kiidaks oma autot

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

245
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Dets 2008, 13:13

kiidaks oma autot

PostitusPostitas 245 » 21 Mai 2010, 13:49

Panime oma Volvo 245 (1994) müüki eelmise kuu lõpus, kuulutus on ka Volvo foorumis üleval. Huvitaval kombel ei ole keegi suurtest Volvo fanaatikutest, kes seda foorumit kasutavad, meie auto vastu huvi tundnud, seega mõtlesin, et prooviks veel läbi selle foorumi huvi äratada, sest tegelikkuses on ta väärt auto ning otse loomulikult me sooviksime leida talle uue peremehe, kes tema eest vääriliselt hoolitseks.
Lugedes kui suure entusiasmi ja armastusega te kõpitsete vanade autode kallal, siis hea meelega näeks oma Volvo uue peremehena just kedagi, kellele pakuks huvi haruldasemat sorti masin (meile teadaolevalt on tegemist ainukese sellise isendiga Eestis). Samas ega see haruldane olemine ei tähenda midagi halba, sest mõnigate varuosade poolest, mida oleme aastate jooksul vahetanud, saame öelda, et 200ste ja 700ste autode jupid sobivad ideaalselt.
Mida arvate?

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas 760GLE » 21 Mai 2010, 14:17

Hind on Teil harjumatult kõrge lihtsalt. (30k, kui ma õigesti mäletan).
Ma usun, et mitte keegi 200 fännidest ei vaidleks üldse hinnale vastu kui see raha olemas oleks.
Nagu mõned meist on 245 eest 20k maksnud ja ei ole kedagi nurisemas kuulnud.

Anna pisut aega atra seada.
See nädal just tehti minu omast ka pisuke 10-minutiline saatelõik kus ma mainisin ka Teie auto hinna ära.
Ehk aitab video pisut kaasa müügile... :wink:

Muide, päris kena on küll Teie 245
Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas vanapeer » 21 Mai 2010, 14:35

Pean avalikustama, et nooremad mehed isegi olid nii valmis vaatama tulema, et kutsusid mind kaasa. Kusjuures auto oli plaan omistada uuele inimesele foorumi suhtes. Loodan, et nad siiski teoks teevad, sest sealtkaudu tuli foorumisse hiljuti üllatavalt asjalik uustulnuk.

Ja jõledalt tahaks näha selle masina kapoti alla. Pidursadulate pildisoov on vist liiast P-P
:unibrow:

245
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Dets 2008, 13:13

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas 245 » 21 Mai 2010, 16:27

Aitähh! Meeldiv kuulda, et ikkagi on seda kuulutust märgatud!
Tohin ma küsida, et mis saatelõigust käib jutt ja kus ning millal seda näha võiks?

Samas mida öelda hinna kohta- Volvo ei ole just auto mille hind drastiliselt langeks nagu saan näiteks tuua ühe teise automargi, mille müüsime mai alguses ära 6000 krooniga, kuid ostsime aastaid tagasi peaaegu 80 000 eest (märksõna rooste).
Volvo on hästi säilinud, roostet põhimõtteliselt ei esine, mootor on aus. Ainukesed asjad, mida teinud oleme auto juures on elektritööd (tagaakna kojamees ei töötanud ja luugi ääres juhtmed olid läbi), sumbutajat on keevitatud, üks tagatuli vahetatud (klaas läks katki, oli vist kivi saanud), siis veel oli üks juhe mis oli lahti tulnud keermetest, mille remont piirdus lihtsalt kinni keeramisega ja vahetatud on ka õhulugeja. Võibolla on midagi veel, kuid mulle ei meenu hetkel. Passis on kirjas ka üks tehnilise ülevaatuse kordus paari aasta tagant, selle põhjuseks olid pidurituled, mis mingil põhjusel ülevaatusel olles lakkasid töötamast ning norimise mõttes mainiti ka kulunud kummikatteid pedaalidel.... Autol oli ka signa ja immo, kuid pult kukkus maha ja mikroskeem kadus ära, uut ei olnud võimalik lasta teha, sest see töötas mingil sellisel sagedusel, mida ei ole võimalik teha, seega on ainult kesklukk.

Eks jooksvad asjad on ikka kontrollitud st rihmad ja õlid jms. Läbisõit on ~317 000 km, meie ostsime ta mingi ~250 000 km pealt. Põhiliselt sõitnud mööda asfalti pendelrände korras tööle ja koju.

Muidugi mõjutab mingil määral ikkagi hinda tema erilisus, sest meile teadaolevalt on ta tehtud eritellimusena Itaalia turule peale seda, kui 245 seeria autode ootmine juba lõpetatud oli. Eks seda selgitamist on, kui tahtsime kaskot teha talle, siis ei osatud meile kindlustusest midagi pakkuda, sest sellise aastakäigu mudelit ei olevat üldse olemas jms. Poes ka midagi autole otsides väidetakse, et sellist pole olemas, et tootmine oli juba 1994 aastaks lõpetatud jne. Usutavasti läheb ta aastate pärast veel tõeliselt hinda, kuid kuna me ei ole väga suured isetegijad, siis käib auto rahuldavas korras säilitamine remonditöökodades üle jõu ning tegelikult on uus v70 xc juba õuepeal.

No ja sulle vanapeer- pidurisadulaid vis et saa pildistada, aga kapotialusest teen igast küljest pilti, kui soovi on, kuid kahjuks ei oska ma siia foorumisse pilte üles panna, seetõttu ka müügikuulutus ilma piltideta :(

Nädalavahetusel mul neti kasutamise võimalus kahjuks puudub, seega ootan huviga esmaspäeva, et lugeda nii heasoovlike ja südamlikke vastukajasid :wink: .

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas 760GLE » 21 Mai 2010, 16:38

Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas kirsipuu » 21 Mai 2010, 16:50

Need n-ö fanaatikud kaovad numbreid nähes tihtipeale kappi ära ja kobisevad, et liiga kallis.
Ma ütlen veelkord, et kui auto tehniliselt korras siis on hind õiglane.
Teise universaali järele "vajadus" puudub, muidu oleks vist juba käed löödud.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas vanapeer » 21 Mai 2010, 17:48

Muide me siin juba arutasime seda autot viewtopic.php?p=127009#p127009
Kui seal minu posti all näiteks QUOTE ehk tsiteeri klikid, siis näed koodi, kuidas pildid nähtavaks panin.
Sadulad erutavad sellepärast, et ABS autodel on 1 voolik sadulas, kangesti huvitab, kuidas need väljanäevad, sest muidu on 2 vollat.
:unibrow:

Kasutaja avatar
enta
Foorumi veteran
Postitusi: 1624
Liitunud: 18 Mär 2008, 18:48
Asukoht: tööl

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas enta » 21 Mai 2010, 18:05

kui väga suur saladus pole
siis mis hinnaga ja mis ajal auto teie perre tuli?
leidsin vana pangatšeki isa ostetud 700sele, 86k :rolls eyes:

245
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Dets 2008, 13:13

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas 245 » 22 Mai 2010, 15:07

Ega ei ole midagi varjata, auto on ostetud 2004 aastal 45 000 krooni eest.

Lugesin ka seda teemat, mille link siin eelpool kirjas mainitud ning mind muutis nõutuks kriitika, et auto esiistmed on "totaalsed rondid" ja kasutusel on autos mingi suvaline raadoio :| . Andke kannatust tõesti- auto on 16 aastat kasutusel olnud- kas tõesti arvatakse, et nahkistmed peavad nii kaua uutena vastu? Ma põhimõtteliselt ei kannata seda varianti, kui müügiks auto vuntsitakse nii üles ja väidetakse, et kasutamata. OK, me oleks võinud ka lasta esiistmed nahaga üle teha ja siis öelda, et "oi-oi, me pole üldse sõitnud, näed istmed täitsa nagu uued", aga milleks seda vaja on? Muideks, me isegi lasime juba hinnapakkumise teha istmekatete vahetamiseks, kuid selline "bakazuha" on lihtsalt vastumeelt ning hetkel me ei kavatse seda tegema hakata. Muidugi, kui tuleb ostja, kes ütleb, et võtab ära, kui istmed korras on- siis palun väga, teeme ära.
Ning raadio kohta- see "aretis" oli autos ostmise hetkel, ning me ei ole pidanud vajalikuks sinna midagi muud asemele panna, kuna auto on meile eelkõige sõitmiseks, mitte melomaanluseks.

Tegin nädalavahetusel siis kapoti alt igast nurgast pilte ning pildistasin ka salongi täpsemalt, kuna väljaspool Eestit tuntakse ka selle auto vastu huvi ning sooviti lisapilte, siis tegin album.ee-sse konto (muidugi, mis mõte on privaatsel kohtol, kui siia salasõna panen), kuhu panin kõik lisapildid. Auto alla sai pikali visatud ja püütud neid absi värke ka pildistada, ei tea, kuidas ja kui palju need pildile jäid, sest täpselt ei teadnud, mida pildistada.

Aga siis www.album.ee, kasutajanimi superpolar ja salasõna 245. Eks vaadake, kui olete huvitatud.

Kasutaja avatar
henk
Foorumi veteran
Postitusi: 691
Liitunud: 11 Nov 2007, 18:45
Asukoht: Tallinn

Kiidan ka !

PostitusPostitas henk » 25 Mai 2010, 10:07

Käisime siis ühel õhtul seda polarit Pärnus vaatamas.

Auto ei ole ideaalses korras, kuid üsna heas korras .

Kõige rohkem häiris mind tagumine vasak uks, mille alumises ääres oli tugevat roostet. Välisplekil pole midagi näha, kuid seespoolt on 2 plekki omavahel üsna laiali. Teised uksed on ilusad.
Kerel on veel mõned täkked, millest osad on ilusad tsingised, teistel jälle kerge rebane peale tekkimas.
Parema küljega on mingit posti rihitud, tagumine tiib on kriibitud saanud.

Kerel nagu rohkem defekte ei leidnud (suht pime oli ka juba :D ), kuid minu unistus leida täiesti roostevaba originaalvärvi all 245 ei täitunud.

Salongis on probleemiks siis esimesed istmed, millest on juttu juba olnud + istmesoojendused, mis omaniku sõnul ei pidavat töötama.

Istmesoojendustele lisaks ei tööta ka esitulede kojamehed, ning tagaluugi amordid ei hoia luuki üleval. 4 x aknad töötavad, vähemalt iga ukse juurest. Juhiukse pealt vist kõiki ei saanud liigutada. El peegid ka liiguvad.

Mootor käivitus hästi, hääl oli OK, sõitma ei läinud.

Üldine arvamus auto olukorra kohta on selline, et 30 k ei ole väga üle pingutatud, kuid hea hind ja diil see ei ole.
See hind on pigem õiglane aga mitte hästi saadud.

PS! Huvitav oleks teada, kuidas müüal läheb selle inglismaa diiliga ja kas auto on veel Eestis ?

245
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Dets 2008, 13:13

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas 245 » 25 Mai 2010, 14:32

Kommenteerin siis seda viimast vastust järgmiselt: ega vist polegi kuskil kirjutanud,et auto on ideaalses korras, pigem kuulutustesse sai pandud rahuldav või hea (kasutatud on neid valikvariante, mis müügiportaalid ette annavad).

Tagumise vasaku ukse lugu on mulle endale üllatuseks :shock: , sest seda ei ole märganud, et sealt midagi roostetaks.
Jah kerel on värvitõkse, arvatavasti on need tekkinud autode rataste alt lenduvatest pindamiste kividest, sest auto on sõitnud enamuse ajast maanteedel (Sindi- Pärnu ja Lihula mnt). Tagumise rattakoopa (külje) kriimud on tekkinud üleöö, seega arvame, et tegemist on sellega, et keegi on parklas meile pihta läinud, samas ei ole tegemist ju mingite meetri pikkuste ega paari mm sügavuste asjadega vaid suht loomuliku kulumisega. Samasugused kriimud on ka sama külje plastmassist pamperil.
Meie kasutuses olles ei ole selle autoga avariisid tehtud, ega kuskile osta ega pihta sõidetud (kui siis ainult vastu lumehange manööverdamisel).

Istmed on jah kasutatud ning istmesoojendustega on nii, et neil on juhtmed lahti ühendatud, kuna auto tuli Itaaliast ning seal ei ole esine vajadust kasutada istmesoojendust.

Esitulede pesurite kohta ei oska öelda, sest töötamas neid ma tõesti näinud ei ole, kuid võibolla olen lihtsalt võhik, aga ma ei tea isegi seda kas nad meie uuel autol töötavad, sest pesema ei oska ma neid küll kuidagi panna.

Tagaluugi üks amort on katki jah, kuid see on ise parandatav, uus maksab mingi 200 eeku, sedagi vaatasime.

Ja muideks (ka hoiatusteks teistele :idea: ), see Inglise diil oli vist arvatavasti üles ehitatud pettusele. Algus oli liigagi paljutõotav, kuid asi lõppes sellega, et härrasmees, kes nimetas end Richard Holt´iks, palus kanda 10% müügihinnast ühele pangaarvele, et tema pank nõuab mingit tagatist ning peale ostu-müügilepingu sõlmimist kantakse see raha meile tagasi. No eks sinna tegelikult see asi jäigi, sest lõhnab ikka sajaga pettuse järgi.

No eks tegelikkuses mingi elementaarne hinna tingimine on ikka võimalik alati, kuid selge on ka see, et auto on rohkem väärt kui 20 000.-. Eks see ole ka üks põhjus, miks tegelikult püüame müüa teda paralleelselt ka Skandinaaviasse, sest sealpool ollakse ka huvitatud sellistest masinatest, mis võivad hinda minna aastate pärast.

Remargi korras veel: jah autol on kõik need head ja vead olemas, mis siin kirjutatud on, kuid nagu aru saan, peetakse praegust hinda kalliks, siis seega, mis mõte oleks auto piinlikuseni klantsima lüüa ja kõik pisivead remontida (kasutades nt originaaljuppe) ning siis panna auto müüki a´la 80 000ga?Veelvähem tuntaks ju selle vastu siis huvi. On mul ju õigus? Praeguses olukorras saab hakata ju keegi huviline seda just oma käe järgi kujundama.

Kasutaja avatar
henk
Foorumi veteran
Postitusi: 691
Liitunud: 11 Nov 2007, 18:45
Asukoht: Tallinn

Re: kiidaks oma autot

PostitusPostitas henk » 26 Mai 2010, 10:22

Jep,

hind ei olegi suur. See oleks üsna aus diil.
AGA see ei oleks ostjale nn. HEA diil :) Eks me kõik tahame väikse raha eest häid asju saada. Tahtmine on aga....

Igatahes edu müügiga, minu sõbral on huvi auto vastu olemas. Lihtsalt praegu vaatame veel veidi ringi.

Samas tuleb veel välja mõelda see, kas soetada tehika, mis on pärit 70 ndate lõpust või siis sama raha eest midagi moodsamat ( ala V70 või s40 ).


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist