Kuidas osta Amazoni

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Gustafson
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 28 Jaan 2008, 16:28

Kuidas osta Amazoni

PostitusPostitas Gustafson » 28 Jaan 2008, 16:54

Tean, et hiljem toodetud mudelitel (1968...1970) oli rohkem lisasid ja üldjuhul vist B20 mootorid. Kuid millele võiks ostu eel ekstra tähelepanu pöörata? Kas nendel autodel on "sünnivead" juba pika tootmisaja jooksul välja ravitud või on neil siiski mingid isikupärased vead?

Kasutaja avatar
saadukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 394
Liitunud: 17 Juun 2005, 13:39
Asukoht: Muhu/Stavanger
Kontakt:

PostitusPostitas saadukas » 28 Jaan 2008, 18:22

Julgen pakkuda, et suurim viga võib olla roostes. B20 on suht pommikindel ja ka jupid ei maksa suurt midagi. Piduritele tuleb tähelepanu pöörata. Eks isand Chopper teab sulle rohkem pajatada.
' 02 V70 D5
' 02 MB S600
' 03 Pajero

Jarmo
Kreisi postitaja
Postitusi: 481
Liitunud: 14 Sept 2005, 16:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Jarmo » 29 Jaan 2008, 00:56

Hehe.
Ma enne just mõtlesin, et kas ma ikka nii väga tean Ama selliseid, nõrku külgi. Mu omal on enamus külgi veel nõrgad.

Rooste pidada sööma kõige aplamini esitiibu. Mu omal olid need ka enne tegemist väga mädad olnud ja ehitati mitmest vist kokku. Eelmine omanik nii mainis.
Mis lisasid seal nii väga palju ikka rohkem olla saab? Pidurivõimendi ehk tuli selle aastanumbriga. Peab siinkohal tunnistama, et ega ma ei ole niiväga täpselt uurinud neid erinevusi. Esimese ja teise satsi erinevusi (visuaalseid) tean nagu paremini. Aga sünnivigadest ei tea nagu.

Üldiselt jah, nagu Saadukaski ütles: proovi leida võimalikult korras kerega eksemplar. Tehno poolest muidugi võiks ka olla võimalikult korras.
Kõiki juppe saab, ise olen tellinud Rootsist endisest VeteranProdukterist (praeguse nimega VB Autoparts: http://www.vp-autoparts.com/). Seal ikka enamus asju saadaval. Keretükid on kohati ikka üsna kallid. Tehnikapudinad tunduvad aga olema täiesti mõistliku hinnaga (tavalisemaid juppe (a la piduriklotsid, sillapudinad jne) saab Eestist ka).
B20 tunduvad tõesti olema pommikindlad. Mul eelmine mootor 2006 suvel hirmsa kuumaga tipptunnil ummikus istudes lõpuks jooksis kinni. Pool tundi jahtulahtise kapotiga ja läks uuesti käima ning käiks vist siiamaani, kui ma vahepeal poleks mootorit vahetanud.

Hmm.....ei oskagi midagi muud nagu öelda. Keegi minust targem võiks veel siin suud paotada.
Niisama promoks veel mainin, et kuramuse lahe pill on ikka. Tuulutasin teda täna just külavahel, no lemmar tunne. Kui nüüd pidurid ja kõik asjad veel ilusti korda saaks, oleks veel lemmarim.

Jarmo
Kreisi postitaja
Postitusi: 481
Liitunud: 14 Sept 2005, 16:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Jarmo » 29 Jaan 2008, 01:49

Ahjaa, lugesin siin just inglise volvoklubi teemasid selles küsimuses ja meenuski kohe, et rooste poolest on esimesed sisemised tiivad tihtilugu mädad.

Siin siis mõned teemad veel briti volvofoorumist, mis on kasulikud läbi lugeda Sul:

http://www.volvoforums.org.uk/showthrea ... buy+amazon

http://www.volvoforums.org.uk/showthrea ... buy+amazon

Need teemad läbi lugedes peaks saama põhilistest murekohtadest pildi kätte küll.

Gustafson
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 28 Jaan 2008, 16:28

PostitusPostitas Gustafson » 30 Jaan 2008, 16:58

Tänan!
Loodetavasti sõidab Eesti pinnal peagi üks Amazon rohkem...

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 30 Jaan 2008, 17:34

See küsimus käib vist Su rahakoti pihta aga paar tükki on vist ka Eesti müüda?
:unibrow:

Kasutaja avatar
turboES
Foorumi veteran
Postitusi: 1047
Liitunud: 16 Juun 2005, 22:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas turboES » 31 Jaan 2008, 23:11

Tagumised trummelpidurid võivad kõige suuremat peavalu valmistada. Kui neid ei ole hooldatud on trumlite kättesaamine peaaegu võimatu. Isegi spetsiaalse tõmmitsaga võib see võimatu olla. Amazonide suurim viga on tagasild ja trummel pidurid. 68-70 Amazonidele saab lihtsalt alla panna 140 tagasillad ja sellega ka ketaspidurid.
Esiklaasitihend tavaliselt ei pea vett ja põrand läheb rooste.
'06 V70 D5 AWD
'66 Amazon kombi
'68 Amazon
'72 P1800ESTurbo
'73 142
'74 142
76 242L
'79 242


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline