Volvo XC70 GPS'i uuendamine

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Einherjer
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Juun 2012, 16:26

Volvo XC70 GPS'i uuendamine

PostitusPostitas Einherjer » 19 Nov 2013, 22:09

Tervitused!

Huvitaks küsimus, kas tehase GPS'e uuendab Eestis ka keegi? On ehk mõni selline tark mees soovitada? Info auto hammas igaljuhul peale ei hakanud.

Mul on 08. detsembri 2006 väljalaskekuupäevaga XC 70 Cross Country. Paraku GPS aga Baltikumi kaarti toona ei omanud. Kui oleks soovitada mõni nutikas inimene, kes asjaga tegeleb, siis oleksin info eest tänulik.

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2048
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: Volvo XC70 GPS'i uuendamine

PostitusPostitas maan » 19 Nov 2013, 23:17

Ükski ametlik versioon ei anna Baltikumi ikkagi kaardile ;) See on küll naerukoht, kui InfoAuto seda kliendile isegi pakub uuendusena :mrgreen: Süsteemi uuenduse ilmselt saad mingil määral, kuid Baltikum on ikka tume maa.
On ka igast muid variante sinna igasugu süsteeme ja värke kuvama saada, kuid vaja ikka mõningast ehitamist jne.

jakim
Kõva postitaja
Postitusi: 247
Liitunud: 24 Sept 2007, 19:34

Re: Volvo XC70 GPS'i uuendamine

PostitusPostitas jakim » 21 Nov 2013, 12:48

Aeg oleks välja vahetada see GPS kaasaegsema seadme vastu:

Näiteks: Parrot Asteroid Tablet

Kogu see Volvo navi riistvara on aastast 99 ja midagi head seal loota pole. Isegi kui saaksid Eesti kaardi sinna juhataks see sind sihtkohta üle põlluteede:)
Ex volvo

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: Volvo XC70 GPS'i uuendamine

PostitusPostitas evald112 » 21 Nov 2013, 14:01

Huvitav kas see parrot asteroid mahuks olemasoleva ekraani raami sisse?

Kuskil oli teema ka selle ekraani vahetamise kohta aga ei mäleta kus.

Saaks keegi siia lingi kogu alla panna? :)


EDIT: ilmselt hakkan midagi sellist tegema. Selline seade tuleb ebayst 100 taalaga kätte. Lisaks gepsu ja meedia pleieri funktsioonile saab paralleelselt ka dashcam-ina kasutada.
http://www.youtube.com/watch?v=R86CUtO5Cz0

jakim
Kõva postitaja
Postitusi: 247
Liitunud: 24 Sept 2007, 19:34

Re: Volvo XC70 GPS'i uuendamine

PostitusPostitas jakim » 23 Nov 2013, 00:13

Ja nüüd võrdle seda hiina seadet nüüd Parroti ja Volvo roolijuhtimise koostööga:

http://www.youtube.com/watch?v=SeZpHKG2FQ8

Odava hiina androidi paigutamisel autosse võid arvestada järgmiste probleemidega:

Häired helisüsteemis - süsteem pole mõeldud autosse
Puuduv juhtimisliides - on ülimalt ohtlik sõiduajal näpuga ikoone taga ajada
USB mälupulgad ei tööta - enamik out of the box need ei tööta
3G/4G tugi on puudulik
GPS on nõrk nagu telefonidel ikka
Toiteahel ei võimalda süsteemi tööd ilma aku tühjenemiseta - kaasneb enamike tahvlitega kuna micro usb ei suuda rohke voolu tagada kui GPS ja muud süsteemid tarbivad
Puudub automaatse käivitamise ja väljalülitamise funktsioon

Olen ise selle sama tee Google Nexusega läbinud ja head tulemust ei tulnud - odavam on osta valmis toode Parrotilt ja hakkata kasutama.
Ex volvo

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: Volvo XC70 GPS'i uuendamine

PostitusPostitas evald112 » 24 Nov 2013, 20:59

jakim kirjutas:Ja nüüd võrdle seda hiina seadet nüüd Parroti ja Volvo roolijuhtimise koostööga:

http://www.youtube.com/watch?v=SeZpHKG2FQ8

Odava hiina androidi paigutamisel autosse võid arvestada järgmiste probleemidega:

Häired helisüsteemis - süsteem pole mõeldud autosse
Puuduv juhtimisliides - on ülimalt ohtlik sõiduajal näpuga ikoone taga ajada
USB mälupulgad ei tööta - enamik out of the box need ei tööta
3G/4G tugi on puudulik
GPS on nõrk nagu telefonidel ikka
Toiteahel ei võimalda süsteemi tööd ilma aku tühjenemiseta - kaasneb enamike tahvlitega kuna micro usb ei suuda rohke voolu tagada kui GPS ja muud süsteemid tarbivad
Puudub automaatse käivitamise ja väljalülitamise funktsioon

Olen ise selle sama tee Google Nexusega läbinud ja head tulemust ei tulnud - odavam on osta valmis toode Parrotilt ja hakkata kasutama.


1. Kuidas on asi seotud helisüsteemiga kui vana rti ma ühendan lihtsalt lahti ja uue ühendan cd-box-i emuleeriva seadme külge (nt yatour-i karp)
2. Androidi seadmele saab igasugu bluetooth pulte juurde osta ja neid ise õpetada vastavalt soovile. (kas parrot-i süsteem ühildub minu 2006 aasta rti nuppudega roolil? kuidas?)
3. usb mälupulka polegi vaja kuna enamik asju saab läbi dlna saata. Ja mälupulgad tegelikult töötavad kui kasutada otg-kaablit. Ilmselt veaks siis seadmesse otse otg ühenduse.
4. 3g levi eestis on piisav ja 4g-d ei lähe vaja
5. Viimased kolm nutitelefoni mida olen omanud on olnud väga hea gps-vastuvõtuga. Sama moodi ka praegu kasutusel olev 2gen nexus 7
6. Ja laadimise jaoks on mul autos 2 amprine laadija ja selle võimsusest piisab et gps-i kasutamise kõrvalt ka aku täis saab.

Kui sa parroti asjades spetsialist oled siis mul on paar küsimust sest mul on tõsine huvi oma autost kasutu 2006 aasta rti välja visata ja sinna asemele androidi kõnelev seade asemele panna.
Kas parrotil on olemas valmislahendus, mis ei hõlmaks mingeid väliseid seadmeid vaid istuks ilusti minu 2006 rti kesta sisse ja võimaldaks ka roolitaguste nuppudega juhtimist?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist