Ostusoov = S40 vs V50

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Tuulik2
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Nov 2019, 15:16

Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Tuulik2 » 09 Nov 2019, 15:27

Tere.

Need kaks isendit on silma jäänud.
Kumba valida välimuselt või mugavuselt pole oluline.

Palun kirjeldage, milline mudel neist on odavama ülalpidamiskuludega.
Näiteks millise mudeli tüüpvea kulud on kallimad või odavamad. Kumb on vastupidavam jne.
Jutt käib 2009 - 2012a mudelitest.

Lugupidamisega.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Liiwaannus » 09 Nov 2019, 15:57

Pakuks, et need suht samade näitajatega masinad, sest jagavad tehnikat nii palju kui vähegi võimalik.
Küsimus ju sama mudeli eri keretüübiga versioonide kohta.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Tuulik2
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Nov 2019, 15:16

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Tuulik2 » 09 Nov 2019, 16:01

Kas vastab tõele, et masinad alates 2008a nendega on vähem tehnilisi probleeme kui vanema versiooniga?

Kasutaja avatar
jx
Kõva postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 08 Apr 2009, 13:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas jx » 09 Nov 2019, 17:43

Olen teinud väikest arvestust siin: http://foorum.volvoclub.ee/viewtopic.php?f=25&t=53541
Aidates teistel saavutada mida nemad soovivad, saad seda mida sina soovid./Zig Ziglar/

Kasutaja avatar
jx
Kõva postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 08 Apr 2009, 13:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas jx » 09 Nov 2019, 17:56

Tuulik2 kirjutas:Kas vastab tõele, et masinad alates 2008a nendega on vähem tehnilisi probleeme kui vanema versiooniga?


Vanemad autod tihti rohkem sõitnud, mis ka loogiline. Tulevasel ämmal 2004 aasta s40 diisel millel selja taga üle 500 000km ja kuluosad tuleb ainult vahetada.
Aidates teistel saavutada mida nemad soovivad, saad seda mida sina soovid./Zig Ziglar/

Kasutaja avatar
totu
Kõva postitaja
Postitusi: 296
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:01
Asukoht: Harjumaa

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas totu » 09 Nov 2019, 20:17

Need sama auto erinevad kereversioonid, liaks C30le. Focuse põhi, veermik ja veel mingeid pulikaid, mootor ja kast vastavalt valikule, Volvo või PSA ja Aisin või Getrag (Powershift, millest on mõistlik hoiduda), Manuaalkastidest ei tea ega arva midagi, isiklikult.
Ärge põdege!

Tuulik2
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Nov 2019, 15:16

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Tuulik2 » 09 Nov 2019, 22:24

Tänan väga, väga põhjaliku blogi versioonis info eest.

Ausalt öeldes, ma ei jaga autodest suurt midagi peale rooli keeramise.
Olen kuulnud, et volvot on kulukas ülal pidada aga samas vähem käimist remondi töökojas.

Volvo on mulle alati sümpatiseerinud ja vajan töökindlat masinat, pikkadeks igapäevasteks töösõitudeks.

Auto lehtedelt osta ei julge, sest taaskord ise ei jaga ja kes mulle vigu ikka ette ütlema hakkab. Remondimehele alati nõus maksma aga hea kui teatakse auto ajalugu, et ennetada võimalikke tõrkeid.

Leidub siin foorumis ka inimesi, kes teavad kedagi kes müüb mõnda soovitud mudelit?

Lugupidamisega.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Oldschool79 » 09 Nov 2019, 23:36

Kui ma isiklikult jälgin V50 teemalehte foorumis, siis tundub, et probleemid tihedamad esinema. Aga ei saa muidugi üldistada. Ise sõidan S40-ga. S40 miinuseks on väike sisesalong. KUi sul on pere,keda autoga vedada, vaata pigem V70 seeriat. Vähemalt ma ise valiksin V70. Lihtsalt üksi tööl käia, vahet pole. Aga S40-sid toodeti kuni aastani 2012 (uuema kerega).

Endal 1. gen kere aastast 2002 (VS seeria).

Plussid- ei vaja sagedasti arvutit remontimisel (ümberprogrammeerimised).
B-kategooria varuosad suht taskukohased.
Heaperemeheliku kasutamise korral kalla kütust ja talla gaasi auto.
Miinused- Ei sobi pereautoks (sisesalong suht kitsas). Kui eesistujatel veel on jalaruumi, siis tagaistujatel ei ole just mugav ca 1h istuda taga.
Poes saab käia, aga suuri asju sellega ei vea. Ostsin K- Rautast 30 ruutmeetri jagu parketti, mis tegi umbes 10 standardmõõdus pakki. tagaistme seljatuge alla lastes pole probleemi. Probleem tekib, kui on vaja vedada midagi, mille mõõdud ületavad kõrguselt ja laiuselt 52cm. Siis ei mahuta veost enam ei tahaistmele ega pagasiruumi. Näiteks mööblit vedades- kui elutoa laual käivad jalad alt ära, siis pole probleemi, aga kui on mingi jäiga konstruktsiooniga tool, kapp siis seda ei mahuta. Ise tõin ühed toolid ja ühe laua lahtivõetuna koju.
Suur miinus on roostetama kippuv kere. Minu auto on veel suht heas seisus, aga on kohti, mis juba roostetavad.

Hoolduskulud- ei ole suured. See on müüt. Loomulikult on suur vahe, kas remontida ja hooldada 2010+ aasta Volvot või aasta 2001-2003 Volvot. Kõik taandub sellele, kui palju on autos elektroonikat ja millised on järelteeninduse varuosade hinnad. Hammasrihma vahetus koos tööga (ise ostetud hammasrihma veepumba komplekt)- 295€. Rehvijooks maksab ca 160-200 €. Piduriklotsid ca 10-12 kui oskad otsida, pidurikettad, tagumised ca 12 eur tükk, eesmised õhutusega 20-40 eur tükk. On muidugi ka kallimaid asju, aga neid ma pole veel pidanud vahetama. Üks näide on esiklaasi vahetus. Ostsin ühe hiinaka ja lasin maaletoojal vahetada, klaasi sain 63€, sinna juurde töö pluss liistud, kokku 144. Viimati lasin vahetada parempoolse veovõlli otsa- 23 eur oli netist tellides. Ise hindan aastaseks hoolduskuluks kusagil 300-400€. Kütust võtab linnas ca 10 liitrit, maanteel 8-9 vahel. Kütusekulu suhtes ei ole just kõige soodsam, ag remondi osas on. Ma jätsin välja kõik muud pisihooldused nagu õlivahetused, salongi- ja mootorifiltri vahetuse. Kuidas 2004 + S40-ga on ei oska öelda, aga kuni 2003 on väga hea ja soodne ülal pidada. Ma ei soovita osta kindlasti 15-20 aasta vanust autot, kui raha ja võimalust on, siis miks mitte osta 2010+ aasta autot. Kusjuures on väga kummaline, et ATM kastide ja muude elektroonikaprobleemidega paistavad silma 2009-2012 aasta Volvod (foorumi teemad). Auto soovitan valida ikka selle järgi, mis on peamine kasutuseesmärk ja liikumispiirkond. KUi tahad head läbitavust ja ei taha muretseda auto põhja pärast siis vaata XC70. KUi sul on pere ja lemmikloomad, siis V50 asemel võta pigem V40 või V70, sest V40 on põhimõtteliselt sama mis S40, ainult universaal. Ma natuke kahetsen, et ei valinud V40 (mille eeliseks loen suuremat pagasiruumi). Kuid ei nuta, sest olen oma praeguse autoga väga rahul.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Tuulik2
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Nov 2019, 15:16

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Tuulik2 » 10 Nov 2019, 13:39

Pean tunnistama, et XC70 on minu lemmik masin. Aga kardan, et seda on kallim ülal pidada kui eespool mainitud. V70 on küll mahukas aga see lihtsalt ei meeldi.
Kasutus eesmärk ongi väga pikad töösõidud Skandinaavia maades. Ja seetõttu otsin kõige töökindlamat masinat ja seda just Volvode seas.
Raha 5k.
Olen ise endaga jännis hetkel. Eelnevalt sõitnud ainult romudega nüüd aga vaja reaalselt töökindlat masinat kuna ise ju remontida ei oska.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Oldschool79 » 10 Nov 2019, 16:51

tere! Su mõttekäik on väga ratsionaalne. Kui ma omale esimest autot ostma hakkasin siis mõtlesin samamoodi, et ei hakka päris 1000-1500 eurost panni ostma, kuna mul pole raha, et pidevalt remontida ega pole ka oskusi, et kõike ise teha. tõsiasi, et mu auto väärtus on tublisti algsest hinnast kahanenud ei muuda siiski fakti, et remondi- ja ülalpidamiskuludelt oli väga õnnestunud valik. Arvan samamoodi, et auto (nagu ka tegelikult ükskõik mis teine kaup) tuleb osta maksimaalselt rahakoti paksuse järgi tasandil, mis ei aja eelarvet lõhki. Peab olema realist. 5k on piisavalt suur summa, et eeldada hästi õnnestunud valikut, kuid elu on näidanud (ajakirjanduse vahendusel), et kui osta kusagilt nurgatagusest autoaiast, siis võib ka mitme kiloga petta saada. Seetõttu soovitan vaadata kas mõne esinduse automüügiplatsilt või osta eraisikult, koos ostueelse kontrolliga. Kui sa ise autodest väga ei jaga siis ehk on keegi tuttav/töökaaslane või keegi, kes aitab valikut teha. Kasutatud autot ei maksa päris emotsioonostuna teha. Kui mudelivalik raske on, siis Volvodel on ju teisigi sedaane ja universaale- S60, S80, V60. Kasutatud auto ost on alati risk, aga riske aitab vähendada teadlik ostukäitumine. Samas, kuisa ostad 2012+ aasta auto, siis pead olema valmis selleks, et igasugu sensorid ja pardakompuutriga ühendatud moodulid tahavad spetsiifilist lähenemist. Uuematel autodel on ka vihmasensorid, Ksenoontuled (ksenoonpirnid ei ole odavad), mõnel ka elektriliselt soojendatav esiklaas (mitte puhuriga soojendatav nagu vanematel mudelitel vaid on kütteelement esiklaasil nagu tagaklaasidel-see tõstab esiklaasi vahetuse hinda). See kõik kokku tähendab seda, et kui alusveermiku juppide vahetus on suhteliselt lihtne, kuna varuosasid toodetakse ka 20 aastat vanadele mudelitele, siis osad komponendid ja varuosad on mudelispetsiifilised ja nende vahetamine võib olla kulukas, kuna peab ostma kas OEM või originaalilähedase koopia. Teiseks- järelhooldused. Kas oled valmis käima esinduses või Volvodele spetsialiseerunud 3-da osapoole töökojas- Esindus ei ole kohustuslik, aga arvesta sellega, et mida uuem auto, seda kallimad on teatud jupid ja vahetustöö ka margile spetsialiseerunud töökojas- Kõik mis liigub, kulub. Enne kui autot ostad uuri erinevate töökodade veebilehti ja autovaruosade müügiga tegelevate ettevõtete e-poode, see aitab sul aimu saada sellest palju küsitakse diagnostika,programmeerimise, elektritööde ja ka näiteks hammasrihma eest- Kui arvad, et saad 5000 euroga auto mida üldse hooldama ei pea, siis päris nii see ei ole. Võib-olla sa ei pea kohe midagi tegema, aga kahe aasta perspektiivis hakkab nagunii ühtteist tulema. On ka asju mida peaks saama ka ise teha, kui aega on. Kui aega ei ole või pole viitsimist, siis jah- sõltud täielikult töökoja hinnakirjast. XC ei ole V70-st kallim, kui võtta aluseks selle, et sa paned kõrvuti XC70 mis on standardis juba neliveoline ja nelikveoline V70 (AWD), siis alati saab valida ka mitte nelikvedulise V70. Et sulle kere ja disain ei meeldi- loomulikult igaühel on oma maitse ja siinkohal läheks ma välja kompromissile ja vaataks midagi S60-test. Nelikvedu loomulikult tõstab hoolduskulusid, aga nelikvedulisel on ka raskemates tingimustes selged eelised. Juba kliirensi pärast. Seepärast peabki lähtuma sellest, kas sõidad linnatingimustes Eestis või Skandinaavia mägedes- autoost on nagu arvuti valik- kontoriarvutist pole mõtet eeldada mänguriarvuti jõudlust ja mänguriarvutit pole mõtet kasutada kontoriarvutina kuna siis on tegemist ressurssi raiskamisega.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Tuulik2
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Nov 2019, 15:16

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Tuulik2 » 10 Nov 2019, 17:22

Tänan. Tegid asja lihtsaks.
Viimane küsimus olekski see, et kui soetan omale 2010a XC70 mudeli, et kas selle mudeli ülalpidamiskulud on põhimõtteliselt samad mis V50 või S40?
Mõtlen, et XC70 näeb juba teistsugune välja aga kas ka vajab teistsugust lähenemist? Näiteks, et kas talle sobivad ka teiste mudeli jupid või on XC-l eraldi jupid mis tõstavad ka omakorda remondi hinda?
Sest 5k võib olla ka sissemakse ja liisingu võtmine täiesti ok teema minujaoks kui asi on seda väärt.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Liiwaannus » 10 Nov 2019, 17:34

Ülalpidamise kulude osas peaks järjekord olema järgmine s40/v50 siis v70 (esiveoga) xc70 kõige kallim. Kui 5k võib olla ka liisingu sissemakse, siis soovitan vaadata rootsi turu poole. Kui ise ei too, on foorumis erinevad teenusepakkujad. Ise lasin endale kasutajal KuldarA auto tuua ja olin nii suhtluse kui kõigi muude teenuse osadega rahul ning autoga sõidan praegugi ja olen ka rahul.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Oldschool79 » 10 Nov 2019, 17:38

Palun :-) Viimasele küsimusele loodan, et vastavad teised foorumlased, kuna ma ise nii noort nelikvedulist autot ei oma (pole ka tuvusringkonnas nelikvedulise Volvoga sõitvat inimest, kes selle hoolduskulusid kommenteeriks) ja pole seetõttu pädev vastama.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Tuulik2
Foorumlane
Postitusi: 10
Liitunud: 09 Nov 2019, 15:16

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas Tuulik2 » 10 Nov 2019, 21:22

Jõudsin lõpuks järeldusele, et rahakoti paksuse järgi jään S40 / V50 juurde.
Diisel ja manuaal. Kas 1,6 või 2 mootor, vahet pole.
Nüüd põhiline ja viimane küsimus asjatundjatele.
Milline aasta vahemik on kõik probleemivabam?
Mõtlen just, et ei oleks liiga uus, kus on liiga palju elektroonikat, et iga vea tõttu peab kohe arvuti juhtmed järgi panema ja samas liiga vanat ka ei taha.
Tänan väga kõiki vastajaid. Olete andnud mulle rohkelt enesekindlust. Mõlemaid olen korra proovinud ja täiesti minu maitsele auto. Peamine, et ka nurgatagune remondimees saab vajadusel auto remonditud ning külaskäigud võiksid võimalikult harv nähtus olla.

Kasutaja avatar
totu
Kõva postitaja
Postitusi: 296
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:01
Asukoht: Harjumaa

Re: Ostusoov = S40 vs V50

PostitusPostitas totu » 10 Nov 2019, 21:58

Need on mõlemad CAN peal. St. igal vidinal on ECU küljes ja otse ei juhita/lülitata praktiliselt midagi. Aga ei ole probleemne elektroonika, kui just uppunud auto ei ole.
Ärge põdege!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist