Imelik lõhn konditsioneerist.

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas morse » 13 Juul 2010, 12:47

Tere

Lugu järgmine. Olen sõitnud 850 TDI'ga ligi aasta. Kliimaseadme REC funktisooni ei ole ma kasutanud, kuna selle sisse lülitamisel tuli alati kergelt kopitanud haisu. Muidu on õhk puhas olnud.

Seoses soojade ilmadega täitsin esimest korda kondi ära. Päeval oli kõik väga hea, isegi REC funktsioonis ei tundunud kopitanud haisu.

Kuid õhtul hakkas konditsioneerist imelikku lõhna salongi tulema. Kui kompressori välja lülitasin lõppes nali ära. Minu arust ei tulnud enam ka REC'i alt mingit erilist haisu.
Kusjuures pärast kompressori sisselülitamist alati ei tulnudki haisu, aga mingi hetk hakkas jälle ajama.
Kergelt hapukas lõhn...

Kui freoone juurde pandi, siis tehnik ütles, et mingit suurt leket ei ole ja asi peaks nüüd jälle mitu aastat sees püsima.

NB! Salongifilter on hetkel veel vahetamata. Kui seda kunagi üritasin, sain poest 10mm suurema elemendi. Õiges mõõdus asja neil sees ei olnud ja nii ta jäigi vahetamata. Vana kloppisin lihtsalt puhtamaks.

On kellelgi sarnast kogemust ja võibolla ka lahendust?
Viimati muutis morse, 13 Juul 2010, 14:52, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
vvv
Kõva postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditioneerist.

PostitusPostitas vvv » 13 Juul 2010, 13:15

morse kirjutas:Kliimaseadme REC funktisooni ei ole ma kasutanud, kuna selle sisse lülitamisel tuli alati kergelt kopitanud haisu. Muidu on õhk puhas olnud.

Tavaliselt ikka miski bakter seal konditsioneeri soojusvahetil istub, kui lebra üleval on. Teada on, et pahimal juhul kondi radikale kogunevas kondensvees võib areneda legionelloosi tekitaja. Olemas on kondi radika puhastamise-pesemise vahendid, mida võiks ju kondi hoolduse käigus ka kasutada. Enamuse autode salongi jahutusradikaid pole vist küll iialgi puhastatud. Eestis on õhk väga tolmune, tänu tee-ehituse imelistele tehnoloogiatele 1950-datest. See tolm jookseb osaliselt ka läbi salongifiltri ja sadestub niiskele jahutusradikale, muutudes seal õitsvaks poriks. Kõigi kenade kõrvalmõjudega.

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Imelik lõhn konditioneerist.

PostitusPostitas morse » 13 Juul 2010, 14:35

vvv kirjutas:
morse kirjutas:Eestis on õhk väga tolmune, tänu tee-ehituse imelistele tehnoloogiatele 1950-datest. See tolm jookseb osaliselt ka läbi salongifiltri ja sadestub niiskele jahutusradikale, muutudes seal õitsvaks poriks. Kõigi kenade kõrvalmõjudega.


Soojendusradikas on armatuuri all. Kus on jahutusradikas :D
Ei ole põhjust olnud sellega varem kokku puutuda. Täna hommikul olevat ka natuke haisu ajand aga siis lõpetas ära ...

Kui mustus on tulnud läbi salongifiltri, siis peaks seda ju manuaalselt puhastada saama...
Kuid nagu tavaks on saanud, tuleb siis vist küll pool autot lahti kiskuda.
Mis sa puhkuse ajal muud ikka teha oskad :lol:

edit: Auto sõitis siiani Belgias. Meile on ta ainult Belgia haisu ajanud aga seda õnneks vähe ja harva.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas vanapeer » 13 Juul 2010, 15:09

Konditsioneeride puhastamiseks on olemas keemiad: paned kondi tööle siseringluse peale ja lased ginni totsikust välja.
:unibrow:

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas morse » 13 Juul 2010, 15:45

vanapeer kirjutas:Konditsioneeride puhastamiseks on olemas keemiad: paned kondi tööle siseringluse peale ja lased ginni totsikust välja.


Vahepeal juba jõudsin oma mõtetega samale maale. Guugeldasin ja leidsin artikli äripäevast :D.
Purk Comma kraami jõuab varsti minuni.
Proovin ära ja annan teada, kas Comma Sidrun on parem kui Belgia bakter.

Tänud vastuste eest.

Kasutaja avatar
vvv
Kõva postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditioneerist.

PostitusPostitas vvv » 13 Juul 2010, 21:29

morse kirjutas:edit: Auto sõitis siiani Belgias. Meile on ta ainult Belgia haisu ajanud aga seda õnneks vähe ja harva.

Isiklisel kogemusbaasil Belgia jättis suht sama si*ase maa mulje, kui me põhjala porine kodumaakene :P Nii et, Anti-aromicum Belgicum on omal kohal ;)

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas sipelgas » 13 Juul 2010, 22:30

Konditsioneeri tasub alati sees hoida, ka talvel (kui just mingit vastunäidustust tervise vms koha pealt pole). Mida tihedamini sisse välja lülitad seda rohkem hakkab haisema ka.

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas Volli » 14 Juul 2010, 21:28

Vaheta kõigepealt salongiõhufilter, soojendusradikal ja kondi aurustil mõlemil on sellised ekstreemsed tempid, et vaevalt mõni normaalne bakter seal elada sooviks ja saaks .
Vahetan filtrit 2 korda aastas ja nii mõnigikord tuletab vahetuskorra meelde just hais .
Viimati muutis Volli, 15 Juul 2010, 00:38, muudetud 1 kord kokku.
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: Imelik lõhn konditioneerist.

PostitusPostitas -kj- » 15 Juul 2010, 00:37

morse kirjutas:
vvv kirjutas:
morse kirjutas:Eestis on õhk väga tolmune, tänu tee-ehituse imelistele tehnoloogiatele 1950-datest. See tolm jookseb osaliselt ka läbi salongifiltri ja sadestub niiskele jahutusradikale, muutudes seal õitsvaks poriks. Kõigi kenade kõrvalmõjudega.


Soojendusradikas on armatuuri all. Kus on jahutusradikas :D


Jahutusradikas on tavaliselt jahutusvedeliku radika ees, iluvõre taga :)

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas sipelgas » 15 Juul 2010, 08:50

Konditsioneeri puhul kasutusel siiski kondensatsiooniradiaator (mootoriruumis) ja aurusti (salongis).

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas morse » 23 Sept 2010, 13:42

Nüüd siis mitu kuud mööda läinud sellest päevast kui kasutasin COMMA sidrunilõhna.
Tulemus on nagu ikka. Tegi oluliselt paremaks selle haisu aga siiski, kerge hais ikka jäi.
Nüüd ma ei ole endam konditsioneeri kasutanud ja sellega seoses on hais ka ära kadunud.

Salongifiler paistab väga hea soovitus. Mul on sellega kehvasti läinud, anti vales mõõdus filter. Nüüd ta ongi vahetamata jäänud.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas vanapeer » 23 Sept 2010, 17:24

Viska minema seniks, kui uue saad. Paljudel pole üldse seda.
:unibrow:

uku3
Foorumi veteran
Postitusi: 943
Liitunud: 03 Mai 2006, 09:39
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas uku3 » 24 Sept 2010, 22:23

Mul küll kliima aga mul on ta aastaringselt sees.Juba neli aastat.ja ei mingeid progleeme.Kui autole on selline seadeldis peale pandud si is selleks,et ta ka töötaks.Paraku on inimestel se loll komme,et igasugused lisad lülitatakse välja,et säästa aga lõpp tulemus on see,et maksad millegi mu arvelt palju rohkem.Remondid, aerosoolid,kõiksugu hooldus vahendid j.n.e.Inimesed palun mõelge!!!

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas Leho » 24 Sept 2010, 23:06

ISe lõikasin selle salongifiltril need küljepapid lühemaks niipalju, et ta sinna pessa läks. filtripaber on lihtsalt kokkuvolditud sealt kohast.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Imelik lõhn konditsioneerist.

PostitusPostitas morse » 03 Okt 2010, 21:05

uku3 kirjutas:Mul küll kliima aga mul on ta aastaringselt sees.Juba neli aastat.ja ei mingeid progleeme.Kui autole on selline seadeldis peale pandud si is selleks,et ta ka töötaks.Paraku on inimestel se loll komme,et igasugused lisad lülitatakse välja,et säästa aga lõpp tulemus on see,et maksad millegi mu arvelt palju rohkem.Remondid, aerosoolid,kõiksugu hooldus vahendid j.n.e.Inimesed palun mõelge!!!


Väljendusin valesti. Täitsin autol konditsioneeri pärast ostu esimest korda suvel ära aga too ei kestnud kuigi kaua.
Mõne nädalaga oli süsteem jälle tühi.

Nii et nõustun, muidu hoiaksin kondi kompressori ikka automaatse peal aga hetkel ei ole sellest kasu.

Vanapeer. Kas lahti lõigatud salongifilter istub ikka häsi pesas? Seda võiks isegi kaaluda, kuna too vales mõõdus filter oli ka tunduvalt odavam.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist