850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Muuss
Foorumlane
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Dets 2016, 21:19

850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

PostitusPostitas Muuss » 28 Nov 2017, 20:56

Tervist

Probleem selles, et volvo 850-e armatuuri valgustuse kaitse põleb läbi. Sai vahetatud valgustuse dimmer, kuid probleem endine. Kaitse kõrbeb iga kord, kui süüdet anda. Millisest otsast peaks probleemile lähenema?

Tänud!

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

PostitusPostitas gljuk » 28 Nov 2017, 21:21

Vaata skeemi järgi, mis tarbijad seal veel taga on, kui armatuur ainult, siis võta sellest kõik pirnid välja ja proovi pirnideta süütet anda. Kui kaitse ei põle läbi, vaheta pirne, kui kaitse ikkagi kõrbeb, siis vaja lammutada.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

stihl
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 19 Jaan 2010, 08:49
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

PostitusPostitas stihl » 27 Dets 2017, 15:40

Vaatasin skeemi, sel dimmeril on lisaks armatuuri neljale pirnile veel mingi 15 tk neid taga, kõik lisalülitite valgused, sellesama dimmeri enda valgus, kliimaploki kogu valgustus, tulelüliti valgus jne kuni istmesooj. lülititeni välja. Vist isegi tuhatoosi valgus, mul see ei tööta, ei tea.
Eks kuskil on lühis, aga kus, seda ennustada küll ei saa.

Kas kuhugi mingeid hiina valgusdioode pole pannud? (mis maha põlevad). Või mingeid muid tuuninguid teinud.
Maki valgus vast osadel kah selle taga.

Ühesõnaga, testriga tehtav istuv töö...:)
Kaitsme asemele olen mina sellistel juhtumitel väikese pirni pannud, siis ei pea seda kaitset koguaeg peoga vahetama, niikaua kui viga otsid.
Alul see tõenäoliselt põleb eredalt; kui viga leitud, siis läheb tuhmiks.

.

Muuss
Foorumlane
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Dets 2016, 21:19

Re: 850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

PostitusPostitas Muuss » 29 Dets 2017, 21:38

Ise ei ole mingeid tuuninguid teinud, ega valgusdioode installinud, tõenäoliselt on tegemist lihtsalt vanadusest tulenevate hädadega. Praeguseks olen juba suhtkoht harjunud pimeduses sõitma ja kuna ei ole endal ka kuiva ruumi, kus seda istuvat testimistööd teha, siis jääb vist kevadesse/suvesse.

Kas see pirn läheks siis kaitsemkarpi?

stihl
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 19 Jaan 2010, 08:49
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

PostitusPostitas stihl » 31 Dets 2017, 12:08

Pirn kaitmekarpi kaitsme asemele ühendada, aga pikendusjuhtmete otsa, et salongist näha oleks. Miski 21W suunatulekas on paras.
Voolu ta juhib nagu kaitsegi, aga lihtsalt ei põle plaksuga läbi. Kui eredalt põleb, siis järelikult lühis on alles. Ja juhtmed ei hakka kärssama.
Kui asi korda tehtud, siis muidugi õige kaitse tagasi.

Salongist hakkad ükshaaval asju välistama, alustades kelladest, siis kliimaplokk jne. Eks ta üks paras harutamine on, aga paremat meetodit ma ei tea.

.

Muuss
Foorumlane
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Dets 2016, 21:19

Re: 850 armatuuri valgustuse kaitse kõrbeb

PostitusPostitas Muuss » 08 Jaan 2018, 22:46

Ok, tänud!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist