Undamine sõidu ajal

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

Undamine sõidu ajal

PostitusPostitas deejay » 19 Juun 2005, 18:43

Niih ... sellise probleemi otsa olen sattunud:

Linnakiirusel, nii 50-60km/h on sõidu ajal õrnalt kuulda sellist kumedat undamist, mis muutub kiiruse suurenedes. Sai just Nokiani Hakkapeliitta Q lamellid alla pandud, mis ei ole just uued; mina kahtlustan neid. Igaks juhuks käisin ära InfoAutos, ning lasin kuulata, kuna arvasin et rattalaager(laagrid) on minemas... lohutati et ei tohiks olla, kuna laager peaks rooli keeramisel oma häält muutma... järelikult on rehvid?

leo

PostitusPostitas leo » 19 Juun 2005, 21:47

Arvata võib, et eks need lamellrehvid unda.
Kuigi minul oli au rattalaagri undamist kuulata suht väikese läbisõidu juures, sellest olen V70 omaniku muljetekogumikus kirjutanud.
Ega nad Infos laagreid ei üle ei kontrollinud? Niisama arvata võib ju mida iganes... :o

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 19 Juun 2005, 22:05

Ega nad teda stendile ei ajanud jah kuna ma otseselt ei palunud ka ... proovisõit "katsepolügoonil" (infoauto tagune) pluss kiire maanteesõit ja öeldi et ju see siis rehvide lugu ikka on, rattalaager teeks hoopis kumedamat häält ning see muutuks manööverdades.
Vat ei ole aega ja raha, muidu piinaks neid volvo vendasid ning laseks panna teised rattad alla - kas undamine siis kaob või ei.

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 19 Juun 2005, 22:06

Muide jah, tänud, nüüd lugesin su postituse ka korralikult läbi .. või et siis laagri undamine on tuttav neile ... hmmm... eks ma pean selle auto seal kuidagi stendile saama, niisama lambist ei taha laagrit vahetada, mingi 4000-laks ei ole niisama ju varnast võtta ...

Kratt

PostitusPostitas Kratt » 20 Juun 2005, 21:41

Rattalaagri lõtku peaks ära tundma, kui ratas üles tõsta ja siis lokstada,
veel võib tagasilla reduktor undavat häält teha - vaata, kas seal õli on.

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 20 Juun 2005, 21:48

Tänud, seda ratta lõtku lugu olen ma kuulnud jah, et nii saab katsuda. Aga kuna ma olen ikkagi ise siidinäpp ehk siis et auto on HansaLiisingu jagu ja ise kallan aint bentsu ja klaasipesuvedelikku, siis kui teile kõik ausalt ära rääkida, ei ole ma autole isegi tungrauda alla saanud veel Anyway - vabandust võhiklikkuse eest, aga palun seletage mulle, kuskohas asub tagasilla reduktor? Kuskil taga küll, aga kus nimelt? Ning kui lõtku kontrollida, kas siis kui väiksemgi lõtk on sees, siis laager nahkas, või on lubatud minimaalne ikka ka olemas?

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 20 Juun 2005, 21:48

Ignoreerige reduktorit:
V70 esiveolisel ei ole tagasilla reduktorit (reduktor on küll, kuid käigukasti sees); see on vaid taga- ja neliveolistel.

Kratt

PostitusPostitas Kratt » 20 Juun 2005, 22:39

Sry, my bad, ei vaadanud, et esivedu.

Rattalaager hakkab enne lagunemist päris kõva häält tegema, universaalidel on hästi kuulda tagumised.

Siiski kunagi oli mu autol undamine esiratastes ja juhitavusega suurel kiirusel
probleemne - rattapoldid olid lahti, võibolla tasuks need üle käia.
Rattapoldid kruvisid lahti pätid, kes selle tegevuse mingil põhjusel pooleli jätsid, ilmselt segati.

Mis talverehvidesse puutub, siis endal all michelini naast ja lärmavad päris kõvasti.

Muidugi tekitab undamist ka roolivõimendi, kui seal õli piisavalt pole.

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 21 Juun 2005, 21:18

Jah, ma lohutangi ennast sellega et ega see hääl ikka nüüd nii kõva ei ole ... aga häirib sõidu ajal ikkagi, audio tuleb kõvemaks keerata ...
Rattapoldid lasen üle vaadata, samuti rataste loksu. Varastest niiplaju et õnneks (jällegi volvo eelis on ratastel vargavastased poldid, niiet päris minema ikka ei viida ..

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 21 Juun 2005, 21:23

Rattalaagreid olen vahetanud oma eelmistel volvodel . Aeglastes kurvides muutub rattalaagri haal valjemaks voi kaob hetkeks .Oleneb kumma poole laager on labi .
Arvan , et tegu on uute rehvidega . Kui enda rehvid vahetasin , tekkis ka undamine . Peab need kummid kiirelt siledaks laskma ja midagi paremat muretsema .
Ega need juhuslikult kindla soidu suunaga kummid ei ole . Kui sellised valesti alla panna hakkavad undama .
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242

deejay
Foorumi veteran
Postitusi: 556
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:52

PostitusPostitas deejay » 23 Juun 2005, 10:53

Undamine on siiski (õnneks) stabiilne, muutub vaid kiirusega. 120km/h eriti enam ei kuulegi, aga linnasõidul 50 torkab kõrva küll. Manööverdamisel muutusi ei ole.
Rehvidel on tõepoolest oma sõidusuund, aga nad on ka õieti all. Ei muud kui et lasen siledaks ja järgmine talv tuleb korralik investeering.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist