740 seiklus

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
Margus740
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Mär 2010, 19:45

740 seiklus

PostitusPostitas Margus740 » 23 Mär 2010, 10:38

Lugu oli järgmine: Auto on Volvo 740, 1990 aasta, D24 Automaat. Sõidan linnas järsku tipptunni ajal plaks foori taga mootor sureb välja. Sain veel korraks niipalju käima et veeres parklani 200 meetrit ja siis kõik, käima enam ei saa. Mis seal ikka, järgmine päev tellisin treileri, peale ja koju maja ette.Siis nahkpüksid jalga ja selili auto alla. Autol oli paigaldatud kunagi paagist tulevale kütusetorule solenoidklapp ja salongis salanupp, et kui 20 sekundi jooksul seda ei mulju peale käivitust siis katkestab kütuse etteandmise. Loogika ütles et see ongi seal otsad andnud. Niikui näpuga lükkasin seda junni seal, kukkus kronsteini küljest ära koos roostepuruga, üks juhe kah murdus, ja klemm oli läbi oksüdeerunud roheliseks. Tundus et mu vaist ei petnud mind. Sai siis see klapp sealt ära võetud ja ühendatud kütusetorud. Kuna Nahkpüks jalas oli ja näpp õline juba otsustasin ka kütusefiltri mootoris vahetada. Mõeldud-tehtud. Ja siis käivitama, valasin uue filtri kütet täis ja proovin, läheb käima ja käib nii kaua kuni filtri tühjaks tõmbab. Sai 2 päeva sõbraga mõeldud ja kõiki nippe proovitud, Kui panna kütus pudelist jooksma otse filtrisse, käis nagu kellavärk. Puhusime siis torud läbi et äkki paagist prügi ees jne. Tulemus null, ikka sama. Mõistus otsas, kütust paagis peaks olema, seier näitab veerand paaki ju. Siis kargas pähe, et kuulame mis häält teeb paagis kui õhuga läbi puhuda toru, paagis ainult kõmiseb. Sai 5L kütust sisse toodud ja jäi käima, paak oli aurudest ka tühjaks imetud aga seier jonnakalt veerand paagi peal. Probleem lahendatud. Ilmselt oleks omal jõul ka minema saand kohe, kui oleks taibanud paaki kütust valada aga selle peale ei tulnud ju kuna seier näitas et on küllja veel.
Nüüd lasin sinna veel mingi 30 L sisse, näitab tiba üle poole paagi, nagu õige kõik. Olen sõitnud ka väheke, eks näha kas kukub tagasi ja kuhumaani. Igaks juhuks tuleb kanister panna pagassi.
Kui kellelgi on ideid kus viga kütusenäidikuga siis ootan vastuseid.
740 2.4D '90

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: 740 seiklus

PostitusPostitas Iceman » 23 Mär 2010, 10:48

Paistab, et sul see paagilift kutu - ei anna enam korralikult näidikule infot. 700-se tüüpviga.

Kasutaja avatar
Margus740
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Mär 2010, 19:45

Re: 740 seiklus

PostitusPostitas Margus740 » 23 Mär 2010, 12:01

Kas sel liftil on selline rike ka võimalik siis, et ülespoole liigub kui juurde valada kütet aga alla ei tule, või tuleb ja jääb toppama mingile maale?
740 2.4D '90

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: 740 seiklus

PostitusPostitas Iceman » 23 Mär 2010, 13:41

Margus740 kirjutas:Kas sel liftil on selline rike ka võimalik siis, et ülespoole liigub kui juurde valada kütet aga alla ei tule, või tuleb ja jääb toppama mingile maale?


Neid versioone on mitmeid - mul sõbral täispaagiga näitab nulli :D, siis kui alla poole sees on, siis viskab põhja. Mina uuriks seda paagilifti asja :) .

Kasutaja avatar
Juhan
Kõva postitaja
Postitusi: 186
Liitunud: 30 Juul 2009, 11:56
Asukoht: Tartu

Re: 740 seiklus

PostitusPostitas Juhan » 23 Mär 2010, 21:11

Olen sama saatusega - endalgi hakkas sügisel mootor jamama ning kuna see juhtus pärast vähest omaalgatuslikku remonti, ei osanud kütusepuudust kahtlustada. Äärepealt oleksin kütusepumba maha võtnud ja laiali kiskunud. Näidik näitas mulgi veerand paaki.

Kasutaja avatar
yugo
Bock on õlu
Postitusi: 551
Liitunud: 30 Mai 2007, 14:02
Asukoht: Tartu

Re: 740 seiklus

PostitusPostitas yugo » 26 Mär 2010, 17:47

Mu 900sel sai kunagi remonditud paagilifti ja kui lift tagasi paaki sai pandud, jäi kütusevoolik ühest klambrist lahti ning ei ulatunud kütust võtma paagist. Ehkki seier näitas veerand paaki ja niipalju seal oligi ent lihtsalt ei saanud kütust kätte.
Crank OÜ
Sõiduautode remont ja hooldus
Rehvitööd
http://www.crank.ee
Ilmatsalu 3B, Tartu


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist