets 2018, 20:08

Liiwaannus kirjutas:Jah, kui aku nõrk lükkab välja, aga mu meelest peaks veateate ka andma, et aku pärast. Võimalik, et aku teate annab siis, kui juba käima läks ja aku kaitseks välja lükkab. Võid proovida, et paned auto, seejärel gero ja siis suretad mootori, vaata pikalt käima jääb ja kas annab aku kohta teate.

Hea et keegi kaasa elab 8)
Aku vea teadet ei anna, annab selle vea teate, mis ma olen eelnevalt kirjutanud (temperatuuri anduriga mingi jama), tavaliselt olen enne gero käivitamist alati enne aku ära laadinud, et oleks powwer sees-
Isegi kui pool pidune aku on peal ja laadimine järgi siis peaks gero luti suhu võtma ja imema hakkama :lol:
Mõnus saaga mille kohta ma pole ühestki eesti auto foorumist tarkust juurde saanud, KUI PALJU MÕJUTAB GERO ENDA TEMP ANDURID KÄIVITAMISE PROTSESSI? Kirjutasin suurelt nimelt. Välismaa keelt tehniliselt väga palju ei mõika. Keegi klubist ei tegele spetsjom gerodega?

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas Siim » 26 Dets 2018, 21:12

Loogiline, et näite võetakse arvesse.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas TiitR » 27 Dets 2018, 01:12

Ikka mõjutab, milleks ta on seal siis?
Minu xc90-l just temp. andur läbi oligi ja Crank OÜ selle välja peilis ning vahetas...peale seda kõik ok. Maksma läks mingi 80.- umbes.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas kloox » 27 Dets 2018, 06:33

Veakoodid sa juba suutsid välja lugeda kuidagimoodi,nüüd võiks sammukese edasi minna ja aktuaalväärtuseid uurida ehk live datat.Ja selle pildi kuidagi siia üles riputada.
Täpselt niipalju mõjutab,et kui kero näeb et on temp üleval,siis mille krdi pärast ta tööle peab ennast panema.Välis tembi jaoks kasutab ta auto temp andurit.Ja ttv-l peaks olema 2 tembi andurit,kui nende vahe liiga suureks läheb siis joonistab ka veaks selle.
Ja veel korra küsin kuna vastust pole veel tulnud.Kustutad kerost vead ära ja proovid korra käivitada seda ning siis lähed ja vaatad mis vead tagasi.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 28 Dets 2018, 13:28

Ma võibolla ei selgitanud piisavalt täpselt.
Ma olen vead ära kustutanud, siis gero käima pannud ja uuesti vigasid vaadanud- vigu pole, CMP ruut on ilusti roheline. Viga hakkab alles siis näitama kui 6 korda olen gero käivitanud ja see lukku jookseb. Alles siis näitab viga ja selle saab ära kustutada.
Eile sai moto soojaks ja siis käivitasin seisu soojuse peale- töötab.
Gero kustu, menüüst extra auto soojenduse peale ja mootor käima, gero tuleb ilusti järgi ja hakkab kütma auto mootorit selle käimise ajal (mitu korda proovisin). Panin taimeri pealt hommikuks ahju käima, ca 30 min enne ette antud aega teeb tuulutuse ära ja gero käima ei lähe, viga ei näita.
Live data kohta pean nüüd natu rohkem uurima, kuidas sinna saada.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 9 külalist