XC70 pidurite anomaalia

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Aare85
Kõva postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 27 Juul 2011, 15:19

Re: XC70 pidurite anomaalia

PostitusPostitas Aare85 » 07 Jaan 2016, 11:27

No ma üritan nüüd lahendada asja nii, et nädalavahetusel kisun supordid lahti, puhastan ära, panen uued mansetid, määrin kõik korralikult ära ja siis õhutan uuesti, ametlikus järjekorras ära. Peale seda on siis kas asi korras või ei muutu midagi. Vaakumiteemal ma sellega hetkel seost ei näe, kuigi vaakumlekete asjaga tuleb tegeleda. Üldiselt on jah nii, et kui pedaal on alguses pehme, kuid see õnnestub kõvaks pumbata, siis on kas õhk sees või on mingi jupp süsteemis pehme. Peasilinder on nüüd välistatud. Kui võimendi küljest vaakumvoolik lahti võtta, siis saab välistada ja võimendi jukerdamise.

Üldiselt ma autoremonti ja ehitust nagu valdan, aga Volvo oma imelise ehitusega pakub endiselt avastamisrõõmu. Õigemini olen seal sunnitud vahetama asju, mida ma varasemalt kunagi pole vahetama pidanud.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: XC70 pidurite anomaalia

PostitusPostitas Leho » 07 Jaan 2016, 16:20

Üks asi veel mis preagu meelde tuli on see,et piduri kummivooliku osa võib kah minemise ääre peal olla ja lihtsalt paisub kuskilt.

Olen sellist asja ka kohanud. Niisama visuaalselt vaadates oli voolik ilus korras aga kui pidurit tallusid läks ühest kohast paiste.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4315
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: XC70 pidurite anomaalia

PostitusPostitas Iceman » 07 Jaan 2016, 16:40

Leho kirjutas:Üks asi veel mis preagu meelde tuli on see,et piduri kummivooliku osa võib kah minemise ääre peal olla ja lihtsalt paisub kuskilt.

Olen sellist asja ka kohanud. Niisama visuaalselt vaadates oli voolik ilus korras aga kui pidurit tallusid läks ühest kohast paiste.


Mul on üks voolik nii isegi katki läind. Õnneks oli esimene pidurdamine töö juures valvuri tõkkepuu ees 1-se käiguga.

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: XC70 pidurite anomaalia

PostitusPostitas tnx » 08 Jaan 2016, 16:42

igiliikur kirjutas:Kui ma nüüd õieti mäletan, siis oli probleem hoopis supportis ehk siis imes kolvi vahelt õhku sisse. Lihtsalt mingi pa*k oli vahele läinud. Nii tihe oli aga, et õli välja ei ajanud.


Mina seda ei usu. Mul on vastupidine kogemus - uus mansett oli nii natuke õhem, et suvel töötas peaaegu normaalselt, aga talvel kõva külmaga hakkas päris korralikult lekkima. Pidurdamisomadusi see ei mõjutanud kuidagi. Isegi lekke ajal oli pedaal nii kõva, et ei pidanud vajalikuks treilerit hankida. Soojal ajal oli ainuke häiriv asi see, et pidur kippus õige pisut peale jääma ja leigeks minema - ilmselt ei tõmmanud õhem mansett kolbi piisavalt kaugele tagasi.

Kasutaja avatar
igiliikur
Kõva postitaja
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Apr 2015, 19:39

Re: XC70 pidurite anomaalia

PostitusPostitas igiliikur » 08 Jaan 2016, 18:39

tnx kirjutas:
igiliikur kirjutas:Kui ma nüüd õieti mäletan, siis oli probleem hoopis supportis ehk siis imes kolvi vahelt õhku sisse. Lihtsalt mingi pa*k oli vahele läinud. Nii tihe oli aga, et õli välja ei ajanud.


Mina seda ei usu. Mul on vastupidine kogemus - uus mansett oli nii natuke õhem, et suvel töötas peaaegu normaalselt, aga talvel kõva külmaga hakkas päris korralikult lekkima. Pidurdamisomadusi see ei mõjutanud kuidagi. Isegi lekke ajal oli pedaal nii kõva, et ei pidanud vajalikuks treilerit hankida. Soojal ajal oli ainuke häiriv asi see, et pidur kippus õige pisut peale jääma ja leigeks minema - ilmselt ei tõmmanud õhem mansett kolbi piisavalt kaugele tagasi.

See ei olegi reegel, pigem erand, aga selline juhus oli. Ma otsisin küll, aga ei leidnud üles. Kõige tõenäolisemalt võis 4x4 foorum olla, aga no ei leidnud
enam üles :D
XC90

Aare85
Kõva postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 27 Juul 2011, 15:19

Re: XC70 pidurite anomaalia

PostitusPostitas Aare85 » 10 Jaan 2016, 15:22

Nii, anomaalia lahendatud. Poleks netist võimalikke vihjeid otsinud, otsiks siiamaani. Üks supordi tagastusvedru oli valesti tagasi pandud (see traadist asjandus supordi välisküljel). Neid aasasid vedru otstes saab panna kahte moodi. Lihtsalt ei märka vaadata ja kohe on vaja kalleid osi kahtlustama hakata. Ilmselt rattaid vahetades, kui kolbe sisse vajutasin, tuli ta oma kohalt ära ja panin valesti tagasi. Õhutasin ka igaks juhuks, aga mitte mullipoegagi sealt välja ei tulnud. Asjale aitas kaasa muidugi väike deja vu, tuli meelde, et eelmine kord õhutades liikus see suport pedaali pumbates märgatavalt, samas kui teised seisid paigal. Libedal platsil pidureid proovides märkasin, et auto kisub ühele poole (piduristendis oleks see kah välja tulnud). Panin 1+1 kokku ja nagu rattad alt võtsin oli selge :oops:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist