V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Asurath
Uustulnukas
Postitusi: 7
Liitunud: 31 Mär 2019, 21:37
Asukoht: Tartu

V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas Asurath » 01 Mai 2019, 11:10

Volvo V50 D4204T, EGR ja DPF olemas.

Külma mootoriga käivitub auto väga hästi. Sõidab hästi.
Kui mootor jõuab töötemperatuurini, ja jätad auto seisma, siis enam käima ei lähe. Ketrad starterit, aga ei lähe. Kui seisnud kohapeal ~45minutit, siis läheb ilusti käima. Nii iga kord, eranditult.
Autocom veakoode ei anna

Vahetasin ära kõik pihustid - probleem alles.
Vaatasin pesin üle drosselklapi.

On kellelgi kokkupuuteid? Mida veel kontrollida, enne kui kalleid juppe nagu aju ja kõrgsurvepump, vahetama hakata?

Ehk on kellelgi laenuks anda kütusesurve regulaatorit, mis kõrgsurvepumba küljes? Prooviks, kas see muudab midagi.
Pilt

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas kloox » 02 Mai 2019, 07:14

Võta nüüd oma autocom ja vaata live datat,sel hetkel kui es käivitu.Mitte ära hakka pihusteid ja muid juppe huupi vahetama.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

porter77
Kõva postitaja
Postitusi: 294
Liitunud: 21 Mai 2012, 19:30
Asukoht: Tallinn

Re: V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas porter77 » 07 Mai 2019, 20:43

Proovigi läbivaadata starterit.
Harjad võib olla kuulunud, tolm sees

Asurath
Uustulnukas
Postitusi: 7
Liitunud: 31 Mär 2019, 21:37
Asukoht: Tartu

Re: V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas Asurath » 09 Mai 2019, 10:08

porter77 kirjutas:Proovigi läbivaadata starterit.
Harjad võib olla kuulunud, tolm sees


Kas starter võib sedasi lollitada, et külmaga töötab, soojaga jamab?
Kui ma võtit keeran, siis starterit kuulen. Töötab sama kiirusega nagu külmast peast, vahele ei tundu jätvat. Aku uus.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas Oldschool79 » 10 Mai 2019, 00:46

mul on niiske ilmaga või siis lühikestest sõitudest tingitud sagedaste käivitustega vahel nii, et tuleb anda 2 korda võtit. Viimasel talvel kartsin, et aku sureb ära. Ei surnud, aga uue akulaadija igaksjuhuks ostsin. Kui külmas kaua seisab, siis käian starterit natuke pikemalt, kuni käivituseni, ütleme nii, et kusagil 2-3 sekundit pikemalt tuleb anda. Sõltub olukorrast muidugi. Kuiva külmaga miinus ei tundu nii palju mõjuvat kui vihmast tekitatud liigne õhuniiskus. Mingil ajal vahetan küünlad ära ja siis vaatan, kas läheb paremaks. sellist olukorda, et üldse ei käivitu pole olnud. ükskord oli, aga siis lasin ise külmaga aku tühjaks. auto seisis kaua, mängisin kesklukuga, autouksed jääs jne. tuppa, vana start laadija taha, 12 tundi laadimist ja sain korda. aku, kuigi juba 5 aasta jookseb ostudokumentide järgi, ei paista väsivat. silm ikka roheline.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas kloox » 10 Mai 2019, 07:50

Aga oma autocomiga aktuaalväärtuseid ei vaadanud?Mis lati rõhk soojast peast teeb?Mis asendis egr on?Kui aju näeb et rõhk üleval,siis ta tootma ei hakkagi ju, jne.Vigu võib palju olla ja klaaskuuli pealt ennustamine on pm sama,kui soovitus et vaheta järjest kõik jupid ära ja vaata ,äkki hakkab käima.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Sinikael
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Juul 2020, 17:39

Re: V50 2.0d sooja mootoriga ei käivitu

PostitusPostitas Sinikael » 24 Juul 2020, 17:44

Kas te olete leidnud sellele probleemile lahenduse? Mul hetkel sama jama, et soojana ei käivitu ja kui oodata 30-60 min siis läheb ilusti käima.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist