Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

raunz23
Foorumlane
Postitusi: 32
Liitunud: 19 Dets 2009, 00:16
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas raunz23 » 26 Dets 2010, 22:11

Tere siis jälle.



Endateada pole sellel masinal midagi ümberehitatud. Mõõtaks heameelega kui kasutaja sipelgas või keegi natuke juhendaks veel. Mina mõõtsin laadimist genekalt nii, et massi võtsin kerelt või mõnelt poldilt. Siis saingi tulemuseks 14,1. Seega avastasin veel, et mingi peenike juhtmeke mustavärvi jooksis akujuurde alusele poldiga kinnitatud. vaevalt see kogu massiühendus masinal on sest akule tuleb ikka tunduvalt jämedab see. Nüüd tekibki küsimus kuidas seda pingelangu mõõta? ok geneka juures saab ehk hakkama aga kuidas seda mõõta mööda juhtmeid edasi liikudes? Lisaks lisandus masinal veel mingi elektiline kummitus. Laes asuvad tuled mis näitavad, et turvavööd pole kinnitatud algul vilguvad mõnedkorrad siis jäävad põlema. Ka siis kui süüte välja keerata. Kustuvad siis kui keerad süüte paarkorda sisse ja välja. Originaalis peaks need tulukesed ju kustuma kohe. Ja peaksid ka vilkuma koguaeg. Igaljuhul olen vägatänulik kasutajele sipelgas kes on siin püüdnud aidata ja loodan, et juhendab ka nüüd. samuti tänud kõigile teistele kes on viitsinud aidata ja kirjtanud antud teemakohta.

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas sipelgas » 26 Dets 2010, 23:27

Nii. Proovin siis mingisuguse puust-punaseks õpetuse panna. Hetkel peab läbi ajama internetist saadud piltidega aga loodetavasti saan kunagi enda auto pealt paremad pildid.

Vaja läheb multimeetrit, võimaluse korral ka ampertange ning üht inimest appi.

Alustame sellest, et auto tööle panna ning sisse lülitada võimalikult palju tarbijaid. Ampertangide olemasolul võiks mõõta laadimisvoolu (generaatori juhtme ümbert) aga saab ka ilma hakkama. Kuna generaator ei anna tühikäigul, piisavalt võimsust siis võib olla vaja pöördeid tõsta 2500 peale. Kui pole aga teist inimest käepärast siis üritame sättida nii, et laadimispinge generaatorilt mõõdetuna jääks 14 V ümber. Kui langeb liiga madalale, siis lülitada tarbijaid vähemaks. Tuletan meelde, et ka tühi aku on tarbija ning mida suurem vool seda paremini tuleb nähtavale pingelangud.

1. Esmalt seame multimeetri pinge mõõtmise asendisse - 20V on meile sobilik vahemik (alalisvool).
Pilt
2. Mõõdame miinusahela pingelangu asetades ühe mõõteotsa aku miinusklemmile (mitte juhtmekingale) ja teise otsa vastu generaatori korpust. Max lubatud pingelang 60A voolutugevuse korral on 0,3V.
Pilt
3. Mõõdame plussahela pingelangu asetades ühe mõõteotsa aku plussklemmile (mitte juhtmekingale) ja teise otsa generaatori B+ klemmile (mitte juhtmekingale). Max lubatud pingelang 60A voolutugevuse korral on 0,6V
Pilt

Nende kahe mõõtmisega saab teada kust viga edasi otsida. Volvo kaabel on üldiselt piisava ristlõikega seega kui pingelang on üle 0,1 voldi siis võiks juba edasi otsida. Kui suur pingelang oli plussahelas siis suundu edasi punkti 4 juurde ja kui miinusahelas siis punkti 5 juurde.

4.
4.1.
Mõõdame plussahela pingelangu asetades ühe mõõteotsa aku plussklemmile ja teise otsa plussjuhtme kingale. Kui siin on pingelang siis vaja puhastada akuklemm ja juhtmeking ning kontrollida kinga kinnitus klemmi külge.
Pilt
4.2. Mõõdame plussahela pingelangu asetades ühe mõõteotsa generaatori B+ klemmile ja teise otsa plussjuhtme kingale. Kui siin on pingelang siis vaja puhastada B+ klemm ja juhtmeking.
Pilt

Kui plussahelas on pingelang aga see ei avaldu kahe viimase mõõtmisega siis tuleb hakata vaatama kas on vahepeal mingeid ühendusi vms. Ei hakka asja esialgu põhjalikuks ajama - ehk saab hakkama praegu kirjutatuga.

5.
5.1.
Mõõdame miinusahela pingelangu asetades ühe mõõteotsa aku miinusklemmile ja teise otsa miinusjuhtme kingale. Kui siin on pingelang siis vaja puhastada akuklemm ja juhtmeking ning kontrollida kinga kinnitus klemmi külge.
Pilt
5.2. Edasine miinusahela kontrollimine eeldab juba massijuhtme jälitamist. Võiks mõõta nii generaatori ja mootori vahelt. Mootori ja kere vahelt. Hea on kui leiad üles mootori/käigukasti küljest massijuhtme ja saada mõõta ka juhtmekingalt. See nõuab juba pisut lammutamist ja loovat lähenemist.



Kui midagi jäi arusaamatuks või veel infot vaja siis anna märku ja püüan täiendada.

Turvavöö tuledesse ei ole hetkel mahti süveneda.
Viimati muutis sipelgas, 03 Jaan 2011, 17:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas Leho » 27 Dets 2010, 00:04

Kui on kasutada digi näiduga tester siis võib see mõõtevahemiku asend vabalt ka madalamal olla kui 20V. Siin ajad taga ju kuni 1 voldist pingelangu ju. Isegi kui see pinge vahemikust peaks valja minema siis ei juhtu kah midagi, tester lihtsalt ei näita seda ja siis tuleb vahemikku suurendada.

Aga iseenesest hea juhend tegelikult.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

raunz23
Foorumlane
Postitusi: 32
Liitunud: 19 Dets 2009, 00:16
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas raunz23 » 27 Dets 2010, 20:13

Õhtust foorumlased.


Sai käidud mõõtmas nagu siin piltidel õpetati. Tulemused olid siis järgmised.
1) Klemmilt ja geneka korpuselt olid sellised tulemused. 13,46 tarbijatega ja ilma 13,76
2)klemmilt ja geneka poldilt oli 0,45
3)kingalt ja klemmilt oli tulem 0,00
4)viimane variandi tulem oli 0,01
Ma ei tea kas need numbrid ütlevad midagi kellegile mulle küll mitte aga olen tänulik kui valgustatakse mind kes jagab.
Samas tuttaval golf 4 tdi 1,9. Mõõtsime talt ka akult ja tal näitas laadimist 14,6. Tal samuti kenekal kirjas 140 V Võta siis kinni milles kala?

margus
Kreisi postitaja
Postitusi: 481
Liitunud: 23 Veebr 2008, 19:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas margus » 27 Dets 2010, 21:15

Generaatori harjad või pingeregulaator. Kindlasti peaks üle 14,2V olema laadimine.
Oettinger

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas sipelgas » 27 Dets 2010, 22:02

Leho kirjutas:Kui on kasutada digi näiduga tester siis võib see mõõtevahemiku asend vabalt ka madalamal olla kui 20V. Siin ajad taga ju kuni 1 voldist pingelangu ju. Isegi kui see pinge vahemikust peaks valja minema siis ei juhtu kah midagi, tester lihtsalt ei näita seda ja siis tuleb vahemikku suurendada.


Tegelikult pole vaja jah 20V mõõtevahemikku aga kuna sai mõõdetud ka laadimispinget siis ei pidanud vajalikuks seda vahetada. Samuti pole vaja sellist täpsust, mida pakub näiteks 2V mõõtevahemik.

raunz23 kirjutas:Õhtust foorumlased.


Sai käidud mõõtmas nagu siin piltidel õpetati. Tulemused olid siis järgmised.
1) Klemmilt ja geneka korpuselt olid sellised tulemused. 13,46 tarbijatega ja ilma 13,76
2)klemmilt ja geneka poldilt oli 0,45


1)Nagu ma aru saan siis mõõtsid laadismispinget tühikäigul? Kindlalt ei saa väita kuna ei tea laadimisvoolu aga võimalik generaatori rike (harjad, kontaktõngad jms). Siinkohal tahaks teada mis oli pinge väärtus 2500 pöörde juures?

2) Teadmata juhet läbivat voolutugevust ei saa kindlalt öelda aga pingelang oleks nagu pisut suur.

EDIT: Samuti tahaks teada 2) tulemust 2500 pöörde juures.

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas morse » 28 Dets 2010, 20:31

Tere Foorumlased.

Minu 850 TDI on 35000km väga hästi käitunud.
Täna andis laadimine saba...

Aku tuli ei põle!!, küll aga hõõgub väga nõrgalt. Aegajalt kustub päris ära.
Laadimisvool aku pealt oli 10,4 volti tuledega ja 10,8 volti ilma tarbijateta.
! Geneka pealt mõõtes oli sama tulemus

Veel vaevu vedas mootori käima, sain auto õigesse kohta ära parkida (muidu käisin täna tlna linnas sõitmas, seal hakkaski anomaalia pihta=


Järgnevad sümptomid ilmselt lihtsalt liigväiksest aku pingest:
Kiirendades vilkastasid erinevad märgutuled (mitu tükki korraga, akutuli nende seas)!?!
Osad märgutuled armatuuris ei lähe põlema, kui süüde sisse keerata.
Airbagi tuli põleb teistmoodi kui varem (vahest väga kaua, vahest väga vähe)

Mis te arvate?
Ilmselt genekas??


Mul oleks võimalik aku pealt jõgevale sõita, seal on ihuelektrik. Eelmise auto geneka vahetas kiirelt ja soodsalt. Samas on tal diagnosikaseadmed ja kõik muu olemas.

Või oleks targem lihtsalt Tallinnast uus gene osta ja see kusagil siin ära vahetada?
Mul on isegi tööriistakast kaasas.

Ahjaa. Ampermeetertange mul polnud. Taskutestri ampermeetrit ei söandanud katsetada.

sipelgas
Foorumi veteran
Postitusi: 791
Liitunud: 17 Mär 2006, 19:40
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas sipelgas » 28 Dets 2010, 20:48

morse kirjutas:Tere Foorumlased.

Mul oleks võimalik aku pealt jõgevale sõita, seal on ihuelektrik. Eelmise auto geneka vahetas kiirelt ja soodsalt. Samas on tal diagnosikaseadmed ja kõik muu olemas.

Või oleks targem lihtsalt Tallinnast uus gene osta ja see kusagil siin ära vahetada?
Mul on isegi tööriistakast kaasas.

Ahjaa. Ampermeetertange mul polnud. Taskutestri ampermeetrit ei söandanud katsetada.


Aku pealt Jõgevale sõitmine on küll kahtlane projekt. Miks sa ei taha Tallinnas mõne elektriku juurde minna? Samas kui ise oled valmis genekat vahetama siis võid ju maha kiskuda ja viia remonti. Või vähemalt harjade ja kontaktrõngaste seisukorda ise kontrollida.

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas morse » 28 Dets 2010, 20:59

Kas kellelgi garaget on pakkuda, kus gene maha võtta?

Kes on tallinnas hea elektrik, kelle juurde genekas viia?
Kui asi oleks harjades, oleks ma ikka väga lihtsalt pääsenud... Kas uued harjad saab suva autopoest ka samal päeval kätte? On kellelgi kogemusi?


Jõgevale sõitu on paar korda juba tehtud... Bensukatega.
Lihtsalt päeval peab minema...

tänud vastuste eest.

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas morse » 29 Dets 2010, 13:32

Viin täna auto aku pealt Politseimaja juurde teenindusse.

OÜ Aleklena
Türi tn. 7, Tallinn
tel.6515 528
51981933
53423258
Starterid, generaatorid- vahetusfond, remont.



Telefonis tundusid väga asjalikud, lubasid homseks korda teha (vajadusel võivad ka remondifondist asenduse leida).

Võõras linnas pole vist mõtet ise lahti kakkuma hakata.
Annan teada, kuidas läks.

margus
Kreisi postitaja
Postitusi: 481
Liitunud: 23 Veebr 2008, 19:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas margus » 29 Dets 2010, 15:17

Volvo lähebki lolliks, kui enam ei lae korralikult. Endal sama asi S70 TDi-ga läbi elatud - kõigepeal aku tuli põlema, siis diagnosti tuli, peale seda juba kõik, mis vähegi kellades põleb ka seda teeb. Lisaks kaob ära jõud ja veel miljon asja.

Kõige hullem geneka remondi puhul on selle keeruline kättesaamine, mis eeldab omajagu lammutamist ja teiste agregaatide mahavõtmist(korraga).
Oettinger

morse
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Jaan 2010, 23:44

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas morse » 30 Dets 2010, 11:16

Kuna Tallinnas kohta pole, kus genekat maha võtta, tuli lasta kogu asi teeninuses teha.

Kogemus positiivne.

Sain auto samal päeval kätte (viisin pärastlõunal, tagasi pärast tööd).
Vahetati harjad, kollektor, laagrid.
Summa 1400.-
Suhtlus: meeldiv

Soovitan:
OÜ Aleklena
Türi tn. 7, Tallinn
tel.6515 528


Kui võimalus, siis oleks muidugi kõvasti odavam ainult genekas neile viia.
Tänud vastuste eest.

raunz23
Foorumlane
Postitusi: 32
Liitunud: 19 Dets 2009, 00:16
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Mure s70 2,5tdi 98a. laadimisega

PostitusPostitas raunz23 » 01 Jaan 2011, 20:27

Terist ja head uutaastat kõigile!


Sai siis neid pingelange mõõta. Esimese pildi mõõtmiste tulemus oli 0,3. Teistepuhul nagu lange ei tähendanud. Aga siiski tekkis mul küsimus miks mu genekas ainult 14,1 välja annab? tuttavatel kõigil ikka 14,5 ja seda siis kui mõõta akult. Mul jõuab akuni 13,5 kõigest. 14,1 ka genekalt otse mõõtes.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist